Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak naprawić A Nintendo Switch który ciągle się przegrzewa

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić A Nintendo Switch który ciągle się przegrzewa

Wyobraź sobie, że spędziłeś godziny grając w Cuphead®, kiedy nagle Twój Nintendo Switch® przegrzewa się i ulega awarii w trakcie walki z wielkim bossem z szefem kuchni Saltbakerem. Porozmawiaj o wpadce. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby naprawić błąd Switch który ciągle się przegrzewa — i przywróci Cię do gry.

W AKKO pomagamy milionom ludzi rozwiązywać problemy, naprawiać i maksymalizować ich technologię. Od zdobycia twojego Nintendo Switch aby połączyć się z telewizorem, aby uzyskać porady dotyczące usuwania opóźnień podczas grania w gry online, zapewniamy, że urządzenia, na których najbardziej polegasz, działają przez cały dzień, każdego dnia.

Oto jak naprawić a Nintendo Switch który ciągle się przegrzewa — i jak zapobiegać przegrzaniu w przyszłości.

Dlaczego twój Nintendo Switch przegrzewa się

Istnieje kilka powodów, dla których konsola może się przegrzewać: Otwory wentylacyjne mogą być zatkane lub urządzenie może ciężko pracować, aby sprostać wymaganiom graficznym.

Jak ochłodzić Nintendo Switch

Ciepło może uszkodzić twoje Nintendo Switch. Konsola ma ograniczenia temperaturowe i jest zbudowana w taki sposób, aby zapewnić cyrkulację powietrza, aby zapobiec przegrzaniu. Jeśli grasz w ciepłym pomieszczeniu bez klimatyzacji, wentylatora lub innego rodzaju wentylacji, będziesz chciał uważnie obserwować konsolę, aby upewnić się, że się nie nagrzewa.

Jeśli zauważysz swoje Switch zaczyna się nagrzewać, wystarczy go wyłączyć i wyjąć wtyczkę z gniazdka. Możesz przyspieszyć proces chłodzenia, umieszczając urządzenie w chłodnym, dobrze wentylowanym miejscu.

Jak upewnić się, że twój Nintendo Switch nie przegrzewa się

Istnieje wiele sposobów, aby temu zapobiec Switch przed przegrzaniem, w tym:

  • Nie używać go w wysokich temperaturach.
  • Upewniając się, że otwory wentylacyjne są czyste.
  • Czyszczenie szyn Joy-Con™.
  • Nie grać, gdy się ładuje.
  • Dbanie o aktualność oprogramowania.
  • Unikanie długich czasów gry.
Rekommenderad:  Keith Teare, inwestor z Doliny Krzemowej: Uwaga jako cena zależy od tego, jak cenny jesteś dla ludzi, którzy tego chcą

Przejdziemy przez każdą.

Nie graj w swoje Nintendo Switch w gorącym pokoju

Wysokie temperatury mogą spowodować przegrzanie konsoli. Zalecamy korzystanie z Twojego Switch w dobrze wentylowanym pomieszczeniu z klimatyzacją lub wentylatorem sufitowym, aby utrzymać pomieszczenie w dobrym stanie zalecany zakres temperatur od 41°F do 95°F. Może to również oznaczać użycie alternatywnej stacji ładującej, która zapewnia lepszą wentylację niż standardowa Nintendo Switch.

Upewnij się, że twój Switchotwory wentylacyjne nie są zablokowane

Jeśli w Twoim urządzeniu gromadzi się kurz Switchotwory wentylacyjne, konsola będzie musiała pracować ciężej, aby się ochłodzić. Zanim zaczniesz grać, upewnij się, że zarówno wlot powietrza, znajdujący się w górnej części konsoli, jak i otwory wentylacyjne z tyłu nie są zablokowane. Możesz usunąć kurz za pomocą ręcznego odkurzacza.

Oczyść szyny kontrolera

Jeśli w prawym dolnym rogu Nintendo Switch konsola się nagrzewa, problemem mogą być szyny kontrolera Joy-Con: mogą one z czasem gromadzić kurz i zanieczyszczenia, podobnie jak otwory wentylacyjne. Będziesz chciał od czasu do czasu wyczyścić szyny za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów, aby delikatnie je wyszczotkować. Jeśli spróbujesz tego, a konsola nadal się przegrzewa po prawej stronie, być może trzeba będzie poprosić eksperta o wymianę szyn Joy-Con.

Unikaj grania w gry, gdy twój Switch ładuje się

The Switch może się nagrzewać podczas ładowania odłączonego od stacji dokującej, więc jeśli jednocześnie grasz w grę, konsola może się przegrzać. Pozwól swojemu Switch naładuj, a następnie odłącz go przed rozpoczęciem gry.

Aktualizuj oprogramowanie konsoli

Korzystanie ze starszego oprogramowania może spowodować, że konsola będzie pracować ciężej niż powinna, aby nadążyć za regularnym użytkowaniem. Rezultat: przegrzanie. Oto jak zaktualizować swój Nintendo Switchoprogramowanie:

  1. Włącz swój Nintendo Switch. Spowoduje to automatyczne otwarcie menu głównego.
  2. Stuknij w Ustawienia systemu ikona znajdująca się na dole menu głównego.
  3. W Ustawieniach systemu przewiń do i wybierz Systempo lewej stronie ekranu.
  4. Wybierać Aktualizacja systemu. The Switch rozpocznie aktualizację oprogramowania.
Rekommenderad:  Samsung Galaxy Note 8 – może pojawić się w sierpniu w sklepach

Unikaj długich sesji grania

Rodzaj gier, w które grasz, i rodzaj grafiki, na której polegają, mogą również mieć wpływ na szybkość Switch przegrzewa się. Szybkie gry z dużą ilością grafiki są bardziej wymagające dla systemu.

Szczególnie w przypadku tych gier unikaj używania rozszerzenia Switch za więcej niż 5 Lub 6 godziny bez przerw. Dzięki temu konsola ostygnie i zapobiegnie przegrzaniu.

Table of Contents