Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak naprawić brak działania Google Pay na niestandardowych ROMach

Jeśli odblokujesz bootloader, będziesz mógł cieszyć się mnóstwem ulepszeń i modeli poprzez rootowanie i flashowanie oprogramowania. Istnieje jednak również kilka negatywnych skutków, takich jak wyłączenie SafetyNet. Jednak SafetyNet wkrótce stanie się przestarzały i zostanie zastąpiony przez Play Integrity, przy czym wiele aplikacji, takich jak aplikacje bankowe, już to robi.

Co więcej, Google stale łata luki, aby uniemożliwić ludziom majstrowanie przy dostosowaniach. Prowadzi to do problemów, takich jak Google Pay nie działa. Ostatnim przykładem takiej sytuacji jest ostatni tydzień października 2024 r. lub pierwszy tydzień listopada 2024 r., kiedy użytkownicy nagle nie mogą korzystać z Google Pay i innych aplikacji na swoich niestandardowych pamięciach ROM.

Początkowo problem niedziałającego Google Pay został oznaczony jako błąd w ROMie, ale gdy kilku użytkowników zaczęło zauważać ten problem, programiści rozpoczęli dochodzenie i odkryli, że Google wprowadził znaczne zmiany, przez co modyfikacje SafetyNet i Play Integrity były daremne.

Jak naprawić Google Pay nie działa na niestandardowych ROMach?

Google Pay nie działa

Aby rozwiązać problem z niedziałającym Google Pay, musisz zaktualizować najnowszą wersję modułu Play Integrity Fix. Oto kroki, aby rozwiązać problem z niedziałającym Google Pay:

  • Uruchom aplikację Magisk, a następnie dotknij ikony Ustawienia znajdującej się w prawym górnym rogu
  • Następnie włącz przełącznik obok Zygiska
  • Pobierz najnowszą wersję Napraw integralność gry przechodząc do GitHuba
  • Zflashuj moduł za pomocą Magisk i uruchom ponownie urządzenie
  • Usuń dane Goole Services Framework, Play Protect Service i Play Store Play Service
  • Na koniec należy usunąć dane wybranej aplikacji bankowej/płatniczej
  • Aby sprawdzić, czy Twój smartfon przechodzi test integralności Play, powinieneś skorzystać z Zagraj w narzędzie sprawdzające integralność interfejsu API