Jak naprawić Galaxy Note 10 problemów z piórem S-Pen

Jeśli posiadasz Galaxy Note 10 i mając problem z działaniem S-pen lub powiązane problemy z S-pen, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule powiemy Ci, jak to naprawić Galaxy Note 10 problemów z piórem S-Pen. Istnieją różne sposoby wpływania na Twój długopis S, a tym samym powodowania jego nieprawidłowego działania. Jednym z głównych powodów jest – stosowanie ochraniaczy ekranu i przypadków nieautoryzowanych osób, błędy systemowe, zużycie końcówki pisaka S-pen, aktualizacje systemu itp.

Zobacz także: Jak to naprawić Galaxy Note 10 problemów z żywotnością baterii

Rozwiązania

Jeśli używasz etui ochronnego telefonu od nieupoważnionego podmiotu trzeciego, powinieneś je usunąć. Większość lokalnych futerałów ochronnych ma ślady magnesów i metalu, które mogą zakłócać połączenie twojego Galaxy Note 10 z rysikiem S-pen. Jest to najczęstszy sposób na naprawienie S-pen poprzez usunięcie etui ochronnego i ta metoda działa na większości urządzeń.

Powinieneś usunąć zabezpieczenia ekranu, jeśli używasz osłony ekranu innej firmy. Głównym powodem usunięcia jest grubość ochraniaczy. Większość nieautoryzowanych ochraniaczy ekranu jest stosunkowo grubsza niż oryginalna. Grubość tych ochraniaczy może wpływać na czułość ekranu. W związku z tym urządzenie nie może rozpoznać końcówki pisaka S-pen. Innym powodem, który może powodować ten problem, jest szorstkość ochraniaczy ekranu. Może to spowodować zużycie końcówki pisaka. Dlatego zaleca się usunięcie takiej osłony ekranu i użycie oryginalnych i autoryzowanych ochraniaczy ekranu.

Po usunięciu ochraniaczy ekranu możesz miękko zrestartować urządzenie. Możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania, a następnie nacisnąć przycisk restartu. Telefon uruchomi się ponownie w krótkim czasie.

W niektórych przypadkach niektóre błędy powodują nieprawidłowe działanie S-pen, więc twórca systemu operacyjnego wprowadza regularne aktualizacje na urządzeniach, aby naprawić błędy i poprawić bezpieczeństwo systemu. Możesz wykonać poniższe czynności, aby zaktualizować oprogramowanie systemowe:

 • Otwórz Ustawienia swojego urządzenia
 • Kliknij opcję Aktualizacja oprogramowania
 • Wybierz Pobierz aktualizację ręcznie
 • Jeśli są jakieś aktualizacje, urządzenie je pobierze i zainstaluje. Telefon uruchomi się ponownie, a następnie będziesz mógł używać S-pen. Jeśli Twój S-pen nie działa po aktualizacji oprogramowania, musisz zresetować dane.

  Przywrócenie danych fabrycznych sprawi, że telefon będzie działał płynnie, jak przy pierwszym uruchomieniu. Przed zresetowaniem należy wykonać kopię zapasową danych, ponieważ przywrócenie ustawień fabrycznych zapewnia telefonowi nowy początek poprzez usunięcie plików i przywrócenie ustawień fabrycznych. Aby przywrócić dane do ustawień fabrycznych, wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do ustawień
 • Kliknij Ogólne zarządzanie
 • Teraz dotknij Resetuj
 • Przewiń w dół i dotknij opcji Przywróć dane fabryczne
 • Stuknij w Resetuj
 • Stuknij w Usuń wszystko.
 • Jeśli którakolwiek z powyższych metod nie działa na twoim urządzeniu, sprawdź, czy zacisk S-pen jest w dobrym stanie, czy nie. Jeśli stalówka jest zużyta, musisz ją wymienić na nową. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wymienić końcówkę S-pen:

 • Za pomocą pincety mocno trzymaj końcówkę S-pen, a następnie ją wyjmij.
 • Weź nową końcówkę i włóż ją do pisaka S palcami.