Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak napisać dobry list z zapytaniem z pomocą Reedsy’ego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak napisać dobry list z zapytaniem z pomocą Reedsy’ego

List z zapytaniem to sposób, w jaki przedstawiasz się agentowi literackiemu i próbujesz go przekonać. To Twoja szansa, aby przedstawić pomysł swojej książki, swoją wiedzę na temat rynku i własną zbywalność, w tym swoje doświadczenie i kwalifikacje.

Musisz upewnić się, że Twoje zapytanie jest dopracowane i trafne, w czym Reedsy może pomóc. Oto, co powinien zawierać twój list i co Reedsy ma do zaoferowania.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Napisz przekonujące streszczenie swojej książki

Najpierw dowiedz się, jak powinien wyglądać list z zapytaniem. Jego formalna struktura może być znajoma, ale jego komponenty mniej.

Przewodnik Reedsy dotyczący pisania listu z zapytaniem zawiera kroki, które należy wykonać, od powitania agenta po zamknięcie listu. Ale czymś, na co należy zwrócić szczególną uwagę, jest streszczenie twojej książki z prostymi krokami Reedsy’ego.

Masz nie więcej niż jeden lub dwa akapity, aby podsumować historię w sposób, który zrobi wrażenie na agencie literackim.

Twój hak jest jeszcze ważniejszy. Powinna przyciągnąć uwagę agenta i ustalić, dlaczego ta książka różni się od innych w tym gatunku. Jego nastrój i koncepcje muszą być kuszące.

Reedsy ma mnóstwo przykładów i zasobów, które pomogą Ci pogodzić się ze wszystkimi tymi elementami i wybrać, co ma się znaleźć w streszczeniu.

2. Spersonalizuj swoje zapytanie

Kolejnym kluczowym składnikiem świetnego listu z zapytaniem jest personalizacja. Zacznij od zbadania agencji, do której się zwracasz, i zanotuj jej osiągnięcia.

Pisząc do konkretnego agenta, zwracaj się do niego odpowiednio, a następnie krótko opisz swój podziw dla czegoś, co ma na swoim koncie — autora, którego reprezentuje, lub jego sukcesów w twoim gatunku.

Bądź autentyczny. A jeśli potrzebujesz inspiracji, skorzystaj z przykładów listów z zapytaniami zatwierdzonych przez agentów w Reedsy, aby poznać ich oczekiwania.

Rekommenderad:  Jak udostępnić VPN w komputerze USB?

3. Wybierz tytuły kompozycji

Spersonalizowany list z zapytaniem z inspirującym streszczeniem to dobry punkt odniesienia, do którego należy dążyć, ale możesz pójść o krok dalej, wymieniając tytuły porównawcze.

Jeśli nic nie przychodzi ci do głowy, jeśli chodzi o książki podobne do twojej, przejrzyj witryny z książkami do przeczytania i znajdź tytuły, które rozpoznają agenci, które pomogą ci naszkicować docelowego czytelnika.

Możesz odwoływać się do tych tytułów za każdym razem, gdy mówisz o swojej książce, ale szczególnie w listach z zapytaniami. Przewodnik Reedsy’ego po tytułach komputerowych zawiera wiele wskazówek, jak formułować porównania, na przykład być specyficznym dla gatunku, aby pokazać swoją znajomość rynku.

4. Dopracuj list z zapytaniem z recenzją

Ostatnim sposobem upewnienia się, że Twój list jest doskonały przed wysłaniem go do agenta literackiego, jest przesłanie go do przeglądu listu z zapytaniem w Reedsy.

Platforma oferuje profesjonalnych redaktorów, którzy sprawdzają Twój haczyk i streszczenie, jednocześnie ogólnie poprawiając Twój list. Niektórzy idą o krok dalej i sprawdzają do 50 stron próbki książki, którą wyślesz wraz z listem z zapytaniem.

A wszystko po to, aby zwiększyć swoje szanse u agentów. Jeśli jesteś ciekawy, co pociąga za sobą przegląd listu z zapytaniem, spójrz na krytykę zapytań Reedsy’ego od redaktorów i agentów.

Dobre badania prowadzą do najlepszych agentów literackich

Dowiedz się wszystkiego, co możesz o tym, jak kontaktować się z agentami za pomocą listów z zapytaniami. Przewodniki i profesjonaliści Reedsy są po to, aby pomóc Ci je zaplanować i napisać.

Ale najpierw musisz znaleźć odpowiednich agentów do swojej książki. Powinny należeć do Twojego gatunku, a ich pochodzenie powinno budzić zaufanie. Rozmawiając z nimi, wyczuj, jak dobrze rezonują z twoją wizją. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do wspaniałego partnerstwa.

Table of Contents

Rekommenderad:  Jak sparować Bluetooth Mazda Cx5?