Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak naprawić ekran iPada, który się nie obraca

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić ekran iPada, który się nie obraca

Czy kiedykolwiek oglądałeś film na swoim iPadzie®, który nie przełącza się w tryb pełnoekranowy, więc jesteś zmuszony oglądać go w małym pudełku? Irytujące, prawda?

Tutaj, w AKKO, pomagamy Ci w pełni wykorzystać swoją technologię — niezależnie od tego, czy wylałeś wodę na iPada, czy chcesz wiedzieć, jak korzystać z VPN. Oto kilka szybkich poprawek ekranu iPada, który się nie obraca.

Podczas obracania ekranu trzymaj tablet pionowo

Pierwszy krok zawsze będzie najprostszy. W tym przypadku oznacza to fizyczne trzymanie tabletu pionowo, gdy iPad nie obraca się automatycznie. Powinno to zmienić widok na ekranie.

Wyłącz blokadę obrotu

Najczęstszą przyczyną braku obracania się ekranu iPada jest własna blokada obrotu urządzenia. Ta funkcja zapobiega zmianie ekranu w zależności od tego, jak trzymasz urządzenie. Ponieważ dostęp do niej jest tak łatwy, nierzadko zdarza się, że ludzie przypadkowo włączają tę funkcję.

Aby włączyć i wyłączyć blokadę obrotu:

  1. Otwórz Centrum sterowania, przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu.
  2. Stuknij w Blokada obrotu przycisk (ikona z kłódką otoczoną okrągłą strzałką).

Sprawdź stronę Switch

Starsze modele iPada mają stronę Switch którego można użyć do zablokowania obracania ekranu lub wyciszenia głośności. W przypadku starszych modeli przejdź do opcji Ustawienia > Ogólne > W obszarze > Użyj boku Switch Aby i zobaczyć, czy ta funkcja jest przypisana do strony Switch.

Odwróć stronę Switch i sprawdź, czy ekran będzie się teraz obracał tak, jak chcesz.

Przetestuj swoje aplikacje, aby zobaczyć, czy obsługują tryb poziomy

Zastanów się, jakich aplikacji używasz i czy umożliwiają one obracanie ekranu. Jeśli zauważysz, że niektóre aplikacje tak, a inne nie, problem może dotyczyć konkretnej aplikacji.

Rekommenderad:  10 niszowych usług przesyłania strumieniowego, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś

Aby rozwiązać problem, sprawdź ustawienia w tej aplikacji, aby zobaczyć, czy tę funkcję można zmienić.

Spróbuj zresetować wszystkie ustawienia

Nadal nie masz szczęścia? W ustawieniach może występować błąd, który powoduje problem z obracaniem ekranu iPada. Jedna potencjalna poprawka nazywa się resetowaniem wszystkich ustawień. Ten krok resetuje ustawienia iPada, w tym ustawienia sieciowe, słownik klawiatury, ustawienia lokalizacji, ustawienia prywatności i wszelkie zapisane karty Apple Pay®, pozostawiając multimedia i dane bez zmian.

Oto jak zakończyć resetowanie wszystkich ustawień:

  1. Iść do Ustawienia > Ogólny > Przenieś lub zresetuj iPada > Resetowanie.
  2. Wybierać Zresetuj wszystkie ustawienia.

Zresetowanie wszystkich ustawień spowoduje ponowne uruchomienie iPada. Gdy tak się stanie, wypróbuj aplikację i sprawdź, czy ekran się teraz obraca.

Dokończ przywracanie ustawień fabrycznych iPada

Jeśli wszystko inne zawiedzie, konieczne będzie zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych, co przywróci oryginalne ustawienia iPada. Ten krok spowoduje usunięcie niektórych danych osobistych, takich jak zdjęcia lub filmy, więc przed rozpoczęciem upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową iPada. Aby uzyskać pomoc, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak zresetować iPada do ustawień fabrycznych.