Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak napisać list motywacyjny, który przyciąga uwagę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak napisać list motywacyjny, który przyciąga uwagę

Istnieje kilka powodów, dla których może być konieczne napisanie listu motywacyjnego. Może ubiegasz się o pracę, może wysyłasz propozycję potencjalnemu klientowi, a może jest to bardziej list networkingowy, który musisz napisać. Niezależnie od tego intencja jest ta sama. Musisz przyciągnąć uwagę czytelnika i sprawić, by chciał dowiedzieć się więcej o Tobie i o tym, co masz do zaoferowania.

Część przyciągająca uwagę może być najtrudniejsza i może być najważniejsza. Oprócz upewnienia się, że Twoja gramatyka i pisownia są poprawne, oczywiście. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby trochę to ułatwić i upewnić się, że Twój list trafi na szczyt stosu. Kluczem jest mocne rozpoczęcie; nie powstrzymuj się. Jeśli poczekasz do końca, aby spróbować przyciągnąć ich uwagę, być może już przestali czytać.

Bycie sprytnym nie musi oznaczać stereotypów ani tandety. Możesz być rozważny i intrygujący, a jednocześnie brzmieć inteligentnie.

Oto siedem wskazówek dla napisanie listu motywacyjnego:

1. Komplementuj ich biznes

Używaj zwrotów, które nie tylko dają im do zrozumienia, że ​​znasz ich firmę lub organizację, ale także, że ją podziwiasz. Nie bójcie się śpiewać ich pochwał. Ludzie lubią być komplementowani. Ale jednocześnie upewnij się, że jesteś autentyczny. Nie wyolbrzymiaj ani nie fikcjonalizuj swojej miłości, aby zrobić wrażenie. Określ dokładnie, co lubisz, i powiedz to w konwersacyjnym, osobistym tonie.

2. Pochwal się sobą

Nie bój się powiedzieć im, dlaczego powinni cię zatrudnić lub robić z tobą interesy. W każdym razie o to chodzi w całym procesie, prawda? Konkretnie opisz okazję i wspomnij, co możesz zrobić, aby pomóc im osiągnąć ich cele. Chcesz, żeby odeszli, mówiąc: „Wow, potrzebujemy tej osoby”. Wybierz konkretną mocną stronę lub nawet osiągnięcie, które wyróżni Cię spośród innych.

Rekommenderad:  Jak skorzystać z Przywracania systemu, aby naprawić Windows 10 problemów

3. Nawiąż połączenie

Czy jest coś, co łączy Ciebie i czytelnika? Czy dowiedziałeś się o możliwości dzięki jednemu z ich najlepszych pracowników? Wspomnienie o tych rzeczach może pomóc w nawiązaniu wzajemnego kontaktu, który zachęci ich do dalszego czytania. Może to również zrobić dobre wrażenie, pokazując swoje mocne strony i atuty. Nie ma potrzeby zagłębiania się w szczegóły; jeśli istnieje związek, będzie to mówić samo za siebie.

4. Być zabawnym

W humorze nie ma nic złego. Uczłowiecza cię i może bardzo przyciągać uwagę. Pamiętaj, aby być gustownym, ale jest coś, co można powiedzieć o żartowaniu. Oczywiście bardzo ważne jest wcześniejsze odrobienie pracy domowej i upewnienie się, że organizacja jest otwarta na tego typu rzeczy. Na przykład agencji rządowej może się nie spodobać wstęp, który wyśmiewa Twoje niekończące się poszukiwanie pracy. Jednak wywołanie uśmiechu czytelnika może być skuteczne częściej niż nie.

5. Trzymaj to do rzeczy

Listy motywacyjne nie powinny być dłuższe niż jedna strona i powinny być proste i na temat. To jest coś, co pozostaje niezmienne w czasie. Nawet jeśli przyciągniesz uwagę czytelnika w akapicie otwierającym, nie chcesz jej stracić, przechodząc przez kolejne strony. Twoje pismo powinno być zwarte i niezbyt kwieciste. Zgubienie kogoś w szczegółach może być ryzykowne, więc upewnij się, że Twój list zawiera istotne informacje w łatwej do odczytania strukturze.

6. Bądź atrakcyjny wizualnie

Sposób, w jaki wygląda Twój list motywacyjny, może wystarczyć, aby przyciągnąć uwagę. Jeśli potrafisz znaleźć sposób na włączenie grafiki lub kolorów, może to wystarczyć, aby ktoś to przeczytał. Chociaż nie chcesz, aby Twoje dokumenty były zbyt zajęte, istnieje zdecydowana zaleta nadawania swoim elementom własnego wyglądu. Skoordynowanie listu motywacyjnego z innymi elementami zgłoszenia może być świetnym sposobem na wyróżnienie się. Następnie, gdy Twój list znajdzie się w ich rękach, możesz zapewnić, że pozostanie tam z niektórymi innymi strategiami wymienionymi powyżej.

Rekommenderad:  Jak utworzyć plik ISO w systemie Linux?

7. Otwórz Mocne

Kluczem jest złapanie ich w otworze. Nie zaczynaj od nudnego zdania typu: „Aplikuję na stanowisko, które widziałem w Internecie”. Bądź kreatywny; wstaw trochę osobowości. Jeśli stracisz je w pierwszym zdaniu, prawdopodobnie straciłeś je całkowicie. Od samego początku wywieraj wpływ i pomóż im zwizualizować to, co wnosisz do stołu, co sprawia, że ​​jesteś wyjątkowy.

Wniosek

Napisanie listu motywacyjnego, który przyciągnie uwagę menedżera ds. Rekrutacji, wymaga tylko trochę przemyśleń i przygotowań. Oczywiście, jeśli nadal masz trudności z wymyśleniem idealnego listu motywacyjnego, zawsze możesz zatrudnić pisarza CV, który pomoże ci w tym zadaniu, lub możesz użyć szablonu online z Najlepszy pakiet szablonów CV który zawiera 3 szablony CV, 2 szablony listów motywacyjnych, życiorys i przewodnik po aplikacjach oraz arkusz czasowników premiowych!