Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak naprawić ekran iPhone’a, który jest zbyt ciemny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić ekran iPhone’a, który jest zbyt ciemny

Jeśli ekran telefonu iPhone® jest zbyt ciemny, prawdopodobnie nie widzisz wiadomości i aplikacji — lub, co gorsza, możesz pomyśleć, że wystąpił problem z urządzeniem. Ale nie martw się, przyciemniony ekran to zwykle proste rozwiązanie. Przeprowadzimy Cię przez to.

W AKKO pomagamy Ci maksymalnie wykorzystać technologię — niezależnie od tego, czy chcesz naprawić telefon, który się nie aktualizuje, czy skonfigurować inteligentny dom. Oto nasz przewodnik, dlaczego ekran Twojego iPhone’a jest tak ciemny i jak go rozjaśnić.

Uruchom ponownie iPhone’a

Zastanawiasz się, „dlaczego ekran mojego iPhone’a jest taki ciemny?” Spróbuj ponownie uruchomić iPhone’a, aby rozwiązać problem. Może to rozwiązać wszelkie problemy z oprogramowaniem, które mogą powodować ciemny ekran.

 1. Naciśnij i przytrzymaj albo Tom przycisk lub Strona (moc) przycisk aż do Wyłącz pojawi się suwak.
 2. Switch Twój iPhone do wyłączonyodczekaj kilka sekund, a następnie włącz je ponownie.

Sprawdź ustawienia iPhone’a

Jeśli chcesz wiedzieć, jak rozjaśnić ekran iPhone’a, zacznij od sprawdzenia i dostosowania ustawień.

Ręcznie dostosuj jasność ekranu swojego iPhone’a

Można to zrobić na dwa sposoby:

Centrum Kontroli:

 1. otwarty Centrum Kontroli. Na iPhonie z Face ID®przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu. Na iPhonie z przyciskiem Homeprzesuń palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu.
 2. Przeciągnij pasek jasności (ikona słońca) w górę.

Ustawienia:

 1. Iść do Ustawienia > Wyświetlacz i jasność.
 2. Pod Jasnośćprzeciągnij suwak w prawo, aby rozjaśnić ekran.

Włącz automatyczną jasność

Oto jak ustawić urządzenie tak, aby automatycznie dostosowywało jasność ekranu:

 1. Iść do Ustawienia > Dostępność.
 2. Uzyskiwać Rozmiar wyświetlacza i tekstua następnie włącz Automatyczna jasność.

Wyłącz TrueTone

True Tone automatycznie dostosowuje kolor i intensywność wyświetlacza na Twoim iPhonie w oparciu o światło wokół Ciebie. Może to zmniejszyć jasność ekranu. Istnieją dwa sposoby, aby to wyłączyć:

Rekommenderad:  WhatsApp: trzy ekstremalne, ale ukryte funkcje, oto jak je zdobyć

Centrum Kontroli:

 1. otwarty Centrum Kontroli. Na iPhonie z Face ID®przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu. Na iPhonie z przyciskiem Homeprzesuń palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu.
 2. Naciśnij i przytrzymaj pasek jasności (ikona słońca), a następnie stuknij Prawdziwy ton aby to wyłączyć.

Ustawienia:

 1. Iść do Ustawienia > Wyświetlacz i jasność.
 2. Wyłączyć coś Prawdziwy ton.

Wyłącz tryb ciemny

Tryb ciemny zmienia ekran Twojego iPhone’a, dzięki czemu zamiast domyślnego białego tła zobaczysz czarne tło. Ta zmiana sprawia, że ​​urządzenie jest mniej męczące dla oczu, gdy używasz go w słabym świetle.

 1. Iść do Ustawienia > Wyświetlacz i jasność.
 2. W obszarze Wygląd stuknij Światło.

Wyłącz Nocną zmianę

Funkcja Night Shift automatycznie dostosowuje odcień ekranu, przełączając niebieskie światło, które może nie pozwalać zasnąć, na cieplejsze, żółtawe odcienie. Jeśli po włączeniu tej funkcji ekran iPhone’a jest zbyt ciemny, spróbuj ją wyłączyć:

 1. otwarty Centrum Kontroli. Na iPhonie z Face ID®przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu. Na iPhonie z przyciskiem Homeprzesuń palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu.
 2. Naciśnij i przytrzymaj pasek jasności (ikona słońca), a następnie stuknij Nocna zmiana aby to wyłączyć.

Dostosuj ustawienie punktu bieli

To ustawienie kontroluje intensywność jasnych kolorów w telefonie. Możesz go zmniejszyć, aby rozjaśnić ekran:

 1. Iść do Ustawienia > Dostępność > Rozmiar wyświetlacza i tekstu.
 2. Włączyć coś Zmniejsz punkt bieli.

Wyłącz Zoom

Jeśli ostatnio korzystałeś z funkcji Zoom na swoim iPhonie, ekran może być ciemny. Aby potwierdzić, że go wyłączyłeś, wykonaj te proste czynności:

 1. Iść do Ustawienia > Dostępność > Powiększenie.
 2. Wyłączyć coś Powiększenie.

Zaktualizuj swój iOS

Spróbuj zaktualizować oprogramowanie iPhone’a do najnowszej wersji, aby rozjaśnić ekran. Przejdź do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania i zainstaluj aktualizację, jeśli jest dostępna.

Rekommenderad:  Jak zautomatyzować skrzynkę odbiorczą za pomocą parsera poczty e-mail

Zresetuj swoje ustawienia

Nadal nie masz szczęścia? Być może wystąpił błąd w ustawieniach, który powoduje niską jasność ekranu. Jedną z potencjalnych poprawek jest zresetowanie wszystkich ustawień. Ten krok resetuje ustawienia Twojego iPhone’a, w tym ustawienia sieci, lokalizacji i prywatności oraz wszystkie zapisane na nim karty Apple Pay® — przy jednoczesnym pozostawieniu multimediów i danych takimi, jakie są. Oto jak zakończyć resetowanie wszystkich ustawień:

 1. Iść do Ustawienia > Ogólny > Przenieś lub zresetuj iPhone’a > Resetowanie.
 2. Wybierać Zresetuj wszystkie ustawienia.

Zresetowanie wszystkich ustawień spowoduje ponowne uruchomienie iPhone’a. Kiedy tak się stanie, sprawdź, czy ekran się rozjaśnił.

Zresetuj iPhone’a do ustawień fabrycznych

Jeśli jasność ekranu Twojego iPhone’a jest nadal niska, może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich zapisanych danych z urządzenia, dlatego należy używać go w ostateczności i przed rozpoczęciem wykonać kopię zapasową urządzenia. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami w tym przewodniku, jak zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych.

Chroń swój telefon

Od ponad 25 lat AKKO pomaga 300 milionom klientów chronić, łączyć się i cieszyć technologią, którą kochają najbardziej. I smartphones nie są wyjątkiem. Twoje życie jest na twoim urządzeniu, upewnij się, że jest chronione. Dowiedz się więcej o planach ubezpieczenia telefonu AKKO już dziś.