Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak naprawić błąd połączenia z bazą danych w WordPress

W tym samouczku dowiesz się, jak rozwiązywać problemy i naprawiać błędy połączenia z bazą danych w WordPress. Dlatego też, jeśli Twoja witryna jest niedostępna i napotykasz błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych, nie musisz się tym specjalnie martwić! Postępując zgodnie z tym samouczkiem, możesz znaleźć i naprawić źródło tego problemu.

Błąd podczas łączenia się z bazą danych oznacza, że ​​Twoja witryna (Twój WordPress PHP filPHP nie ma dostępu do bazy danych Twojej witryny. Tak, znaczenie tego błędu jest jasne, ale to bardzo jasne znaczenie może mieć różne przyczyny. Na przykład:

  • Instalacja lub przeniesienie WordPressa nie jest całkowicie zakończone
  • Baza danych witryny została przypadkowo usunięta
  • Informacje o połączeniu z bazą danych są nieprawidłowe
  • Wystąpił problem z przedrostkiem tabel bazy danych
  • Poziom dostępu do plików WordPress jest nieprawidłowy
  • Adres strony jest nieprawidłowy
  • Problem jest spowodowany wtyczkami lub szablonami
  • Czy wystąpił problem z serwerem lub czy serwer jest przeciążony

(Byłeś zaskoczony, że problem z serwerem był ostatni? Masz rację! Bo niestety wśród większości użytkowników powszechne jest to, że przy każdym napotkanym problemie w pierwszej kolejności mówią, że problem musi leżeć po stronie serwera, chociaż tak nie jest)

Poniżej opiszemy kroki rozwiązywania problemów z błędami w komunikacji z bazą danych w WordPressie, ale zanim przejdziesz do głównego wątku, pamiętaj o utworzeniu pełnej kopii zapasowej swojej witryny w tym stanie. Tak czy inaczej, nie ma nic złego w ciężkiej pracy. I jeszcze jedna ważna rzecz, jeśli masz nową kopię zapasową swojej witryny, która działała bez problemów, możesz łatwo przywrócić tę kopię zapasową i odpocząć. Jeśli jednak nie możesz wykonać takiego zadania, możesz wykonać z nami kroki rozwiązywania problemów.

Wyłącz wtyczki

Po pierwsze, wyjaśnijmy, że nie mamy na myśli tego, że jeśli nie zainstalowałeś żadnych nowych wtyczek, nie zaktualizowałeś żadnych wtyczek i nie wprowadziłeś żadnych zmian w swojej witrynie za pomocą żadnych wtyczek, to przyjdź i wyłącz wszystkie wtyczki . . Oczywiście, aby przejść do tego kroku, w Twojej witrynie musiała nastąpić zmiana związana z wtyczkami.

Na przykład, być może niedawno zainstalowałeś na swojej stronie nową wtyczkę i po tym czasie nie miałeś problemu z komunikacją z bazą danych. Na przykład mogłeś zmienić prefiks swoich tabel lub poziom dostępu do swoich plików za pomocą wtyczki zabezpieczającej, co spowodowało problemy w Twojej witrynie.

Ponieważ jakakolwiek ingerencja pomiędzy wtyczkami i wprowadzenie jakichkolwiek zmian w imieniu wtyczki w bazie danych może spowodować, że WordPress nie będzie miał dostępu do bazy danych Twojej witryny, na tym etapie konieczne jest wyłączenie wszystkich wtyczek w Twojej witrynie. . Jeśli Twoja witryna ponownie działa po wyłączeniu wtyczek, oznacza to, że znalazłeś problem. Teraz musisz ponownie aktywować wtyczki, jedna po drugiej, aby zobaczyć, która spowodowała ten problem i pomyśleć o jego rozwiązaniu. Jeśli problem nie dotyczy wtyczek, należy naturalnie przejść do kolejnych kroków.

Należy pamiętać, że jeśli wtyczka dokonała zmiany w Twojej bazie danych, która spowodowała awarię witryny, dezaktywacja wtyczki będzie nieskuteczna, a problem należy rozwiązać w jeden z poniższych sposobów po rozwiązaniu problemu w kolejnych krokach. Poniżej wspominamy, że należy go rozwiązać.

Sprawdź informacje o połączeniu z bazą danych.n

Wpisz swojego hosta, znajdź plik wp-config.php w głównej gałęzi witryny (zwykle w public_html) i otwórz go. W tym pliku znajduje się sekcja, w której możesz zobaczyć informacje o połączeniu z bazą danych. Podobnie jak następujący kod:

// ** Ustawienia MySQL – możesz uzyskać te informacje od swojego dostawcy usług hostingowych ** //
/** Nazwa bazy danych dla WordPressa */
zdefiniuj(‘NAZWA_DB’, ‘nazwa_bazy_danych_tutaj’);

/** Nazwa użytkownika bazy danych MySQL */
zdefiniuj(‘DB_USER’, ‘nazwa_użytkownika’);

/** Hasło do bazy danych MySQL */
zdefiniuj(‘DB_HASŁO’, ‘hasło_tutaj’);

/** nazwa hosta MySQL */
zdefiniuj(‘DB_HOST’, ‘localhost’);

Sprawdź dokładnie powyższe informacje i upewnij się, że nazwa bazy danych, nazwa użytkownika i hasło odpowiadają powyższym informacjom. (W tym celu możesz odwołać się do panelu sterowania swojego hosta i zapoznać się ze specyfikacjami zawartymi w tej sekcji z tym, co widzisz na swoim hoście, a co najważniejsze, upewnij się, że Twoja baza danych jest dostępna na Twoim hoście)

Na powyższym obrazku oprócz upewnienia się co do nazwy bazy danych i jej nazwy użytkownika e oraz jej istnienia na hoście, upewniliśmy się także, czy przypisaliśmy do bazy właściwego użytkownika i czy ma on uprawnienia dostępu baza danych.

Oto kilka porad. Choć Twoje hasło do bazy danych może wydawać Ci się rozsądne i nie zawiera nieautoryzowanych znaków, to niestety obecność niektórych znaków w bazie danych spowoduje brak możliwości połączenia. (Więc nie przesadzaj w wyborze dziwnych haseł do bazy danych). Czasami zdarza się nawet, że hasła sugerowane przez cPanel do bazy danych nie działają, tzn. nie można się za ich pomocą połączyć z bazą danych.

Jeśli więc Twoje hasło jest zbyt dziwne, uprość je nieco i trzymaj się kombinacji cyfr, małych i wielkich liter oraz na przykład symbolu @, l! (To była zła rada, ale prawdziwa) Aby zmienić hasło do bazy danych wystarczy wejść na stronę MySQL-a Bazy danych na swoim hoście i znajdź użytkownika bazy danych na dole strony w sekcji Bieżący użytkownicy, a następnie kliknij link Zmień hasło przed i,t i hasłem Zmień bazę danych, aby odpowiadała informacjom w pliku konfiguracyjnym. Podobnie jak na zdjęciu poniżej:

Nie zapomnij także przypisać całego dostępu utworzonemu użytkownikowi. Brak wystarczającego dostępu może być jedną z przyczyn problemów z Twoją witryną. Możesz usunąć już utworzonego użytkownika i w razie potrzeby utworzyć go ponownie. Pamiętaj, że w tym przypadku musisz ponownie przypisać użytkownika do bazy danych.

Z drugiej strony, czasami wszystkie wprowadzone tutaj informacje mogą być prawidłowe. Mimo że jeszcze kilka godzin temu te informacje działały poprawnie, nadal nie można nawiązać połączenia z bazą danych. Dziwną rzeczą, którą widzieliśmy wcześniej, jest to, że czasami zmiana localhost na 127.0.0.1 rozwiąże problem. Wydaje się, że powodem tego jest to, że w pewnym momencie WordPress z jakiegoś powodu nie mógł uzyskać dostępu do usługi MySQL lub usługa ta nie działała, a informacje te były buforowane w systemie. W takim przypadku wymuszenie połączenia WordPressa z bazą danych pod innym adresem rozwiąże Twój problem.

Po potwierdzeniu powyższych informacji poszukaj w pliku wp-config.php linii podobnej do poniższej:

$table_prefix = ‘wp_’;

Wyrażenie wp_ w powyższym kodzie musi odpowiadać przedrostkowi tabel w bazie danych. Jeśli więc zmieniłeś prefiks tabeli za pomocą wtyczki zabezpieczającej, zamień wp_ na poprawny prefiks w powyższym kodzie i zapisz zmiany.

OK, teraz odśwież swoją witrynę kilka razy. Gdyby Twoja witryna działała, dziękowalibyśmy Bogu. Jeśli nie, czas przetestować informacje o połączeniu z bazą danych. Być może podczas wprowadzania informacji nastąpił błąd. Aby przetestować informacje o połączeniu z bazą danych, utwórz plik o nazwie dbtest.php w głównej ścieżce swojej witryny i umieść w nim następujący kod:


$link = @mysqli_connect(‘localhost’, ‘nazwa_użytkownika bazy danych’, ‘hasło_bazy danych’);
jeśli (!$link) {
die(‘Nie można się połączyć’);
}
echo ‘Połączono pomyślnie’;
$link=null;

Zastąp nazwę_hosta, nazwę użytkownika_bazy danych i hasło_bazy danych w powyższym kodzie. Następnie wywołaj plik w przeglądarce. (Jeśli umieściłeś plik w głównej ścieżce witryny, jego adres będzie zgodny ze wzorcem znajdującym się na początku http://domain.com/dbtest.php) W takim przypadku, jeśli otrzymasz komunikat Połączono pomyślnie, informacja o połączeniu zostanie poprawne, a połączenie z bazą danych jest wykonane. Poprawny formularz został wykonany. Mimo to informacje o połączeniu są nieprawidłowe, jeśli pojawia się komunikat Nie można połączyć.

Zmodyfikuj adres witryny

Jeżeli przeniosłeś swoją witrynę na nowy adres i zapomniałeś podmienić prawidłowy adres w ustawieniach WordPressa, lub z innego powodu nastąpiła zmiana w adresie Twojej witryny, co spowodowało niezgodność adresu zapisanego w baza danych i adres z Jeśli dzwonisz do serwisu, ten problem może być przyczyną błędu komunikacji z bazą danych.

Aby rozwiązać ten problem, zapoznaj się z plikiem wp-config.php na swoim hoście. Poszukaj następujących wierszy w tym pliku:

zdefiniuj(‘WP_HOME’,’http://twoja-witryna.com’);
zdefiniuj(‘WP_SITEURL’,’http://twoja-witryna.com’);

Jeśli znajdziesz te linie, upewnij się, że adres wprowadzony w sekcji http://twoja-witryna.com jest zgodny z adresem Twojej witryny. Jeśli jednak nie znajdziesz tych dwóch linii, dodaj je samodzielnie do pliku wp-config.php, umieść w nim poprawny adres swojej witryny i zapisz zmiany. Sprawdź ponownie swoją witrynę, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem będzie się powtarzał, usuń wstawione linie i kontynuuj rozwiązywanie problemów.

Teraz przejdź do folderu wp-includes na swoim hoście i znajdź plik Functions.php. Sprawdź, czy znajdziesz w nim dwie następujące linijki:

update_option( ‘siteurl’, ‘http://twoja-witryna.com’ );
update_option( ‘home’, ‘http://twoja-witryna.com’ );

Jeżeli we wspomnianym pliku znajdują się te dwie linijki, zamień wpisany w nich adres na poprawny adres Twojej witryny, a jeśli tych dwóch linijek nie ma, dodaj je samodzielnie z poprawnymi adresami na początku pliku zaraz po < ?PHP i Zapisz zmiany. Proszę otworzyć stronę internetową i jej obszar zarządzania oraz kilkukrotnie odświeżyć stronę. Nie zapominaj, że po wykonaniu tej czynności i sprawdzeniu, czy Twoja witryna działa, pamiętaj o usunięciu tych kodów ze wspomnianego pliku. Te dwie linie kodu nie powinny pozostać w plikufunctions.php.

Wpisując adresy zwróć uwagę czy wpisujesz adres z www lub bez www, a także z http lub z https, ponieważ każdy błąd w wpisaniu adresu może spowodować, że Twoja strona nie będzie się ładowała i problem nie zostanie naprawiony.

Zmodyfikuj dostępy lub wymień uszkodzone pliki

Jeśli Twój problem nadal nie został rozwiązany, możemy założyć, że może występować problem z podstawowymi plikami WordPress. Nie chcemy tutaj zagłębiać się w złożoność dostępu i jego szczegółowe wyjaśnienie. Załóżmy, że możesz sprawdzić swój hosting i upewnić się, że poziom dostępu do Twoich plików WordPress jest równy 644, a poziom dostępu do Twoich folderów jest równy 755. (Zazwyczaj ten poziom dostępu będzie prawidłowy, ale dostęp do folderów może różnią się w zależności od środowiska hostingowego).

Jeśli wszystko jest w porządku, a problem nadal występuje, możesz ponownie pobrać wersję WordPressa i zastąpić podstawowe pliki WordPressa ostatnio pobraną wersją.

Aby to zrobić, pobierz surową wersję WordPressa (kompatybilną z Twoją obecną wersją), rozpakuj ją na swoim komputerze i usuń z niego folder wp-content oraz plik wp-config-sample.php, a następnie Przenieś główne pliki WordPress do hosta Twojej witryny. Należy pamiętać, że folder wp-content i plik wp-config.php nie powinny zostać nadpisane ani utracone. Może to spowodować utratę informacji o witrynie. Zrób to ostrożnie.

Naprawa bazy danych WordPress

Jeśli po wykonaniu wszystkich powyższych kroków Twoja witryna nadal nie działa poprawnie? Być może Twoja baza danych wymaga drobnych napraw! Ten problem jest szczególnie prawdopodobny, gdy masz dostęp tylko do panelu administracyjnego swojej witryny lub obszaru użytkownika (ale nie do obu). Aby to zrobić, najpierw otwórz plik wp-config.php do edycji, a następnie umieść w nim następujący kod:

Skontaktuj się ze swoim wsparciem hostingowym

Komunikując się z supportem, zawsze pamiętaj, że bycie wierzycielem i deklarowanie, że problem pochodzi w 100% od hosta, niczego nie rozwiąże. Może to nie być prawdą i być może coś przeoczyłeś lub nie wykonałeś poprawnie jakiegoś kroku. Dlatego w tej sytuacji możesz poprosić wsparcie hostingowe o wskazówki i powiedzieć im, jakie kroki wykonałeś, aby zobaczyć, jak możesz rozwiązać nadal występujący problem.

To dobre miejsce, aby podkreślić znaczenie regularnego tworzenia kopii zapasowych witryny. To naturalne, że jeśli masz dostęp do aktualnej kopii zapasowej swojej witryny, wszystko będzie można rozwiązać bez wykonywania skomplikowanych zadań, a Ty będziesz mógł przywrócić swoją witrynę w możliwie najkrótszym czasie.

Mamy nadzieję, że takie problemy nie spotkały Ciebie i Twojej witryny i nie spotkają Cię w przyszłości. Ale będziemy szczęśliwi, jeśli spotkałeś się już z tym problemem, podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy i powiedz nam, jak udało Ci się go rozwiązać.

Twoje rozwiązanie może pomóc innym rozwiązać ten problem.

Pobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiBezpłatne pobieranie motywów WordPressbezpłatny kurs online