Jak najlepiej wykorzystaj Zdjęcia Google na Androida lub iPhone'a

Zaledwie dziesięć lat temu, jeśli musiałeś zrobić sobie zdjęcie, albo musiałeś zgadnąć, obracając tylny aparat w swoją stronę, a następnie klikając przycisk migawki, i możesz zrobić zdjęcie kilka razy.

Wkrótce producenci zaczęli umieszczać aparat przed telefonami komórkowymi i ulepszyli tylny aparat tak bardzo, że może być używany jako główny aparat do robienia zdjęć.

Dostępność Internetu i wzrost ogólnej szybkości Internetu oraz dostępności różnych usług przechowywania w chmurze pozwoliły nam na bardziej efektywne uporządkowanie naszej biblioteki zdjęć.

Chcę konkretnie porozmawiać o zdjęciach Google, które były tam od kilku lat i stały się rodzajem domyślnej aplikacji do galerii zdjęć na telefony komórkowe z Androidem.

Dobrą rzeczą jest to, że jest również dostępny na iOS, więc możesz go zainstalować na swoich iPhone'ach, aby z niego skorzystać.

Zdjęcia Google to nie tylko aplikacja Galeria, a nawet usługa do tworzenia kopii zapasowych zdjęć. To znacznie więcej.

Oto jak najlepiej wykorzystać zdjęcia Google na Androidzie i telefonie iPhone.

Jak uzyskać nieograniczone miejsce na zdjęcia na zdjęciach Google

Zakładając, że masz już zainstalowaną aplikację Zdjęcia Google na Androidzie lub iPhonie, radzę włączyć ustawienia automatycznego tworzenia kopii zapasowych tej aplikacji.

Masz takie opcje, jak przesyłanie zdjęć za każdym razem, gdy masz połączenie Wi-Fi, przesyłanie zdjęć tylko podczas ładowania telefonu komórkowego, przesyłanie zdjęć nawet przy użyciu danych mobilnych (upewnij się, że masz dla nich nieograniczony pakiet danych mobilnych).

Możesz także wybrać jakość zdjęć, które chcesz przesłać. Istnieje funkcja zwana „przesyłaniem ekspresowym”, która uzupełni zdjęcia, ale przyspieszy proces przesyłania nawet przy połączeniu z serwerem.

Radziłbym, abyś zachował zbyt wysokiej jakości zdjęcia, a zdjęcia będą nadal 1 MB do 2 Rozmiar MB, a otrzymasz także opcję nieograniczonej przestrzeni dyskowej, która nie jest dostępna, jeśli zdecydujesz się przesłać zdjęcia w oryginalnej jakości.

Łatwe wyszukiwanie zdjęć osób i przedmiotów

Po przesłaniu zdjęć do zdjęć Google zaczyna działać.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe Google pozwala rozpoznawać ludzi i przedmioty na zdjęciach.

Oprócz tego ma także lokalizację, w której zostało zrobione zdjęcie (chociaż możesz to usunąć), Wszystko działa świetnie w połączeniu, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć zdjęcie, którego szukasz.

W jednym folderze pokażą ci zdjęcia każdej osoby, które pojawiają się na twoich zdjęciach, i kategoryzują je, dzięki czemu możesz oglądać zdjęcia konkretnej osoby, po prostu dotykając tego zdjęcia.

Nie masz pojęcia, ile czasu możesz zaoszczędzić, gdy zaczniesz z niego korzystać.

Automatycznie udostępniaj zdjęcia znajomym i rodzinie

Google rozpoznaje osoby na zdjęciach; możesz łatwo ustawić inny poziom automatyzacji, automatycznie udostępniając zdjęcia ludziom.

Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz udostępnić zdjęcia z dowolnego wydarzenia lub podróży. Dowiedz się więcej o tym szczegółowo w tym artykule.

Zwolnij miejsce na telefonie komórkowym, usuwając już przesłane zdjęcia

Mimo że smartphones w dzisiejszych czasach mamy ogromną przestrzeń dyskową, taką jak 64 GB, 128 GB i 256 GB, ta funkcja przydałaby się, jeśli brakuje miejsca.

Zdjęcia Google dają kilka łatwych opcji, aby wyczyścić pamięć, usuwając zdjęcia, które zostały już przesłane do Zdjęć Google.

Należy jednak pamiętać, że jeśli chcesz ponownie uzyskać dostęp do tych zdjęć, niektóre dane zostaną wykorzystane, więc upewnij się, że masz dobry plan danych, jeśli chcesz przeglądać wiele zdjęć lub spróbować zrobić to, gdy jesteś podłączony do sieci Wi-Fi.

Łatwe przełączanie między smartphones

Obecnie prawie wszyscy aktualizują smartfony w ciągu około roku, co wiąże się z bólem głowy podczas przenoszenia zawartości z jednego telefonu na drugi.

Pliki multimedialne to ogromna część danych, między którymi trzeba się przenosić smartphones oprócz aplikacji.

Ale jeśli masz nawyk synchronizowania swoich zdjęć ze zdjęciami Google, nie będziesz mieć żadnych problemów odtąd lub twoja kopia zapasowa zdjęć jest już zapisana w Google Cloud, i możesz uzyskać do nich dostęp, pisz ze swojego nowego smartfona, logując się do twoje konto Google.

Słyszałem wiele historii, w których telefony uległy uszkodzeniu lub zostały skradzione, a zdjęcia nie zostały skopiowane, co oznacza, że ​​utraciły wszystkie cenne zdjęcia ze smartfona. Cenne wspomnienia są ważniejsze niż sprzęt.

Oto niektóre z zalet korzystania ze Zdjęć Google jako domyślnej biblioteki zdjęć na Androidzie i telefonie iPhone.