Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak naprawić brak usługi na iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić brak usługi na iPhonie

Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, szkołę, rodzinę czy przyjaciół, Twój iPhone® jest kluczem do utrzymania łączności. Kiedy więc Twoje urządzenie mówi Brak usługi, może to być frustrujące. Co gorsza, możesz przegapić ważne informacje.

W firmie AKKO nasi eksperci codziennie spotykają się z takimi problemami. Pomagają milionom ludzi pozostawać w kontakcie i szybko przywrócić ich urządzenia do działania. Oto kilka typowych powodów, dla których Twój iPhone mówi o braku usługi i jak to naprawić.

Dlaczego mój iPhone mówi o braku usługi lub wyszukiwaniu?

Istnieje wiele powodów, dla których Twój iPhone może powiedzieć Brak usługi lub Wyszukiwanie, w tym:

 • Jesteś poza zasięgiem sieci swojego operatora komórkowego.
 • W Twojej okolicy jest awaria sieci.
 • Tryb samolotowy jest włączony.
 • Wystąpił problem z kartą SIM.
 • Twój iPhone wymaga aktualizacji oprogramowania lub ustawień operatora.
 • Wystąpił problem z kontem operatora.
 • Twoje ustawienia sieciowe muszą zostać zresetowane.
 • Twój iPhone jest uszkodzony.

Jak mogę naprawić iPhone’a, który nie wyświetla usługi?

Sprawdź, czy jesteś w zasięgu sieci komórkowej swojego iPhone’a. Jeśli jesteś poza nim, Twoje urządzenie może mieć problem z odbiorem sygnału i utracić połączenie. Może się to również zdarzyć, gdy w Twojej okolicy wystąpi awaria sieci.

Aby sprawdzić, czy jesteś w zasięgu sieci swojego operatora lub czy masz awarię, sprawdź swojego operatora mapa zasięgu. Jeśli usługa komórkowa powinna być dostępna, ale jej nie ma, spróbuj wykonać następujące czynności.

Uruchom ponownie iPhone’a

Najpierw spróbuj ponownie uruchomić iPhone’a, aby usunąć wszelkie problemy z oprogramowaniem, które mogą powodować, że Twój iPhone nie wyświetla usługi. Wyłącz iPhone’a, odczekaj kilka sekund, a następnie włącz go ponownie.

Wyłącz tryb samolotowy

Tryb samolotowy to ustawienie, które pozwala szybko wyłączyć komórkową transmisję danych podczas lotu. Dzięki temu urządzenie nie będzie zakłócać systemu komunikacji samolotu. Minusem jest to, że Twój iPhone nie będzie mógł odbierać połączeń ani SMS-ów, gdy ta funkcja jest włączona – co nie jest tak wspaniałe, jeśli nie podróżujesz. Aby wyłączyć tryb samolotowy:

 1. Iść do Ustawienia.
 2. Przejdź do ustawień trybu samolotowego. Jeśli jest włączony, przełącznik obok niego będzie zielony. Stuknij przełącznik, aby go wyłączyć.
 3. Spróbuj kilka razy wyłączyć i włączyć tryb samolotowy, aby usunąć wszelkie problemy z sygnałem uniemożliwiające uzyskanie dostępu do usługi przez iPhone’a. Pamiętaj, aby po zakończeniu pozostawić tryb samolotowy w pozycji wyłączonej.
Rekommenderad:  Jak zarobić 1000 $ w 24 godziny (online i offline w 2023 r.!)

Włącz dane komórkowe

Gdy Twój iPhone jest luźny i odblokowany, możesz przypadkowo nacisnąć przyciski, które mogą zakłócać dane komórkowe. W takim przypadku Twój iPhone może nie być w stanie odbierać sygnałów, co powoduje wyświetlanie komunikatu Brak usługi. Aby sprawdzić stan danych komórkowych:

 1. Iść do Ustawienia.
 2. Uzyskiwać Komórkowya następnie sprawdź Dane komórkowe ustawienie (jeśli twój iPhone jest ustawiony na brytyjski angielski zamiast angielskiego, powie Dane mobilne). Jeśli dane komórkowe są wyłączone, przełącznik obok nich będzie szary.
 3. Wyłącz i włącz dane komórkowe kilka razy, upewniając się, że po zakończeniu przełącznik jest zielony lub w pozycji włączonej.

Sprawdź, czy nie wystąpiła awaria karty SIM

Jeśli nie będziesz go regularnie czyścić, Twój iPhone na pewno się zabrudzi. Od okruchów jedzenia po rozlaną kawę — wszelkiego rodzaju obrzydliwe substancje mogą zostać uwięzione w urządzeniu w godzinach nadliczbowych. To nagromadzenie może być szczególnie szkodliwe, jeśli zostanie uwięzione w kieszeni karty SIM. Gdy tak się stanie, Twój iPhone nie będzie mógł prawidłowo odbierać sygnałów, co spowoduje utratę usługi.

Na szczęście istnieje sposób na wyczyszczenie karty SIM i sprawdzenie, czy nie ma oznak fizycznego uszkodzenia. Aby wyjąć kartę SIM:

 1. Zeskanuj krawędzie telefonu iPhone, aby zlokalizować tackę karty SIM, która wygląda jak cienki owal z małym otworem w środku.
 2. Włóż mały spinacz do papieru lub narzędzie do wysuwania karty SIM (zwykle znajduje się w pudełku, w którym otrzymałeś iPhone’a) do otworu, aż taca się wysunie.
 3. Wyjmij kartę SIM. Użyj suchej ściereczki z mikrofibry do wyczyszczenia karty SIM, a następnie włóż ją ponownie do kieszeni, upewniając się, że wycięcie w karcie pasuje do wycięcia w kieszeni (karta SIM wejdzie do kieszeni tylko w jeden sposób).
 4. Włóż tacę z powrotem do owalnego gniazda i uruchom ponownie iPhone’a.
Rekommenderad:  Jak skonfigurować uśpienie na swoim Apple Watch

Jeśli karta SIM wygląda na uszkodzoną, skontaktuj się z operatorem, aby otrzymać nową.

Poszukaj aktualizacji ustawień operatora

Jeśli Twój operator niedawno zaktualizował swoją sieć, uruchomienie tej aktualizacji umożliwi synchronizację Twojego iPhone’a z nową technologią. Pomoże to również wyeliminować problemy, które mogą powodować utratę usługi przez iPhone’a. Aby uruchomić aktualizację ustawień operatora:

 1. Upewnij się, że Twój iPhone jest podłączony do Wi-Fi
 2. Iść do Ustawienia > Ogólny > O. Jeśli aktualizacja ustawień operatora jest dostępna, zobaczysz opcję aktualizacji.
 3. Jeśli nie masz pewności, czy na Twoim iPhonie jest zainstalowana najnowsza wersja, skontaktuj się ze swoim operatorem.

Jeśli Twoje konto sieci bezprzewodowej nie jest aktywne lub ma dobrą opinię, musisz skontaktować się z operatorem, aby upewnić się, że nie uniemożliwia on odbierania połączeń.

Sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania

Twój iPhone może również powiedzieć Brak usługi lub Wyszukiwanie, ponieważ działa na nim starsza wersja oprogramowania iOS®. W takim przypadku możesz zauważyć, że urządzenie działa wolniej lub nie może wykonywać zadań. Te aktualizacje zapewniają aktualność, bezpieczeństwo i prawidłowe działanie iPhone’a. Aby uruchomić aktualizację oprogramowania:

 1. Podłącz iPhone’a do ładowarki i połącz się z Wi-Fi.
 2. Uzyskiwać Ustawienia > Ogólny > Aktualizacja oprogramowania.
 3. Jeśli dostępna jest aktualizacja oprogramowania, stuknij Ściągnij i zainstaluj. Jeśli pojawi się komunikat z prośbą o tymczasowe usunięcie aplikacji, stuknij Kontynuować.
 4. Jeśli pojawi się monit, wprowadź hasło. Aktualizacja oprogramowania rozpocznie się automatycznie.

Zresetuj ustawienia sieciowe

W przeciwieństwie do przywracania ustawień fabrycznych, resetowanie ustawień sieciowych nie powoduje usunięcia żadnych aplikacji ani danych osobistych. Po prostu usunie usterki, które mogą blokować usługę Twojego iPhone’a. Aby zresetować ustawienia sieciowe: ,

 1. Iść do Ustawienia.
 2. Uzyskiwać Ogólny > Resetowanie > Zrestartować ustawienia sieci.
 3. Jeśli pojawi się monit, wprowadź hasło. Twój iPhone uruchomi się ponownie.
Rekommenderad:  Jak zaktualizować Instagram Posłaniec? Napraw komunikat o aktualizacji, który się nie wyświetla

Podczas ponownego łączenia się z Wi-Fi, wirtualną siecią prywatną lub urządzeniami Bluetooth® konieczne będzie ponowne wprowadzenie kodów dostępu.

Chroń swój telefon

Od ponad 25 lat AKKO pomaga 300 milionom klientów chronić, łączyć się i cieszyć technologią, którą kochają najbardziej. I smartphones nie są wyjątkiem. Twoje życie jest na twoim urządzeniu, upewnij się, że jest chronione. Dowiedz się więcej o planach ubezpieczenia telefonu AKKO już dziś.

Table of Contents