Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na iOS

Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na iOS 1

Żadne urządzenie nie jest idealne, więc od czasu do czasu będą występować problemy. Na przykład wyświetlacz Twojego iPada może nagle przestać działać, powodując, że Twoje urządzenie będzie bezużyteczne.

Zamiast kupować nowe urządzenie z iOS, możesz spróbować rozwiązać ten problem. Jeśli jednak wystąpił ten problem po upuszczeniu urządzenia, być może wystąpił problem sprzętowy. Mamy nadzieję, że poniższe wskazówki będą dla Ciebie działać.

Wyczyść wyświetlacz iPada

Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na iOS 2

Jesteś tak zajętą ​​pszczołą, że zazwyczaj czyszczenie ekranu iPada nawet nie przychodzi ci do głowy. Jesteś zajęty ważniejszymi rzeczami, których po prostu nie masz czasu na ich wyczyszczenie.

Czyszczenie wyświetlacza nie spryskuje go ani nie wyciera. Podczas czyszczenia ekranu iPada należy pamiętać o następujących kwestiach:

Upewnij się, że iPad jest wyłączony lub znajduje się w trybie uśpienia Użyj ściereczki do czyszczenia z mikrofibry Wyczyść wyświetlacz małymi ruchami okrężnymi Zwilż szmatkę wodą Nigdy nie rozpylaj płynu bezpośrednio na iPada Nie używaj rozpuszczalników, aerozoli ani środków ściernych Uważaj, aby nie dostać ilość płynu do dowolnych otworów

Po podjęciu wszystkich niezbędnych środków ostrożności spróbuj użyć ekranu dotykowego, ale upewnij się, że masz czyste i suche ręce. Zdejmij również rękawice, których możesz używać. Nie wszystkie rękawiczki dobrze się bawią z ekranami dotykowymi.

Wyjmij akcesoria

Jeśli do iPada został dodany plastikowy arkusz lub folia, spróbuj go usunąć, aby sprawdzić, czy to rozwiązało problem.

Odinstaluj ostatnio zainstalowane aplikacje

Wiadomo, że aplikacje powodują różnego rodzaju problemy, w tym problemy z ekranem dotykowym. Odinstaluj ostatnią zainstalowaną aplikację, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

Jeśli zainstalowałeś kilka z nich, spróbuj odinstalować wszystkie, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem. Aby odinstalować aplikację, naciśnij i przytrzymaj aplikację, którą chcesz usunąć, a pojawi się opcja odinstalowania.

Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na iOS 3

Jeśli naciśniesz ikonę nieco dłużej niż zwykle, ikony zaczną tańczyć. Będą również mieć X obok nich, dotknij X, aby odinstalować aplikację.

Czy wyświetlacz został niedawno wymieniony?

Kto nie upuścił swojego urządzenia, prawda? Zdarza się, ale po upadku następuje wymiana ekranu. Jeśli zabrałeś iPada na wymianę ekranu w miejsce, które nie jest autoryzowane przez Apple, istnieje szansa, że ​​zamiennik innej firmy nie jest zgodny.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zabranie go z powrotem do miejsca wymiany ekranu i wyjaśnienie problemu.

Czy Twój iPad jest zaktualizowany?

Nie pamiętasz ostatniej aktualizacji iPada? Aktualizacje mogą trochę potrwać, dlatego możesz odłożyć aktualizację iPada. Sprawdź, czy na iPada czeka aktualizacja oprogramowania.

Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na iOS 4

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji na iPadzie, przejdź do:

Ustawienia Ogólne Aktualizacja oprogramowania

Twój iPad sprawdzi, czy są jakieś oczekujące aktualizacje. Jeśli jest aktualny, zobaczysz komunikat informujący o tym.

Dostosuj czułość dotyku 3D

Jeśli urządzenie ma tę funkcję, dostosowanie suwaka czułości może pomóc. Aby go zmodyfikować, przejdź do:

Ustawienia Ogólna dostępność 3D Touch Dostosuj suwak

Masz mało miejsca?

Problem z ekranem dotykowym może być związany z brakiem miejsca. Twój iPad potrzebuje wystarczającej ilości miejsca, aby wszystkie funkcje działały poprawnie. Idąc do:

Jak naprawić ekran dotykowy nie działa na iOS 5

Ustawienia Ogólne Pamięć iPada

Możesz zobaczyć, co zajmuje najwięcej miejsca; potem nadszedł czas, aby zdecydować, co należy zrobić.

Wniosek

Jeśli żadna z wyżej wymienionych wskazówek nie zadziałała, możesz mieć problemy ze sprzętem. Najlepiej zabrać go do serwisu. Jak długo masz problem z ekranem dotykowym na iPadzie? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach poniżej.