Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak napisać propozycję przeprojektowania witryny internetowej, aby…

Jak napisać propozycję przeprojektowania witryny internetowej, aby...

Organizacje będą zapraszać agencje do złożenia oferty dotyczącej projektu przeprojektowania lub rozwoju ich witryny internetowej, gdy wyślą zapytanie ofertowe (RFP). Następnie wybiera agencję, która ma najlepszą propozycję wykonania pracy za nich.

Oznacza to, że aby wygrać projekt przeprojektowania witryny internetowej, musisz wyprzedzić inne agencje. W tym celu musisz znać wszystkie strategie, wskazówki i wysiłki związane z napisaniem zwycięskiej propozycji przeprojektowania witryny internetowej.

Tego właśnie dowiesz się z tego artykułu.

Ale wcześniej przyjrzyjmy się, na czym polega przeprojektowanie witryny internetowej i na czym polega zapytanie ofertowe dotyczące przeprojektowania witryny internetowej.

Co to jest przeprojektowanie strony internetowej?

Przeprojektowanie witryny internetowej odnosi się do procesu zmiany witryny, od modernizacji układu i optymalizacji nawigacji, po aktualizację treści w celu zwiększenia konwersji i wydajności witryny.

Redesigny mają na celu zwiększenie wydajności witryny. Sfinalizowanie schematu kolorów, krojów pisma, logo, elementów projektu, kolorów przycisków i rozmieszczenia przycisków: to tylko kilka aspektów procesu projektowania.

Z punktu widzenia kodowania najważniejsze będą na przykład przegląd i aktualizacja systemu zarządzania treścią.

Guru agencji Martin Huntbach o planowaniu treści, WordPressie i nie tylko

Co to jest zapytanie ofertowe dotyczące przeprojektowania witryny internetowej?

Zapytanie ofertowe dotyczące przeprojektowania witryny internetowej lub „zapytanie ofertowe” to dokument instruujący przyszłe agencje, jakie szczegóły należy uwzględnić w propozycji przeprojektowania witryny internetowej.

Jako agencja zajmująca się projektowaniem stron internetowych pamiętaj o przesłaniu jasnej propozycji przeprojektowania witryny internetowej w odpowiedzi na zapytanie ofertowe.

Wysokiej jakości zapytanie ofertowe dotyczące przeprojektowania witryny internetowej będzie zawierać następujące elementy:

  • Tło firmy i wprowadzenie
  • Budżet
  • Ważne terminy i harmonogram
  • Wyzwania związane z istniejącym projektem strony internetowej
  • Cele projektu przebudowy strony internetowej
  • Docelowi odbiorcy i wpływ ścieżki sprzedaży lub podróży kupującego na firmę
  • Pożądane wymagania strony internetowej (obszary strony wymagające więcej pracy)
  • Przykłady stron internetowych w celach informacyjnych
  • Preferowana przez zespół metoda współpracy i komunikacji oraz członkowie zespołu zaangażowani od strony firmy
  • Instrukcje składania zawierające szczegółowe informacje, jakie powinny zawierać wszystkie wnioski oraz sposób ich wysłania (gdzie i do kogo)

Jaki jest cel propozycji przeprojektowania strony internetowej?

Załóżmy, że Twoja agencja otrzymała zapytanie ofertowe za pośrednictwem jej wykazu na Clutch.io, katalogów partnerskich agencji lub strony wyników wyszukiwania Google. Nie jesteś jedyną agencją, która otrzymała to samo zapytanie ofertowe.

Naprawdę musisz się wyróżnić propozycją przeprojektowania swojej strony internetowej!

W ten sposób przekonasz potencjalnych klientów, że jesteś najlepszym kandydatem do ich projektu. Zamiast od razu przekazywać klientom wycenę, poświęć trochę czasu na stworzenie zwycięskiej propozycji przeprojektowania witryny internetowej. Pokaż im, że w pełni rozumiesz ich bolesne punkty, aby wybrali Twoje rozwiązanie.

Skoncentruj się bardziej na rozwoju, zamiast tworzyć szablony dla swojej agencji.

Odwiedź nasz pakiet zasobów dla agencji, aby otrzymać szablon propozycji projektu internetowego i inne szablony ZA DARMO.

Jak napisać od podstaw propozycję przeprojektowania witryny internetowej

Skorzystaj z poniższego szablonu propozycji przeprojektowania strony internetowej.

1. Zidentyfikuj słabe punkty witryny klienta

Rozpocznij swoją propozycję od zidentyfikowania niedociągnięć obecnej witryny. Czy czcionka, schemat kolorów i inne elementy projektu nie pasują już do marki? Czy któraś z opcji nawigacji witryny dezorientuje lub denerwuje odwiedzających? Czy Twojemu zespołowi trudno jest planować i aktualizować treści?

Proces rebrandingu pomoże Ci wówczas nawiązać kontakt z rynkiem docelowym. Usprawnienie nawigacji poprawi komfort użytkownika, a przejście na system zarządzania treścią usprawni pracę marketerów.

Sprawdź poniższy szablon, aby sprawdzić aktualną witrynę swoich klientów:

Twoja obecna strona internetowa to: [LIST FLAWS]

Przeprojektowując Twoją witrynę internetową, naprawimy to [LIST WHAT REDESIGN WILL FIX]

Podsumowując, nasz biznes tak będzie [LIST COMPETITIVE ADVANTAGES]

Stephen White, dyrektor ds Przestrzenny cyfrowyma do powiedzenia na temat znaczenia zrozumienia, czego chce potencjalny klient.

Klucz do zwycięskiej propozycji pojawia się przed jej napisaniem. Najważniejszym krokiem jest rozmowa zapoznawcza z klientem przed utworzeniem oferty. Gdzie możesz je zakwalifikować i zebrać informacje, które możesz dodać do swojej propozycji.

Dowiadujemy się, jaka jest ich obecna sytuacja i gdzie chcą być w przyszłości, a zazwyczaj między nimi jest duża przepaść. Następnie pokazujemy im, jak nasze rozwiązanie wypełnia lukę.

Możemy na przykład dowiedzieć się, że nie mają jasnej pozycji na rynku lub nie wiedzą, kim jest ich klient. Następnie zwracamy uwagę na badania klientów we wniosku i mówimy o tym więcej oraz o tym, jak ważne jest to dla powodzenia projektu strony internetowej.

Szablon, którym się kierujemy, jest następujący:

– Spersonalizowana strona wprowadzająca podpisana przeze mnie

– Wyzwania (ich obecny stan)

– Plan misji (ich przyszły stan)

– Jak planujemy to osiągnąć (wypełnić lukę)

– Nasz zespół tworzący ich witrynę

– Nasze studia przypadków (najbardziej istotne dla nich)

– Koszt

– Często zadawane pytania (aby pomóc w przypadku zastrzeżeń)

Co naszym zdaniem najlepiej się dla nas sprawdza? Powiedziałbym, że sekcja Często zadawane pytania znajduje się zaraz po stronie kosztów. Klienci po zobaczeniu propozycji mają dość podobne pytania/sprzeciwy, dlatego staramy się na nie odpowiadać na bieżąco w ofercie.

Tworzenie propozycji zajmuje dużo czasu! Dlatego zanim je napiszesz, upewnij się, że zakwalifikowałeś potencjalnych klientów za pomocą solidnego zestawu pytań.

Przeprowadzając rozeznanie w sprawie rozmowy telefonicznej, możesz dowiedzieć się, jaki mają budżet i czego brakuje, i sprzedać im to. Mogą myśleć, że mają problem z konwersją, ale mogą mieć problem z pozycjonowaniem lub przesyłaniem wiadomości.

2. Wyznacz cele SMART dla nowej witryny

Kiedy jest zbyt wiele wad, od czego zacząć? Aby wysiłki związane z przeprojektowaniem przebiegały prawidłowo, ustal konkretne, wymierne cele dla nowej witryny internetowej, takie jak:

  • Co miesiąc odwiedza nas około 10 000 nowych gości
  • Zwiększanie współczynnika konwersji o 5% rocznie
  • Co miesiąc tworzenie 50 linków zwrotnych
  • Dodawanie co tydzień 10 nowych subskrybentów newslettera

Następnie ustal priorytety celów. Być może Twoim głównym celem jest pozyskiwanie co miesiąc 1000 kwalifikowanych potencjalnych klientów dla zespołu sprzedaży Twojego klienta. Następnie jednym z Twoich drugorzędnych celów może być publikowanie co najmniej dziesięciu postów na blogu, filmów szkoleniowych i innych materiałów tygodniowo.

Oto szablon opracowania celów projektu:

Naszym głównym celem jest: [LIST MAIN GOAL]

Inne nasze cele to: [LIST OTHER GOALS]

Stephen Heffernan, specjalista ds. marketingu cyfrowego w Połączona narracja głęboko wierzy w wyznaczenie celów SMART w propozycji przeprojektowania strony internetowej:

„Nasz standardowy szablon zazwyczaj zawiera następujące elementy:

  1. Jasny i zwięzły przegląd proponowanego projektu, w tym jego celów, założeń i rezultatów.
  2. Szczegółowa analiza aktualnej strony internetowej z uwzględnieniem jej mocnych i słabych stron.
  3. Dobrze zdefiniowany plan, w jaki sposób przeprojektowanie rozwiąże zidentyfikowane problemy w bieżącej lokalizacji.
  4. Proponowany harmonogram realizacji projektu.
  5. Zwięzłe, ale jasne wyjaśnienie procesu agencji dotyczącego projektowania i tworzenia stron internetowych.
  6. Szczegółowy kosztorys projektu.
  7. Podsumowanie naszego odpowiedniego doświadczenia, w tym linki do poprzednich projektów przeprojektowania strony internetowej.
  8. Referencje od zadowolonych klientów.
  9. Lista wszelkich dodatkowych usług, które świadczymy, takich jak optymalizacja wyszukiwarek (SEO) i marketing w mediach społecznościowych.
  10. Wezwanie do działania, pokazujące klientowi co dalej jeśli jest zainteresowany współpracą z nami przy projekcie.

Bycie szczerym i szczerym w kwestii tego, co jest, a co nie jest możliwe, oraz jasne określenie zakresu projektu sprawdziło się w naszym przypadku najlepiej. Ciężko pracujemy również nad ustaleniem od początku realistycznych oczekiwań w zakresie terminów i budżetu. Dzięki temu nie będzie żadnych niespodzianek w przyszłości i od pierwszego dnia wszyscy będą na bieżąco.

Kilka rad od Stephena Heffernana:

  1. Zadawaj wiele pytań – dowiedz się jak najwięcej o biznesie klienta, jego grupie docelowej i konkurencji. Im więcej wiesz, tym lepiej będziesz przygotowany do identyfikowania problemów i oferowania rozwiązań, które pomogą Ci sfinalizować transakcję.
  2. Zaproponuj szczegółową analizę – pokaż klientowi, że rozumiesz jego obecną stronę internetową i jej mankamenty. Następnie przedstaw dobrze zdefiniowany plan, w jaki sposób przeprojektowanie rozwiąże te problemy.
  3. Bądź realistą – od początku ustalaj realistyczne oczekiwania co do terminów i budżetu. Nikt nie lubi niespodzianek, więc bądź szczery i szczery w kwestii tego, co jest, a co nie jest możliwe.
  4. Skoncentruj się na potrzebach klienta – w końcu strona jest dla niego, a nie dla Ciebie. Upewnij się więc, że Twoja propozycja koncentruje się na ich potrzebach i celach oraz pokazuje, w jaki sposób pomożesz im to wszystko osiągnąć.
  5. Posiadaj mocne portfolio – zaprezentuj w ofercie swoje wcześniejsze prace i dołącz referencje od zadowolonych klientów. Dzięki temu klient będzie miał pewność, że jesteś w stanie zrealizować projekt.
  1. Zaoferuj dodatkowe usługi – oprócz przeprojektowania strony internetowej możesz zaoferować usługi takie jak SEO i marketing w mediach społecznościowych. To pokaże klientowi, że możesz zaspokoić więcej jego potrzeb w zakresie marketingu cyfrowego.
  2. Wezwanie do działania – zamieść mocne wezwanie do działania na końcu oferty i powiedz klientowi, co ma dalej robić, jeśli będzie zainteresowany współpracą z Tobą.

3. Zdecyduj o funkcjonalności nowej witryny Twojego Klienta

Następnie opisz, co jest wymagane, aby witryna Twojego klienta osiągnęła te cele. Możesz także dodać opcjonalne funkcje, ale zachowaj ostrożność przy określaniu, które funkcje są absolutną koniecznością, a które jedynie pożądanymi dodatkami.

Na przykład posiadanie bloga w witrynie klienta może być wymogiem, ale możesz także rozważyć utworzenie kompleksowego centrum zasobów z zaawansowanymi możliwościami wyszukiwania. Samo uzyskanie podstawowej minimalnej zgody na takie rekomendacje pomoże Ci osiągnąć Twoje cele, nawet jeśli wniesiesz więcej wartości poza te główne cele.

Na przykład sam blog może zwiększyć ruch organiczny w witrynie. Jednakże kompleksowe centrum zasobów mogłoby wnieść wartość dodaną. Nie wahaj się polecać funkcji o rozszerzonej funkcjonalności, które są zgodne z podstawowymi wymaganiami dotyczącymi funkcjonalności.

Oto szablon opisujący potrzebne funkcje:

Aby spełnić Twój najważniejszy priorytet, musimy: [LIST REQUIRED FUNCTIONALITY]

Aby pomóc w realizacji pozostałych celów, sugerujemy: [LIST OPTIONAL FUNCTIONALITY]

Travis Lindemoen, dyrektor zarządzający ds Grupa IT Nexus o podjęciu decyzji o funkcjonalnościach nowej strony internetowej Klienta tak mówi:

„Przebudowa strony internetowej nie powinna ograniczać się wyłącznie do zmiany jej wyglądu. Powinien poprawić swoją funkcjonalność, szczególnie w zakresie sprzedaży i konwersji. Jakie wskaźniki Twój klient chce poprawić poprzez metamorfozę swojej witryny internetowej? Mogą chcieć zdobyć więcej adresów e-mail, sprzedać więcej swojego flagowego produktu lub zachęcić konsumentów do zakupu pakietów. Znajomość tych celów z wyprzedzeniem pozwala skoncentrować się na uzyskaniu precyzyjnych wyników w przypadku przeprojektowania. Możesz na przykład przetestować A/B ich formularze rejestracyjne i lead magnety, aby zwiększyć ich konwersję e-mailową.

4. Ustal terminy i oblicz koszty

Na koniec musisz oszacować koszt i czas trwania przeprojektowania oraz udostępnić je organizacji klienta i innym interesariuszom.

Wyraźnie opisz pozycje składające się na całkowity koszt. Już na początku zadeklaruj swój wybór systemu zarządzania treścią (CMS). Jeżeli jest to oprogramowanie zastrzeżone, należy uwzględnić miesięczny koszt oprogramowania.

Weź pod uwagę hosting, certyfikację SSL oraz wszelkie motywy i rozszerzenia premium, które będziesz musiał kupić, jeśli oprogramowanie jest typu open source. Oblicz koszt freelancerów, których zatrudnisz do pomocy przy przeprojektowaniu strony internetowej Twojego klienta: podziel stawkę godzinową przez przewidywany czas trwania projektu.

Jeśli wiesz, że przeprojektowanie konwencjonalnej witryny internetowej zajmuje od 12 do 14 tygodni, możesz podzielić ten czas na łatwiejsze do zarządzania terminy. Ile czasu zajmie wybór CMS-a? Kiedy Twoim zdaniem powinna rozpocząć się modernizacja? Kiedy planujecie zaprezentować nową, zaktualizowaną stronę internetową?

Oto przykład podziału budżetu i harmonogramu projektu:

Szacunkowy koszt przeprojektowania to: [LIST THE WHOLE SUM]

Poniżej przedstawiono podział szacunkowych pozycji na poszczególne pozycje: [LIST COSTS IN TABLE]

Modernizacja będzie obejmować: [LIST THE TOTAL WEEKS]

Poniżej przedstawiono szacunkowy harmonogram przeprojektowania: [LIST STAGES OF REDESIGN]

Odsprzedawaj hosting swoim klientom zajmującym się projektowaniem stron internetowych

Zapewnij swoim klientom niesamowite cyfrowe doświadczenia dzięki zorientowanemu na wydajność hostingowi internetowemu dla agencji.

Przykład propozycji przeprojektowania strony internetowej

Każda propozycja przeprojektowania strony internetowej powinna mieć tę samą strukturę. Nie ma potrzeby zagłębiać się w treść ani szczegóły. Opis problemu, sugerowane rozwiązanie oraz oszacowanie wymagań czasowych i finansowych projektu zajmują centralne miejsce. Nawet jeśli tworzyłeś propozycję rozwoju strony internetowej dla swojego klienta, format byłby mniej więcej taki sam.

Weźmy przykład fikcyjnej firmy – nazwijmy ją XYZ – i lepiej zrozummy główne elementy propozycji przeprojektowania strony internetowej.

Propozycja rozpoczyna się od przedstawienia problemów związanych z obecną witryną internetową XYZ, w tym trudności związanych z tworzeniem stron na zapleczu i nawigacją dla odwiedzających. Witryna odnotowuje większy współczynnik odrzuceń i mniejszą liczbę odwiedzin strony w wyniku problemów nawigacyjnych i projektowych, które są następnie powiązane z danymi.

To może być najtrudniejsza część podczas tworzenia propozycji przeprojektowania strony internetowej. Ale jest to niezwykle konieczne. Jedyne, co musisz zrobić, to odkryć źródło problemu klienta. Klient na ogół nie będzie zbyt podekscytowany tak otwartym publicznym mówieniem o problemach biznesowych.

Co więcej, nie wszyscy właściciele firm mają doświadczenie w marketingu. Mogą nie być w pełni świadomi problemu; wiedzą tylko, że ktoś jest winien spadku sprzedaży.

Będziesz musiał trochę pogrzebać. Odkryj źródło problemu. Następnie możesz zacząć szukać rozwiązania. We wniosku zostanie teraz szczegółowo określone, w jaki sposób przeprojektowanie witryny internetowej pozwoli uporać się z tymi problemami i rozwiązać je.

Cele przeprojektowania i funkcjonalności, które należy zaimplementować w nowej witrynie, aby zrealizować te cele, podzielono na dwa obszary sugerowanego rozwiązania.

Główne cele przeprojektowania XYZ to: przejście na CMS, usprawnienie nawigacji strony front-end oraz wdrożenie responsywnego i unowocześnionego projektu. W planie wymieniono także cele drugorzędne, w tym zwiększoną interakcję z publicznością i integrację z mediami społecznościowymi.

Tak wygląda świetna propozycja według Adama Olsona, Menedżera Marketingu firmy Strona główna Usługa Agencja marketingu bezpośredniego:

„Mój zwycięski szablon propozycji przeprojektowania witryny internetowej zawiera:

– Ocena – tutaj wskazuję mocne i słabe strony aktualnej witryny internetowej w oparciu o konkretne cele i potrzeby biznesowe. Pokazuję również klientowi jak możemy ulepszyć stronę internetową.

– Ogólny proces – podsumowuje proces przeprojektowania strony internetowej, łącznie z harmonogramem i ustala oczekiwania wobec klienta.

– Usługi przeprojektowania strony internetowej – tutaj szczegółowo omówiono proces przeprojektowania strony internetowej oraz usługi zawarte na każdym etapie.

– Ceny i rozliczenia – W tej części przedstawiono zestawienie kosztów i warunki płatności.

– Nasz zespół

– Portfolio – ze zdjęciami przed i po przeprojektowanej przez nas stronie internetowej

Jeśli chodzi o tworzenie szablonu propozycji przeprojektowania witryny internetowej, mów szczerze na stronie Ocena. Jeśli witryna jest do niczego, przedyskutuj to. Nie owijaj w bawełnę, ale upewnij się, że nadal komunikujesz się z uprzejmością tonu i głosu. Agencja internetowa, która może zidentyfikować problemy z witryną, może również wprowadzić znaczące ulepszenia.

Skoro już wiesz, jak wygląda idealna propozycja, czas przejść do kolejnego kroku. Następnie omówimy konkretne funkcje potrzebne do osiągnięcia tych celów, takie jak responsywny projekt i złącza z Facebookiem, Twitterem, LinkedIn i Pinterestem.

  • Szacunki czasu i budżetu

Przewidywany harmonogram i budżet są wymienione w tej sekcji. Interesariusze w XYZ będą zadawać więcej pytań na temat budżetu, harmonogramu oraz sugerowanych dat rozpoczęcia i uruchomienia nowej witryny. Dodatkowo mogą żądać ofert cenowych od dostawców CMS, którzy zapewniają wyżej wymienione niezbędne funkcje.

Możesz przewidzieć te pytania i odpowiedzieć na nie w swojej własnej propozycji przeprojektowania.

Tak ważne są szacunki czasu i budżetu dla Adama Hempenstalla, dyrektora generalnego i założyciela firmy Lepsze propozycje:

„Nasza zwycięska propozycja projektu strony internetowej zawiera również sekcję Proces i ramy czasowe, w której nasi klienci mogą wyjaśnić, w jaki sposób robią to, co robią i ile zajmie każdy etap.

Zobaczyć znaczy uwierzyć, dlatego zawsze dołączaj studium przypadku. Nasi klienci mogą z łatwością edytować tę sekcję i tworzyć własne studia przypadków.

Sekcja cenowa musi być łatwa do zrozumienia, dlatego zalecamy skorzystanie z tabeli cen i gotowej sekcji cenowej. W ten sposób klienci mogą sprzedawać poszczególne elementy projektu, dodawać produkty dodatkowe itp.

Ten krok jest niezbędny i to właśnie wyróżnia naszą propozycję projektu strony internetowej na tle większości konkurencji: dołączamy sekcję „Następne kroki”, która zawiera dla potencjalnego klienta jasne instrukcje dotyczące dalszego postępowania w celu zawarcia umowy. Mają możliwość bezproblemowego podpisania wniosku za pomocą podpisu cyfrowego i zapłaty bezpośrednio z poziomu wniosku integracje z PayPal, Stripe i GoCardless.”

Wniosek

Wygranie projektu przeprojektowania witryny internetowej może być trudne bez dobrze zorganizowanej propozycji przeprojektowania witryny internetowej. Powyższe informacje mogą pomóc w stworzeniu propozycji przeprojektowania witryny internetowej (w odpowiedzi na zapytanie ofertowe dotyczące przeprojektowania witryny), która jasno przekaże rozwiązanie bieżących problemów z witryną Twojego klienta i zaoferuje plan rozwoju.