Jak naprawić iPhone'a / iPada, który nie będzie ładował

Właśnie podłączyłeś iPhone'a lub iPada, ponieważ bateria jest rozładowana, ale wygląda na to, że iPhone lub iPad nie ładuje się? Na to narzekało sporo użytkowników. Choć możesz myśleć, że potrzebujesz nowej baterii, zwykle tak nie jest. Co powoduje ten problem? Być może port ładowania jest pełen brudu i kurzu lub kable mogą zostać uszkodzone. Problem z oprogramowaniem może również powodować ten problem.

Czytaj więcej: iMessage nie działa / czeka na aktywację iMessage

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli Twój iPhone nie ładuje się, a wszystkie rozwiązania są wymienione tutaj.

Zobacz także: Jak zmienić język w telefonie iPhone

Co zrobić, jeśli Twój iPhone lub iPad nie ładuje się?

Co powoduje, że Twój iPhone / iPad nie ładuje się?

Zanim przejdziemy do rozwiązań, wspomnijmy o kilku rzeczach, które mogą powodować ten problem. Jak powiedzieliśmy na początku, port ładowania pełen kurzu i brudu, uszkodzonych kabli i oprogramowania może powodować ten problem. Ale są też inne rzeczy, takie jak wadliwe gniazdko ścienne lub jeden z portów USB komputera nie działa. Czasami problem może wystąpić po zetknięciu urządzenia z wodą. Niektórzy właściciele iPhone'a i iPada zauważają komunikat o błędzie po próbie naładowania urządzenia za pomocą zestawu do ładowania, który nie jest Apple-atestowany. W niektórych przypadkach iPhone nie ładuje się po aktualizacji iOS. Porozmawiamy o tych wszystkich rzeczach i wymienimy rozwiązania, które działały dla wielu właścicieli.

iPhone nie ładuje się

Wymuś ponowne uruchomienie

Wspomnieliśmy, że usterka oprogramowania może powodować ten problem. Ponadto, jeśli nastąpiła awaria oprogramowania, oprogramowanie przestaje odpowiadać, dlatego Twój iPhone lub iPad nie ładuje się. Wiesz, że każde urządzenie może czasami zachowywać się dziwnie, w takim przypadku ponowne uruchomienie jest pierwszą rzeczą, którą wielu z nas spróbuje. Z drugiej strony możemy być tak sfrustrowani, gdy pojawia się problem, że często zapominamy o prostych rzeczach, które mogą czynić cuda. Właśnie dlatego należy zacząć od ponownego uruchomienia. Jest to łatwe do zrobienia, a jednocześnie bardzo skuteczne.

 • Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk Uśpij / Obudź i Przycisk Początek
 • Przytrzymaj przyciski przez co najmniej 10 sekund
 • Zwolnij przyciski, gdy Apple pojawi się logo
 • Spróbuj ponownie naładować iPhone'a.

support.apple.com

support.apple.com

Wyczyść port ładowania

Jeśli właśnie kupiłeś iPhone'a lub iPada, prawie nie napotkasz tego problemu. Jeśli jednak korzystasz z jednego z wariantów przez pewien okres czasu, miesięcy lub lat, port ładowania może być pełen kurzu i brudu. Wielu użytkowników, którzy zgłosili problemy z ładowaniem iPhone'a 5s i tych, którzy narzekali na iPhone'a 4 problem z ładowaniem, rozwiąż go, czyszcząc port ładowania. Powód tego jest prosty. Jeśli występują jakieś przeszkody, kabel nie zostanie prawidłowo umieszczony w porcie ładowania, dlatego urządzenie nie będzie ładowane.

Do czyszczenia portu ładowania użyj narzędzia, takiego jak wykałaczka lub mała igła. Usuń wszystkie przeszkody, a gdy to zrobisz, spróbuj ponownie naładować.

iPhone nie ładuje się

Zmień metodę ładowania

Jeśli próbujesz naładować iPhone'a za pomocą przejściówki, spróbuj innej opcji. Podłącz kabel do portu USB komputera. Może to coś zmieni. Jeśli pierwszą metodą, którą wypróbowałeś, był komputer, przełącz się na adapter ścienny.

permachargerstore.com

permachargerstore.com

Wypróbuj inne gniazdko ścienne i port USB

Jeśli poprzednie metody nie rozwiązały problemu, a Twój iPhone nie ładuje się, wypróbuj inne gniazdko ścienne. Ponadto, jeśli próbujesz naładować urządzenie, podłączając kabel do portu USB komputera, być może port nie działa prawidłowo. Wypróbuj inny port USB. Możesz ponownie uruchomić komputer, ponieważ spowoduje to również ponowne uruchomienie portów. Jedną rzecz do zapamiętania – nie podłączaj kabla do portu USB na klawiaturze komputera.

hama.com

hama.com

Wyłącz iPhone'a lub iPada i naładuj go

Z jakiegoś powodu to rozwiązanie działało dla wielu osób, które stanęły przed problemem. Wyłącz urządzenie całkowicie, a następnie podłącz je do źródła zasilania. Spróbuj. Aby wyłączyć iPhone'a:

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk Uśpij / Obudź
 • Na ekranie pojawi się „Przesuń, aby wyłączyć”
 • Przeciągnij suwak, aby wyłączyć urządzenie.

www.iphonehacks.com

www.iphonehacks.com

Kabel USB

Upewnij się, że kabel USB nie jest uszkodzony. Jeśli zauważysz, że kabel jest uszkodzony lub w jakikolwiek sposób uszkodzony, spróbuj użyć innego kabla USB, jeśli taki masz. To rozwiąże problem. Jeśli musisz kupić nowy kabel USB, nie martw się, są one dość przystępne. Kupując kabel lub zestawy do ładowania telefonu iPhone, wybierz te, które są certyfikowane. Kabel USB Technobezz

iPhone nie ładuje się

Aktualizacja oprogramowania

Powiedzieliśmy, że problem może wystąpić z powodu awarii oprogramowania lub błędów, więc musisz upewnić się, że masz najnowszą wersję systemu iOS. Możesz zaktualizować iOS za pomocą ustawień iPhone'a, ale rób to tylko wtedy, gdy masz co najmniej 50% baterii. Jeśli nie, możesz to zrobić za pomocą iTunes (wyjaśnione poniżej).

 • Połącz się z siecią Wi-Fi
 • Przejdź do ustawień
 • Stuknij Ogólne
 • Stuknij Aktualizacja oprogramowania
 • Na koniec dotknij Pobierz i zainstaluj.

Zaktualizuj oprogramowanie

Aby zaktualizować oprogramowanie za pomocą iTunes, wykonaj następujące kroki:

 • Upewnij się, że masz najnowsza wersja iTunes zainstalowany
 • Jeśli nie masz iTunes, możesz Pobierz to tutaj
 • Podłącz swój iPhone do komputera
 • Otwórz oprogramowanie iTunes
 • Wybierz swój iPhone
 • Następnie kliknij Podsumowanie
 • Kliknij Sprawdź dostępność aktualizacji
 • Na koniec kliknij Aktualizuj.

Zaktualizuj iOS iTunes

Przywróć iPhone'a / iPada do ustawień fabrycznych

Jeśli wydaje się, że nic nie działa, a Twój iPhone nie ładuje się, mimo wypróbowania wszystkich wyżej wymienionych rozwiązań, być może zacznie się od nowa. Możesz przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes.

Zanim zaczniesz:

 • Przejdź do Ustawienia> iCloud, a następnie wyłącz Znajdź mój iPhone
 • Upewnij się, że masz najnowsza wersja iTunes
 • Utwórz kopię zapasową danych

Wykonaj następujące kroki:

 • Uruchom oprogramowanie iTunes
 • Podłącz swój iPhone do komputera
 • Gdy iPhone pojawi się w iTunes, wybierz go
 • Kliknij Przywróć iPhone'a w panelu Podsumowanie
 • Następnie kliknij Przywróć, aby potwierdzić działanie
 • Oprogramowanie iTunes usunie całą zawartość i ustawienia na twoim iPhonie i zainstaluje najnowszą wersję iOS
 • Po zakończeniu procesu urządzenie uruchomi się ponownie
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ustawić iPhone'a jako nowe urządzenie.

Przywróć iPhone'a za pomocą iTunes

Co zrobić, jeśli iPhone lub iPad nie ładuje się po uszkodzeniu przez wodę?

Jeśli przypadkowo upuścisz urządzenie do wody i mimo że możesz je włączyć i działa, nadal mogą wystąpić problemy z ładowaniem. Całkiem kilku właścicieli iPhone'a 6 właściciele zgłosili iPhone'a 6 nie będzie ładować po zmoczeniu, a często tak jest w przypadku innych wariantów.

Gdy smartfon wejdzie w kontakt z wodą, pozwól mu całkowicie wyschnąć. Możesz umieścić go w torbie lub misce wypełnionej żelem krzemionkowym i pozostawić tam na 24-48 godzin. Spróbuj naładować ponownie. Jeśli to nie działa, być może jeden z komponentów jest uszkodzony, w takim przypadku należy odwiedzić jeden z nich Apple Sklepy

blog.trashbackwards.com

blog.trashbackwards.com

iPhone / iPad nie ładuje się z powodu błędu „To akcesorium może nie być obsługiwane”

Ten komunikat o błędzie może pojawić się, jeśli używasz innego urządzenia do ładowania Apple-atestowany. może to również wystąpić, jeśli akcesorium jest uszkodzone lub port ładowania jest brudny. Rozwiązania, które możesz wypróbować:

 • Jeśli akcesorium nie jest Apple-certyfikowany, odrzuć otrzymaną wiadomość, wyłącz telefon i pozwól mu na chwilę naładować. Aby wyłączyć iPhone'a, naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia i przeciągnij suwak. Naładuj go przez pół godziny. Naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, aby włączyć go ponownie.
 • Wyczyść port ładowania
 • Upewnij się, że kabel USB nie jest uszkodzony
 • Wypróbuj inny kabel USB
 • Zaktualizuj oprogramowanie

Jak naprawić iPhone'a / iPada, który nie będzie ładował 1www.technobezz.com

Co zrobić, jeśli iPhone lub iPad nie ładuje się po aktualizacji iOS?

Mimo że nowa wersja systemu iOS zwykle zawiera poprawki błędów, ulepszenia i nowe funkcje, czasem może powodować problemy. Jeśli właśnie zaktualizowałeś oprogramowanie, a iPhone nie ładuje się, przejdź do Ustawień, włącz tryb samolotowy i pozwól urządzeniu ładować się. Jeśli nic się nie dzieje, wypróbuj wymienione tutaj rozwiązania, a jeśli nic nie działa, skontaktuj się z nami Apple lub odwiedź jeden z ich sklepów.

Te problemy / rozwiązania znajdują się i są skuteczne na telefonie iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro, iPad air, iPhone SE, iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

Jeśli wypróbowałeś wszystkie rozwiązania, które wymieniliśmy tutaj, ale Twój iPhone nie ładuje się, może to być problem ze sprzętem i jeden z elementów urządzenia nie działa. Kontakt Apple odwiedzić jeden z pobliskich sklepów.