Jak naprawić Galaxy Note 9 Problemy z S-Pen

Samsung Galaxy Note 9 jest jednym z najpotężniejszych smartphones w swojej serii. Bluetooth z rysikiem S-Pen to jedna z najlepszych funkcji tego smartfona. Przed tym dodatkowe korzyści są tak niesamowite, że każdy Note 9 użytkownik korzysta z S-Pen. Ale im bardziej jest zaawansowany, tym bardziej jest delikatny. Jak naprawić Galaxy Note 9 S-Pen ma problemy, gdy działa nieprawidłowo? Tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

Zobacz także: Jak to naprawić Galaxy Note 9 problemy z żywotnością baterii

Wygląda na to, że Samsung był już świadomy bezpośrednich problemów z S-Pen. Dlatego opublikowali kilka uwag związanych z rozwiązywaniem problemów. Zgodnie z Samsungiem, jeśli S-Pen nie może połączyć się przez Bluetooth, bardzo często się rozłącza lub nie reaguje na żadne polecenie, należy go zresetować. Aby zresetować S-Pen, włóż go z powrotem do Galaxy Note 9 otwór. Przejdź do ustawień pilota S-Pen i dotknij opcji menu z trzema kropkami (lista kontrolna lub więcej) w prawym górnym rogu. Stamtąd wybierz Resetuj S-Pen. Spowoduje to zresetowanie S-Pen. Następnie wyjmij S-Pen i spróbuj go użyć. Jeśli był to błąd łączności lub S-Pen nie został właściwie skonfigurowany, zacznie działać poprawnie.

Jeśli S-Pen przestanie działać lub nie reaguje tak, jak powinien, wypróbuj opcję Tryb awaryjny. To może rozwiązać problem. W trybie awaryjnym wszystkie aplikacje innych firm są wyłączone. Gdy wszystko działa poprawnie w trybie awaryjnym, oznacza to, że problem powoduje jedna z aplikacji innych firm.

Aby przejść do trybu awaryjnego, musisz się zamknąć Note 9 pierwszy. Najpierw musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania i poczekać, aż pojawi się logo Samsung. Gdy zobaczysz logo, po prostu zwolnij ten przycisk. Następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności i przytrzymaj go, aż do ponownego uruchomienia. Jeśli zrobiłeś to poprawnie, zobaczysz słowa „Tryb awaryjny” na jednym ekranie, w jego lewym dolnym rogu.

Spróbuj użyć S-Pen w trybie awaryjnym. Powinien poprawnie reagować. Jeśli tak, przyczyną problemu jest jedna z ostatnio zainstalowanych aplikacji. Wróć do trybu normalnego i usuwaj ostatnio zainstalowane aplikacje jeden po drugim, aż problem zostanie rozwiązany.

Każdy stara się chronić kiedykolwiek nabyty produkt premium. Niezależnie od tego, czy jest to samochód, motocykl czy smartfon, wszyscy chcemy je zachować tak, jak były, gdy były nowe. Robiąc to, przez większość czasu robimy więcej niż to konieczne. Podobnie jak dodanie metalowych skrzynek na Galaxy Note 9 lub używając grubych ochraniaczy na ekranie. Skrzynie blokują interfejs między Note 9 i długopis S. I to tworzy puste miejsca na ekranie, których telefon nie czyta. W ten sam sposób grube ochraniacze ekranu zmniejszają aktywność czujnika. Blokada utrudnia korzystanie z S-Pen. Jeśli w pewien sposób S-Pen nie zacznie działać poprawnie nawet po trybie awaryjnym, wystarczy usunąć fantazyjne etui lub pokrowiec ochronny.

Stara łatka oprogramowania może również powodować problemy. Najlepiej jest zachować Note 9 aktualny. Jeśli aktualizacje nie działają automatycznie, spróbuj ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, ponieważ nowsze łaty systemowe zwiększają poziom wydajności i utrzymują telefon w dobrej kondycji.

Aby to sprawdzić ręcznie, naciśnij klawisz Menu i wybierz Ustawienia> Informacje o telefonie> Aktualizacje oprogramowania> Sprawdź aktualizacje. Jeśli jest nowa wersja, kliknij Pobierz teraz. Po prostu potwierdź swój wybór, wybierając opcję Zainstaluj aktualizację.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie pomoże rozwiązać problemu, przywróć ustawienia fabryczne Note 9. Ale zanim to zrobisz, wykonaj kopię zapasową wszystkich danych.

Możesz zresetować dane do ustawień fabrycznych, gdy urządzenie jest wyłączone. Następnie naciśnij jednocześnie przyciski zwiększania głośności, Bixby i zasilania i trzymaj wszystkie trzy przyciski, aż zobaczysz logo Samsung. Następnie zobaczysz „Ekran odzyskiwania systemu Android”. Przewiń opcje za pomocą przycisków głośności i wybierz Wyczyść dane / przywróć ustawienia fabryczne za pomocą przycisku Zasilanie. Wybierz opcję Tak, aby wyczyścić wszystkie dane użytkownika i poczekaj, aż proces ponownego uruchomienia zostanie zakończony. Musisz skonfigurować telefon jako nowe urządzenie.

Wsparcie Samsung jest ostatecznością. Zaleca się, jeśli żadne z rozwiązań nie pomoże rozwiązać problemu i dotrzeć do najbliższej pomocy technicznej Samsung. Problem może wynikać z usterki połączenia w telefonie lub problemów z czujnikami.