Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak naprawić błąd „Nie rozpoznano dysku SSD” w systemie Windows

Wcześniej komputery były wyposażone w tradycyjne magnetyczne dyski twarde, które miały wady i problemy. Jednak obecnie dyski twarde półprzewodnikowe (SSD) są preferowane w stosunku do starszych opcji ze względu na ich liczne zalety. Powodem jest to, że są wykonane w nowszej technologii, dzięki czemu są trwalsze i stabilniejsze niż tradycyjne dyski twarde.

Ponieważ nie mają ruchomych części, są bardziej odporne na zmiany temperatury i całkowicie odporne. Najbardziej zauważalną różnicą jest wzrost prędkości, jaki odczujesz po przejściu na dysk SSD ze zwykłego dysku twardego. Zauważysz, że Twój komputer uruchomi się lub uruchomi znacznie szybciej niż zwykle, a Ty będziesz mógł wykonywać różne czynności szybciej.

Dlatego niezależnie od tego, czy chcesz zapisać obrazy pobrane za pomocą aplikacji mobilnej Spectrum, czy też chcesz, aby Twoje ważne pliki były bezpieczniej przechowywane, najlepszym rozwiązaniem będzie dysk twardy SSD. Jednak po zmianie dysku twardego na SSD w systemie Windows 10 może pojawić się błąd Nie rozpoznano dysku SSD. Ten problem może Cię niepokoić; Ponieważ jest on potrzebny do uruchomienia komputera.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ten problem jest zwykle trywialny i ma łatwe rozwiązania. Musisz rozwiązać mały problem i upewnić się, że dysk SSD jest prawidłowo podłączony. Zazwyczaj można przywrócić wszystko do poprzedniego stanu za pomocą kilku trików i zmiany części ustawień. Zwykle, wypróbowując poniższe rozwiązania, problem powinien zostać łatwo rozwiązany; Jeśli jednak te rozwiązania nie przyniosą skutku, należy skonsultować się ze specjalistą.

Potwierdź diagnozę z BIOS-u

Aby naprawić dysk SSD niewykrywający błędu w systemie Windows 10, musisz najpierw sprawdzić, czy dysk SSD jest prawidłowo podłączony. Jeśli tak, system BIOS Twojego komputera to wykryje. BIOS steruje podstawowymi funkcjami pomiędzy systemem operacyjnym a różnymi podłączonymi do niego urządzeniami. Dodatkowo uruchamia komputer, więc powinien rozpoznać dysk SSD.

Aby to potwierdzić, musisz otworzyć menu BIOS na swoim komputerze. Konkretny klucz zadania zależy od producenta komputera, ale jest łatwo dostępny. Po otwarciu menu spójrz na menu rozruchu i sprawdź, czy Twój dysk SSD jest tam wymieniony.

Jeśli tak nie jest, BIOS nie rozpoznaje go poprawnie. Może to wynikać z różnych przyczyn, takich jak wadliwy sprzęt lub problemy z ustawieniami SATA w menu BIOS. Trzeba więc zmienić dysk SSD lub zmienić ustawienia w menu.

Skonfiguruj ustawienia dysku SSD

Musisz sprawdzić ustawienia, jeśli BIOS nadal nie rozpoznaje dysku SSD. Ustawienia SATA odnoszą się do interfejsu sprzętowego łączącego dysk twardy z płytą główną.

Zmień tryb kontrolera SATA, aby naprawić błąd nierozpoznanego dysku SSD w systemie Windows 10. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do menu BIOS. Różni producenci mają różne sposoby uzyskiwania dostępu do tego menu, dlatego przed rozpoczęciem należy zapoznać się z informacjami.

Zmiana ustawień sterownika jest bardzo prosta. Musisz przejść do menu BIOS i otworzyć Opcje przechowywania. Przejdź do Serial ATA, a następnie do Konfiguracji SATA lub podobnych ustawień. Wybierz IDE Tryb zgodności, zapisz zmiany i uruchom ponownie komputer.

Teraz BIOS powinien rozpoznać Twój dysk SSD. Pracę z systemem Windows 10 można rozpocząć po jego uruchomieniu.

Zainicjuj na dysku SSD

Gdy otrzymasz nowy dysk SSD, musisz go zainicjować w systemie Windows 10. Nie zobaczysz go w menu Zarządzanie dyskami ani Eksplorator plików, jeśli nie został zainicjowany. Konfigurowanie dysku twardego SSD jest dość prostym procesem. Instrukcja krok po kroku, jak to zrobić, jest następująca:

1- Na pasku wyszukiwania menu Start wyszukaj Zarządzanie dyskami, kliknij prawym przyciskiem myszy najlepsze dopasowanie i wybierz opcję Uruchom jako administrator.

2- Następnie wybierz dysk SSD i kliknij prawym przyciskiem myszy, aż pojawi się opcja Inicjuj.

3- W oknie dialogowym Inicjuj dysk wybierz dysk SSD i styl jego partycji. Następnie kliknij OK.

4- Następnie wróć do menu Zarządzanie dyskami i kliknij prawym przyciskiem myszy wolumin SSD, aż pojawi się Nowy prosty wolumin i wybierz go.

5- Na koniec postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przypisać pojemność i literę do napędu. Po zakończeniu pracy pamiętaj o ponownym uruchomieniu komputera.

Po wykonaniu wszystkich tych kroków i ponownym uruchomieniu komputera powinieneś być w stanie znaleźć dysk SSD w menu Eksploratora plików.

Rozwiązuj problemy z pamięcią

Czasami problemy z pamięcią uniemożliwiają komputerowi rozpoznanie dysku SSD. Aby zidentyfikować takie problemy, uruchom Diagnostykę pamięci systemu Windows. Wyszukaj narzędzie w menu Start, kliknij prawym przyciskiem myszy Najlepsze dopasowanie, a następnie uruchom Uruchom jako administrator.

Powinno to pomóc komputerowi wykryć pamięć RAM lub dysk twardy i rozwiązać wszelkie problemy. Kiedy skończysz, zapisz wszystko, co zrobiłeś i uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu komputera rozpocznie się rozwiązywanie problemów i nastąpi automatyczne ponowne uruchomienie, aby pokazać wyniki.

Na koniec powinieneś sprawdzić, czy BIOS rozpoznaje dysk SSD w menu Eksplorator plików lub Zarządzanie dyskami i zainicjować go zgodnie z wcześniejszym opisem.

Sprawdź literę dysku

Zwykle system Windows 10 nie może wykryć dysku SSD, jeśli brakuje litery dysku lub jest ona niespójna. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, przypisując nową literę dysku w menu Zarządzanie dyskami. W oknie dialogowym Zarządzanie dyskami kliknij prawym przyciskiem myszy dysk SSD.

Następnie wybierz opcję Zmień literę dysku i ścieżki. Jeśli litera dysku nie istnieje, wybierz opcję Dodaj, a jeśli chcesz zmienić istniejącą literę dysku, wybierz opcję Zmień.

Możesz wybrać nową literę dysku z menu rozwijanego i nacisnąć OK, aby zastosować zmiany. Następnie uruchom ponownie komputer. Powinieneś być w stanie znaleźć dysk SSD w Eksploratorze plików.

Metody te to kilka podstawowych rozwiązań pozwalających naprawić błędy związane z niewykryciem dysku SSD w systemie Windows 10. Możesz zacząć od nich, aby rozwiązać problem. Jeśli jednak nawet te rozwiązania nie pomogą, prawdopodobnie istnieją poważniejsze problemy z dyskiem SSD, które należy naprawić pod nadzorem profesjonalisty.

Pobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie XiaomiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-line