Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na Androidzie

Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na Androidzie 1

Twój ekran dotykowy przechodzi wiele. Prawdopodobnie dotykasz ekranu setki razy dziennie, a tu i tam może nawet dojść do upadku. Ponieważ możesz mieć całe życie na smartfonie, więc musisz zawsze być gotowy do pracy.

Kiedy ekran dotykowy przestał reagować, Twoje życie zostało w zasadzie zawieszone. Zanim zaczniesz panikować, możesz wypróbować kilka metod w domu. To nie jest gwarancja, że ​​zadziała, ale przynajmniej warto spróbować.

Podstawowe poprawki

Zanim przejdziesz do skomplikowanych poprawek, zawsze warto zacząć od podstawowych napraw, takich jak Ponowne uruchomienie telefonu. Naciśnij długo przycisk zasilania, aż zobaczysz opcję ponownego uruchomienia telefonu. Twój telefon przejdzie proces wyłączania i natychmiast uruchomi się ponownie.

Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na Androidzie 2

Możesz także wypróbować inne podstawowe poprawki, takie jak:

    Prawidłowe czyszczenie ekranu suchą lub wilgotną, nie mokrą szmatką Zdejmij osłonę ekranu lub obudowę telefonu Spróbuj dotknąć ekranu bez rękawiczek Upewnij się, że masz suche ręce Trzymaj telefon z dala od magnesów / ładunków statycznych Trzymaj otoczenie telefonu wolne od ładunków elektrostatycznych Nie dotykaj ekranu, jeśli masz tłuste ręce Spróbuj użyć telefonu, gdy nie jest ładowany, ponieważ prąd elektryczny może wpływać na ekran Nie używaj telefonu w ekstremalnych temperaturach. Spróbuj dostać się do obszaru o przyzwoitej temperaturze Spróbuj usunąć ostatnią aplikację lub aplikacje zainstalowane przed pojawieniem się problemu Wyjmij baterię, kartę SIM i kartę pamięci na kilka sekund, a następnie włóż je z powrotem

Zaawansowane poprawki

Jeśli wypróbowałeś wszystkie podstawowe poprawki, a ekran telefonu nadal nie działa, musisz przejść do trybu odzyskiwania, aby Przywrócenie ustawień fabrycznych Twój telefon. Przed zresetowaniem telefonu dobrze jest wykonać kopię zapasową ważnych informacji, ponieważ zostaną one usunięte za pomocą tej metody.

Dzięki temu trybowi odzyskiwania możesz uzyskać dostęp do różnych funkcji i nie uzyskać dostępu do systemu operacyjnego. W trybie odzyskiwania można naprawić błąd bez zbliżania się do uszkodzonego obszaru urządzenia.

Aby uzyskać dostęp do trybu odzyskiwania:

Długie naciśnięcie na przycisk zasilania wyłączyć to Long-presjest na przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności (jeśli przycisk w górę nie używa przycisku w dół) jednocześnie Kiedy zobaczysz ikonę Androida puść przyciski Aby poruszać się w górę i w dół, użyj przycisków głośności i wybierz opcję wyczyszczenie danych / przywrócenie do ustawień fabrycznych wciśnij przycisk zasilania potwierdzić Wybierz Tak – usuń wszystkie dane użytkownika Potwierdź Wybierz Uruchom ponownie system teraz

Wymuś zatrzymanie aplikacji w celu zwolnienia pamięci urządzenia

Jeśli będziesz nadal wysyłać i odbierać takie rzeczy, jak zdjęcia, filmy i inne dokumenty, pamięć Twojego urządzenia szybko się zapełni. Po pewnym czasie pamięć Twojego urządzenia zapełni się tak, że wpłynie to na wydajność Twojego urządzenia, w tym na ekran dotykowy.

Możesz spróbować użyć aplikacji takich jak Pliki od Google aby usunąć wszystkie niepotrzebne pliki, które z pewnością zajmują cenną pamięć. Istnieje wiele takich aplikacji, z których możesz wybierać, ale aplikacja pomogła przynajmniej poprawić wydajność mojego telefonu.

Wymuszając zatrzymanie aplikacji, uniemożliwiasz jej użycie pamięci, a tym samym zwalniasz wystarczająco dużo miejsca, aby nie wpływać na wydajność ekranu.

Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na Androidzie 3

Aby wypróbować tę metodę, przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Menedżer aplikacji> Wybierz i wybierz aplikację i naciśnij opcje wymuszonego zatrzymania.

Weź to do serwisu

Jeśli wszystkie wcześniej wspomniane metody nie zadziałały, istnieje duża szansa, że ​​patrzysz na problem sprzętowy. Upuszczenie telefonu z dowolnej wysokości przez użytkownika spowodowało pewne wewnętrzne uszkodzenia sprzętu.

Więc weź go do serwisu i niech naprawią wszelkie wewnętrzne uszkodzenia, których doświadczył telefon podczas upadku.

Wniosek

Może to być bardzo frustrujące, gdy ekran Twojego urządzenia przestanie działać z jakiegokolwiek powodu. Mamy nadzieję, że jedna z metod na liście zadziała i nie będziesz musiał oddawać urządzenia do serwisu. Którą metodę najpierw wypróbujesz? Daj mi znać w komentarzach poniżej.