Jak naprawić błąd Roku HDCP

Szybkie wyszukiwanie w Google i łatwo zrozumieć, dlaczego wielu użytkowników Roku ma problem z błędem HDCP. Pojawia się jako komunikat ostrzegawczy na czarnym ekranie lub jako powiadomienie na fioletowym ekranie. Ale dlaczego pojawia się ten komunikat i jak go naprawić?

Poniższy artykuł pomoże Ci zrozumieć HDCP i zaoferować wypróbowane i przetestowane metody uruchomienia gadżetu streamingowego. Bez zbędnych ceregieli, zanurzmy się od razu.

Błąd HDCP ujednoznaczniony

HDCP to skrót od High-bandwidth Digital Content Protection. Opracowany przez firmę Intel jest to wspólny standard ochrony stosowany przez większość firm telewizyjnych i filmowych.

Jeśli pamiętasz dawne czasy, kiedy nie było możliwe wykonanie kopii niektórych taśm VHS, HDCP jest prawie taki sam dla mediów cyfrowych. Działa z połączeniami HDMI i dotyczy wszystkich urządzeń do przesyłania strumieniowego, dekoderów telewizji kablowej, a także odtwarzaczy Blu-ray.

Ważne jest to, że HDCP 2.2 konieczne jest przesyłanie strumieniowe w 4K, ale o tym później.

Dlaczego pojawia się błąd HDCP?

Błąd HDCP pojawia się z dwóch powodów (i może być również wyświetlany jako kod błędu 020). Po pierwsze, błąd występuje, jeśli treść, którą próbujesz przesłać strumieniowo, nie obsługuje technologii ochrony treści.

roku HDCP error

Gadżet przesyłania strumieniowego pokazuje, że łącze HDMI nie jest zgodne z HDCP i wyświetla komunikat. Z drugiej strony błąd może pojawić się, jeśli używasz wadliwego złącza lub kabla HDMI. Dlatego powinieneś zacząć od sprawdzenia kabla lub złącza.

Możliwe, że masz zapasowe złącze HDMI leżące wokół domu, więc odłącz istniejący i podłącz ponownie za pomocą nowego kabla. Roku powinien automatycznie podnieść przełącznik i usunąć komunikat o błędzie.

Naprawianie nieautoryzowanego problemu HDCP

Podczas próby przesyłania strumieniowego treści Ultra HD 4K może pojawić się purpurowy ekran HDCP. W takim przypadku należy sprawdzić ustawienia Roku dla przesyłania strumieniowego 4K.

napraw błąd roku hdcp

Potrzebujesz HDMI 2.0 dane wejściowe obsługujące HDCP 2.2. Konieczne jest także połączenie internetowe obsługujące strumienie Ultra HD. Z reguły pobieranie 25 Mb / s lub więcej powinno wystarczyć do przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości.

Co do HDCP 2.2, wszystkie podłączone urządzenia muszą go obsługiwać. Dotyczy to telewizora, AVR, listwy dźwiękowej itp. W przeciwnym razie nie będzie można przesyłać strumieniowo treści 4K, a maksymalna rozdzielczość nie może przekraczać 1080p.

Wskazówka: Jeśli masz starszy telewizor Smart z wieloma wejściami HDMI, jedno z nich zwykle obsługuje HDCP 2.2. Zapoznaj się z instrukcją obsługi telewizora, aby określić, którego wejścia należy użyć.

Naprawianie błędu HDCP

Czarny ekran sygnalizujący błąd HDCP może występować częściej i nie jest powiązany z przesyłaniem strumieniowym w wysokiej rozdzielczości. Proste odłączenie i podłączenie kabli może pomóc ożywić urządzenie. Oto kroki, które należy podjąć.

błąd roku

Krok 1

Zacznij od odłączenia kabla HDMI od wszystkich urządzeń. Dotyczy to odtwarzacza Roku, AVR i / lub inteligentnego telewizora. I tak, musisz odłączyć oba końce kabla.

Krok 2

Wyłącz Roku i odłącz przewód zasilający (oba końce ponownie), a następnie powtórz z telewizorem. Teraz możesz ponownie podłączyć kabel HDMI i nie zapomnij sprawdzić, czy połączenie jest bezpieczne i stabilne.

Krok 3

Podłącz ponownie przewód zasilający (zarówno telewizor, jak i Roku) i zachowaj patent, aż urządzenia w pełni się uruchomią. Następnie spróbuj ponownie odtworzyć ten sam film i nie powinien pojawić się żaden komunikat o błędzie.

uwaga:: Odłączanie i podłączanie powoduje, że Roku jest rodzajem sprzętowego restartu. Ponowne uruchomienie oprogramowania nie pomaga, ponieważ system nadal pamięta błąd i prawdopodobnie wyświetli go ponownie po uruchomieniu Roku.

Inne poprawki

Jak wskazano, jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów rozwiązywania problemów z błędem HDCP jest użycie nowego kabla HDMI. Ale twoje opcje na tym się nie kończą.

Korzystając z przełącznika AVR lub HDMI, możesz spróbować podłączyć Roku bezpośrednio do smart TV. Jeśli to nie pomoże, sprawdź, czy Roku i połączenie lub kable działają na innym telewizorze. Jeśli to nie przyniesie rezultatów, podłącz Roku do monitora i odtwórz problematyczny strumień.

Ta sama sztuczka obowiązuje w drugą stronę. Usuń Roku z monitora (jeśli jest to główny ekran przesyłania strumieniowego) i podłącz go do smart TV. Ponadto możesz także bawić się z ustawieniami wyświetlania.

Przejdź do Ustawień z ekranu głównego Roku i wybierz Typ wyświetlania. Wybierz różne typy, aby znaleźć ten, który nie wyświetla komunikatu o błędzie.

Ta metoda może wymagać prób i błędów. Ale gdy znajdziesz odpowiedni typ wyświetlania, komunikat o błędzie HDCP nie powinien się ponownie pojawiać. Oczywiście obowiązuje to do momentu przełączenia na inny telewizor lub monitor.

Bezbłędne Roku

Odłączanie wszystkiego od Roku i telewizora może być trudne, ale jest to jedyny sposób na naprawienie błędu. Najważniejsze jest to, że potrzebujesz wejść HDMI zgodnych z HDCP i używaj ich z reguły przy wyborze inteligentnego telewizora lub monitora.

Jaki jest twój ulubiony kanał na Roku? Który film próbowałeś odtworzyć, gdy pojawił się komunikat o błędzie? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.