Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak napisać CV do pracy w niepełnym wymiarze godzin: bezpłatny przykładowy plik PDF w zestawie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak napisać CV do pracy w niepełnym wymiarze godzin: bezpłatny przykładowy plik PDF w zestawie

Więc chcesz stworzyć CV dla pracy w niepełnym wymiarze godzin. Może to Twoja pierwsza praca? Może jesteś na studiach i potrzebujesz trochę dochodu. A może wracasz do pracy na część etatu?

W swoim życiu miałem ponad 15 prac na pół etatu. Jedno, co wiem, to to, że potrzebujesz dobrego CV, zanim złożysz podanie o tę pracę w niepełnym wymiarze godzin. Podzielmy wszystko, co trzeba wiedzieć o pisaniu CV do pracy w niepełnym wymiarze godzin. Tak, to jest specjalny scenariusz i wymaga specjalnego wysiłku.

Ale nie zostawimy Cię w zawieszeniu, abyś sam to wszystko napisał. Z pewnością docenisz te przykłady CV, które możesz skopiować. Spodoba ci się również ten darmowy przykładowy plik pdf z CV, który możesz pobrać.

Chcesz tylko darmowy przykładowy szablon? Przejdź do niego tutaj.

Jak napisać własne CV do pracy w niepełnym wymiarze godzin

Ok, więc jesteś gotowy, aby stworzyć swoje CV w niepełnym wymiarze godzin. Oto kilka podstawowych wskazówek, o których należy pamiętać podczas pisania:

Praktyczne wskazówki dotyczące pisania CV, o których warto pamiętać

Oto życiorys pisania 101. Musisz zrobić te rzeczy dobrze.

Łatwy do odczytania

Zrób swoje CV bardzo łatwe do odczytania. Rozumiem przez to użycie wyraźnej czcionki, takiej jak Comic Sans (tylko żartuję). Prawdziwą dobrą czcionką byłby Arial. Zorganizuj także swoje CV, aby ktoś mógł łatwo znaleźć potrzebne informacje. Poniżej omówimy format CV.

Koncentracja na mocnych stronach

Następnie twoje CV powinno pokaż swoje mocne strony. Wymień umiejętności (w tym umiejętności miękkie) i doświadczenie, które sprawiają, że jest oczywiste, że dobrze pasujesz do tej pracy. A nawet jeśli nie masz żadnego rzeczywistego doświadczenia w pracy, możesz czerpać z zajęć w szkole, kościele, a nawet w domu, które pokazują, że dobrze pasujesz.

Dołącz przykłady

Następny, posługuj się wieloma przykładami w twoim CV. Dobre CV może zawierać listę rzeczy zrobionych w pracy. Świetne CV dostarczy namacalnych przykładów Twojej pracy/umiejętności. Na przykład, zamiast mówić „Pomogłem klientom”, możesz powiedzieć „Pomagałem klientom w wyborze produktów i zapewniałem im naprawdę dobrą obsługę, co bardzo ich uszczęśliwiło i bardziej nas polubili”.

Uwzględnij słowa kluczowe

Następny, zawierać słowa kluczowe których może szukać Twój przyszły pracodawca. Zeskanuj opis stanowiska i wyciągnij wszystkie słowa kluczowe, takie jak „dbałość o szczegóły”. Teraz weź te słowa kluczowe (jeśli faktycznie odnoszą się do Ciebie) i umieść je w naszym CV.

Rekommenderad:  14 najlepszych i najgorszych stanów do założenia firmy

Twoje CV powinno zawierać słowa kluczowe. Zidentyfikuj powtarzające się słowa kluczowe dla 2-3 rodzaje ofert pracy, które Cię interesują, i dodaj je do swojego CV. Nie kopiuj opisów stanowisk dosłownie! Zidentyfikuj, jakich firm szukają i dopasuj swoje doświadczenie do ich wymagań.

— Andrea (@projectmgrbae) 27 listopada 2022 r

Jedna strona

Dalej, koniecznie mów krótko. Oczywiście staraj się, aby Twoje CV mieściło się na jednej stronie i zawierało tylko ważne rzeczy.

Wymowa i gramatyka

Wreszcie, czytać korektę do diabła z tym. Użyj modułu sprawdzania pisowni, takiego jak Grammarly, aby sprawdzić oczywiste błędy. I poproś rodzica lub przyjaciela o przejrzenie CV, aby upewnić się, że wszystko się zgadza. Możesz również otrzymać bezpłatne skanowanie CV od Jobscan.

Kluczowe sekcje (inaczej format) do każdego dobrego CV

Istnieje kilka kluczowych sekcji, które zazwyczaj są zawarte w CV dla pracy w niepełnym wymiarze godzin. Sekcje te pomagają uporządkować informacje i ułatwiają czytelnikowi zrozumienie Twojego pochodzenia i kwalifikacji. Oto główne sekcje, które powinieneś uwzględnić:

1. Informacje kontaktowe:

Zacznij od podania swojego imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu i adresu e-mail. Tak, możesz użyć adresu lub numeru telefonu rodziców (jeśli go nie masz), ale zdobądź adres e-mail (i upewnij się, że nie jest to coś dziwnego, na przykład weedsmoker69@hotmail.com.

2. Profesjonalne Podsumowanie:

Pomyśl o tej sekcji jako o małym liście miłosnym do menedżerów ds. Zatrudnienia twojego potencjalnego pracodawcy. Opowiedz im podsumowaną historię swoich odpowiednich umiejętności i dlaczego dobrze pasujesz.

3. Doświadczenie zawodowe:

Oto sedno CV. Wypisz swoje doświadczenie w uporządkowany sposób (chronologicznie lub adekwatnie) i podaj pracodawcę, zakres obowiązków, przykłady/osiągnięcia i daty. Ponownie, jeśli nie masz prawdziwego doświadczenia zawodowego, idź z doświadczeniami/obowiązkami życiowymi.

4. Edukacja:

Prosty. Wypisz, jakie masz stopnie naukowe, gdzie je zdobyłeś i kiedy je zdobyłeś. Dodatkowe punkty obejmują wszelkie odpowiednie zajęcia pozalekcyjne.

5. Potrzebne umiejętności:

Niektóre umiejętności nie pasują do części dotyczącej doświadczenia lub wykształcenia w CV w niepełnym wymiarze godzin. Na przykład, może mówisz po hiszpańsku. Może masz certyfikat oprogramowania. Uwzględnij tutaj tego typu rzeczy.

6. Dodatkowe informacje:

Masz coś jeszcze, co zwiększy Twoje szanse na sukces? Może jesteś harcerzem orłów, a może często pracujesz jako wolontariusz w swoim kościele. Połóż te rzeczy tutaj. Ponadto, ponieważ jest to praca w niepełnym wymiarze godzin, jakie godziny możesz pracować w niepełnym wymiarze godzin, są bardzo ważne dla twojego pracodawcy. Odłóż to również i pamiętaj, aby poprosić o to podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby potwierdzić.

Rekommenderad:  Jak zwolnić miejsce na dysku twardym Windows 8?

Uwzględnij wszystkie powyższe, a powinieneś wyprzedzić 95% innych kandydatów. Następnie przyjrzymy się kilku rzeczywistym przykładom.

Przykłady CV dla pracy w niepełnym wymiarze godzin

Oto kilka przykładów życiorysów dla osób pracujących w niepełnym wymiarze godzin.

Po pierwsze, oto CV stworzone przez Arizona State University dla ich studentów poszukujących pracy w niepełnym wymiarze godzin:

Następnie, oto przykładowe CV w niepełnym wymiarze godzin od naszego partnera ds. karier, Jobscan:

Oto kolejny przykład osoby poszukującej pracy w niepełnym wymiarze godzin:

Pobierz ten bezpłatny szablon CV w niepełnym wymiarze godzin (pdf)

Poprosiłem ChatGPT o stworzenie przykładowego CV dla kogoś, kto chce dostać pracę w niepełnym wymiarze godzin w restauracji:

Pobierz ten tekst w pliku PDF

Jeśli tego pliku nie można edytować, po prostu skopiuj go i wklej do dokumentu Google lub programu Word i zacznij dodawać własne informacje. Wznów pracę w niepełnym wymiarze godzin!

Ostatni krok: wykonaj bezpłatne skanowanie, aby sprawdzić swoje CV

Po wypełnieniu CV powinieneś poprosić kogoś o jego przejrzenie.

Czy wiesz, że istnieje bezpłatna usługa, która zeskanuje Twoje CV i przejrzy je dla Ciebie? Nazywa się Jobscan. Możesz tam nawet utworzyć CV lub przesłać już posiadane, a oni je dla Ciebie przejrzą. Spróbuj tutaj.

Pytania i odpowiedzi dla osób poszukujących pracy w niepełnym wymiarze godzin, które składają CV

Otrzymaliśmy kilka innych pytań na temat życiorysów dla osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Oto one z naszą najlepszą próbą udzielenia na nie odpowiedzi.

Czy potrzebujesz CV do pracy w niepełnym wymiarze godzin?

Nie możesz. Ale najlepiej mieć jeden gotowy. Nie pozostawiaj menedżerom ds. zatrudniania potencjalnego pracodawcy, aby powiedzieli ci, czy go potrzebujesz. Zrób jeden i przygotuj. Jeśli ta praca tego nie potrzebuje, następna będzie. I będziesz gotowy.

Nie zdziw się, jeśli wniosek o pracę w niepełnym wymiarze godzin jest w całości online i wypełnisz wszystkie sekcje „życiorysu” w ich formularzach wejściowych. Nie zdziw się też, jeśli przyniesiesz swoje CV na rozmowę kwalifikacyjną, a pracodawca o nie nie poprosi.

Jak napisać CV bez doświadczenia?

Możesz nie mieć doświadczenia „pracy”. Ale na pewno masz doświadczenie życiowe. Skoncentruj się więc na umieszczaniu w CV rzeczy, które pokazują Twoje odpowiednie umiejętności i wartości. Czy pomagasz w domu, w kościele, w szkole? Umieść te rzeczy w swoim CV. Używaj też przykładów, aby wzbogacić CV.

Rekommenderad:  Jak przypiąć coś do menu Start w systemie Windows 7?

Pomysły, które warto uwzględnić: poboczne sprawy, które zacząłeś, obowiązki domowe, kluby, w których byłeś, sport, który uprawiałeś, wycieczki, które odbyłeś itp.

Czy powinieneś skrócić swoje CV o pracę w niepełnym wymiarze godzin, jeśli masz zbyt duże doświadczenie?

To jest trudne. Rozumiem, że nie chcesz zostać natychmiast odrzucony z powodu zbyt wysokich kwalifikacji do tej pracy. Coś w tym jest. Radzę być szczery, ale podkreślać odpowiednie umiejętności i doświadczenia, które są bezpośrednio związane z tą konkretną pracą.

Może zrezygnuj z porządku chronologicznego i złóż CV, w którym najpierw wymienisz odpowiednie doświadczenia i osiągnięcia. Ale nie kłam.

Powiązany: 12 pracy w niepełnym wymiarze godzin dla nauczycieli (po szkole i latem)

Jak napisać CV do drugiej pracy na pół etatu?

Składasz to CV tak samo, jak każde CV – daj z siebie wszystko i spraw, by było istotne.

Wiem, o czym myślisz. Tak, o ile nie jest to całkowicie nieistotne, w CV umieszczasz doświadczenie, które zdobywasz w swojej obecnej pracy w niepełnym wymiarze godzin. Nie wykluczaj tego.

Podsumowując, jeśli chcesz pracować w niepełnym wymiarze godzin, posiadanie niesamowicie wyglądającego CV nie zaszkodzi. Skorzystaj z tych wskazówek, które podaliśmy powyżej i zacznij. Następnie udaj się do Jobscan, aby bezpłatnie sprawdzić swoje CV.