Jak naprawić dane komórkowe nie działają na iPhonie i iPadzie

Czasami dane komórkowe przestają działać na iPhonie lub iPadzie. Zakładając, że znajdujesz się nie tylko w obszarze słabego zasięgu, możesz podjąć kilka ogólnych kroków, które naprawią wiele błędów, które nie działają na danych komórkowych.

Oczywiste rzeczy

Jeśli skontaktujesz się z Genius Bar lub operatorem komórkowym w sprawie swoich problemów, pierwszą rzeczą, którą usłyszysz, jest: „Czy próbowałeś go wyłączyć i włączyć ponownie?” Ponowne uruchomienie oznacza rozwiązywanie problemów 101, ponieważ działa tak dobrze, więc upewnij się, że dałeś najpierw strzał.

Przytrzymaj przycisk zasilania na iPhonie, aż pojawi się suwak „Przesuń, aby wyłączyć”, przesuń go w prawo, a następnie włącz ponownie iPhone'a po wyłączeniu.

Ponadto przejdź do „Ustawienia -> Sieć komórkowa” i upewnij się, że dane komórkowe są rzeczywiście włączone. Jak powiedzieliśmy, oczywiste rzeczy, ale nigdy nie wiadomo.

Wyizolowanie problemu

Jeśli bierzesz sprawy w swoje ręce, najpierw musisz ustalić, że to z pewnością twoje połączenie danych jest źródłem problemów.

  • Spójrz na lewy górny róg ekranu. Jeśli nie widzisz znajomej ikony 4G / LTE, kiedy powinna być, oznacza to, że dane komórkowe nie działają (co może być związane z Twoją lokalizacją lub wewnętrznym problemem na urządzeniu). Czasami jednak może pojawić się logo 4G, ale Twoje dane nadal nie działają, w takim przypadku przeczytaj naszą listę poprawek.
  • Jeśli jest to tylko określona aplikacja, na przykład Safari lub WhatsApp, niepołączająca się z Internetem, możesz spróbować ponownie zainstalować aplikację. W Safari faktycznie mamy listę poprawek dla Safari, które nie działają, co może ci pomóc. Twoje połączenie danych nie będzie miało wpływu na poszczególne aplikacje, ale na twoje urządzenie jako całość, więc nie jest to lista dla ciebie, jeśli masz problem z konkretną aplikacją, która nie przechodzi w tryb online.

1. Włóż ponownie kartę SIM

Napraw dane komórkowe, które nie działają Iphone SIM Card

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś spróbować, jest wyjęcie i ponowne włożenie karty SIM. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby karta uległa zabrudzeniu lub zakurzeniu w telefonie, ponowne włożenie zmusi telefon do ponownego odczytania karty i może podnieść dane komórkowe do życia.

Kolejność, w jakiej powinieneś to zrobić, to:

  • Wyłącz telefon iPhone
  • Wyjmij kartę SIM
  • Włóż ponownie kartę SIM
  • Ponownie włącz telefon

2. Switch w roamingu danych

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale wiele osób, które doświadczyły awarii danych iPhone'a, uznało to za niezawodne rozwiązanie. W szczególności po niektórych aktualizacjach iOS niektóre urządzenia zostały dotknięte błędem, który spowodował dezorientację systemu operacyjnego podczas roamingu.

Jeśli uważasz, że masz ten błąd, przejdź do „Ustawienia -> Dane mobilne -> Opcje danych mobilnych”, a następnie włącz „Roaming danych” i uruchom ponownie urządzenie.

Oczywiście jest to obejście tego, co, miejmy nadzieję, będzie tymczasowym błędem, ale jeśli wybierasz się za granicę i nadal masz roaming, pamiętaj, aby go wyłączyć, ponieważ w przeciwnym razie możesz spotkać się z nieprzyjemnym rachunkiem telefonicznym.

3. Zrestartować ustawienia sieci

Jeśli dane komórkowe uparcie odmawiają współpracy, może być konieczne całkowite zresetowanie ustawień sieci. Spowoduje to usunięcie wszystkich zapisanych sieci Wi-Fi podczas resetowania ustawień danych komórkowych do wartości domyślnych. Oznacza to, że zresetowanie ustawień sieciowych może również rozwiązać problemy z Wi-Fi, jeśli masz którekolwiek z nich.

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Przewiń w dół i wybierz opcję menu „Ogólne”.

3. Przewiń w dół i wybierz opcję menu „Resetuj”.

4. Wybierz „Resetuj ustawienia sieci” na środku ekranu.

5. Wprowadź hasło do iPhone'a lub iPada, aby autoryzować reset.

6. Puknij „Resetuj ustawienia sieci”, aby potwierdzić reset.

4. Przełącz tryb samolotowy

Jeśli z jakiegoś powodu Twój iPhone lub iPad się pomylił, włączanie i wyłączanie danych komórkowych może „zresetować” połączenie i rozwiązać problem.

1. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć Centrum poleceń.

2. Naciśnij ikonę „Tryb samolotowy”.

3. Poczekaj chwilę, aż radio iPhone'a wyłączy się.

4. Naciśnij ponownie ikonę „Tryb samolotowy”.

5. Poczekaj, aż urządzenie ponownie się połączy.

5. Sprawdź dostępność aktualizacji przewoźnika

Jeśli cierpisz na prawdziwy błąd, możesz znaleźć ulgę w aktualizacji przewoźnika. Są one wydawane rzadko, ale musisz mieć najnowszą wersję, aby poprawnie rozwiązać problemy.

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Przewiń w dół i wybierz opcję menu „Ogólne”.

3. Wybierz opcję menu „Informacje”.

4. Poczekaj chwilę. Jeśli pojawi się wyskakujące okienko zatytułowane „Aktualizacja ustawień operatora”, a następnie kliknij „Aktualizuj”.

6. Sprawdź dostępność aktualizacji iOS

Jeśli nie ma aktualizacji operatora, może istnieć zaktualizowana wersja systemu iOS. Możemy to sprawdzić w przybliżeniu w tym samym miejscu.

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Przewiń w dół i wybierz opcję menu „Ogólne”.

3. W sekcji „Ogólne” stuknij „Aktualizacja oprogramowania”.

4. Jeśli aktualizacja jest dostępna, zainstaluj aktualizację. Podczas tego procesu telefon uruchomi się ponownie.

7. Wykonaj kopię zapasową i przywróć ustawienia fabryczne

W przypadku najbardziej uporczywych problemów możesz spróbować przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Najpierw musisz wykonać kopię zapasową urządzenia, aby nie stracić żadnych danych.

1. Podłącz swój iPhone lub iPad do komputera i utwórz kopię zapasową iTunes urządzenia. Upewnij się, że utworzyłeś zaszyfrowaną kopię zapasową. Tylko zaszyfrowane kopie zapasowe będą przechowywać dane o stanie zdrowia i pęku kluczy.

2. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej naciśnij przycisk „Przywróć kopię zapasową”, aby rozpocząć proces przywracania.

3. Po zakończeniu przywracania sprawdź, czy dane działają lepiej.

8. Wykonaj reset fabryczny

Opcjonalnie możesz pozostawić telefon w stanie „jak nowy”, co mogło spowodować usunięcie aplikacji lub usługi, która popsuła dane komórkowe. Jeśli chcesz to zrobić, i tak wykonaj kopię zapasową – możesz tego żałować, jeśli nie.

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Przewiń w dół i wybierz opcję menu „Ogólne”.

3. Przewiń w dół i wybierz opcję menu „Resetuj”.

4. Stuknij „Wymaż całą zawartość i ustawienia”, aby całkowicie wyczyścić iPhone'a.

5. Wprowadź swój kod dostępu, aby autoryzować operację.

6. Puknij „Usuń iPhone'a”, aby potwierdzić operację.

Wniosek

Jeśli dane komórkowe nie działają na iPhonie lub iPadzie, możesz użyć powyższych opcji, aby je naprawić. Są dość ogólne, ale będą działać prawie w każdym przypadku. Oczywiście, jeśli masz problemy ze sprzętem, rozwiązania programowe tego nie naprawią. W takim przypadku musisz wymienić urządzenie.

Artykuł opublikowano po raz pierwszy we wrześniu 2015 r. I zaktualizowano w listopadzie 2019 r.

Czy ten artykuł jest przydatny?