Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi

Jeśli masz problemy z Wi-Fi na swoim iPhonie, nie jesteś jedynym. Wielu właścicieli iPhone'ów skarżyło się i nadal narzeka na to, że „iPhone i iPad nie łączą się z Wi-Fi”, na przykład brak możliwości połączenia z żadną siecią lub określoną siecią.

Niektórzy użytkownicy pomyślnie nawiązują połączenie, ale połączenie wciąż spada. Czasami połączenie może być dość wolne. W tym miejscu wymienimy rozwiązania wszystkich problemów z Wi-Fi iPhone'a, w tym szarości Wi-Fi i braku połączenia po aktualizacji iOS.

Zobacz także: Jak naprawić iPhone'a nie będzie ładować

Ludzie narzekali na niestabilne połączenie Wi-Fi lub fakt, że w ogóle nie byli w stanie połączyć się z siecią Wi-Fi. Jeśli wystąpił jeden z tych problemów, przed wymianą routera lub przekazaniem urządzenia do Apple sklep jako ostateczne rozwiązanie, jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować w pierwszej kolejności.

Zobacz także: iMessage nie działa / czeka na aktywację iMessage

Rozwiązania problemów z Wi-Fi na iPhonie / iPadzie

Co powoduje problemy z Wi-Fi na iPhonie lub iPadzie?

Istnieje wiele różnych rzeczy, które mogą powodować problemy z połączeniem Wi-Fi. Istnieje kilka prostych, takich jak włączony tryb samolotowy lub fakt, że Twój iPhone / iPad znajduje się zbyt daleko od routera. Czasami sygnał może być słaby, dlatego połączenie może być wolne. Jednym z powodów może być także błąd oprogramowania, a także problemy z urządzeniami sieciowymi (modem i router) lub anteny iPhone'a.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 1

Wyłącz Wi-Fi i włącz je ponownie

Jeśli Twój iPhone nie łączy się z siecią Wi-Fi lub nawiązuje połączenie, ale połączenie się zrywa, zacznij od kilku prostych rzeczy. Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś – wyłącz Wi-Fi i włącz go ponownie. Możesz przesunąć palcem od dolnej krawędzi ekranu i otworzyć centrum sterowania. Stuknij ikonę Wi-Fi, aby ją wyłączyć. Poczekaj kilka sekund i ponownie dotknij ikony, aby ponownie włączyć Wi-Fi.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 2

Innym sposobem na włączenie / wyłączenie Wi-Fi są ustawienia iPhone'a. Przejdź do Ustawienia> Wi-Fi i przełącz przełącznik obok Wi-Fi.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 3

Wyłącz Bluetooth

Bluetooth może być jednym z powodów, dla których Twój iPhone nie będzie podłączony do sieci Wi-Fi lub w ogóle się nie nawiąże, ponieważ Bluetooth może powodować zakłócenia w połączeniach Wi-Fi. Dlatego należy to wyłączyć, aby zobaczyć, czy to coś zmieni. Możesz przesunąć palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu i stuknąć ikonę Bluetooth lub przejść do Ustawienia> Ogólne i wyłączyć.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 4

Przełącz tryb samolotowy

Omawiając niektóre powody, dla których Twój iPhone lub iPad nie łączy się z Wi-Fi, wspomnieliśmy o trybie samolotowym. Jeśli jest włączony, dlatego urządzenie nie łączy się z siecią. Gdy tylko go wyłączysz, problem zostanie rozwiązany.

Przełączanie trybu samolotowego może być dość skuteczne i może pomóc w rozwiązaniu problemu. Przejdź do Ustawień i włącz tryb samolotowy. Poczekaj 30 sekund i wyłącz go ponownie. Spróbuj ponownie połączyć się z siecią Wi-Fi.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 5

Przełącz asystenta Wi-Fi

Jeśli masz zainstalowany system iOS 9 lub później, prawdopodobnie znasz asystę Wi-Fi. Dzięki tej funkcji zawsze możesz mieć stabilne połączenie z Internetem. Jeśli połączenie Wi-Fi jest słabe i wolne, Asystent Wi-Fi automatycznie przełączy się na sieć komórkową. Przełączanie funkcji Wi-Fi Assist rozwiązało wiele problemów z Wi-Fi w iPhonie i dlatego powinieneś spróbować. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Komórkowy, przewiń w dół, włącz tę funkcję i wyłącz ją ponownie.

Przełącz Wi-

Uruchom ponownie iPhone'a lub iPada

Ponowne uruchomienie może być bardzo skutecznym rozwiązaniem, jeśli Twój iPhone / iPad nie może połączyć się z siecią Wi-Fi lub jeśli ustanowiłeś połączenie, ale jest powolne lub wciąż spada.

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia
 • Przeciągnij „Przesuń, aby wyłączyć”, aby wyłączyć iPhone'a
 • Po wyłączeniu urządzenia naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, aby je ponownie włączyć.

www.iphonehacks.com

www.iphonehacks.com

Uruchom ponownie modem i router

Jeśli Twój iPhone lub iPad nie może połączyć się z Wi-Fi w domu, ale z powodzeniem łączy się z innymi sieciami, zaleca się uruchom ponownie modem i router. Odłącz je, odczekaj około 30 sekund, a następnie podłącz je ponownie. Poczekaj minutę lub dwie i spróbuj ponownie połączyć się z Wi-Fi.

youtube.com

youtube.com

Widzieliśmy wiele komentarzy mówiących: „Mój iPhone nie łączy się z Wi-Fi w domu i łączy się wszędzie”. Jeśli masz ten sam problem, po prostu uruchom ponownie urządzenia sieciowe i miejmy nadzieję, że wszystko zadziała jak urok.

Wyłącz usługi lokalizacji dla sieci Wi-Fi

Wielu użytkowników twierdziło, że wyłączenie usług lokalizacyjnych dla sieci Wi-Fi rozwiązało problem. Oto, co musisz zrobić:

 • Przejdź do Ustawień i dotknij Prywatność
 • Następnie dotknij Usługi lokalizacji
 • Dotknij Usługi systemowe
 • Wyłącz sieć Wi-Fi

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 6

Zapomnij o sieci Wi-Fi

Nadal masz problemy? Następnym krokiem jest zapomnienie sieci Wi-Fi i ponowne połączenie. Wykonaj poniższe kroki:

 • Przejdź do ustawień
 • Dotknij Wi-Fi
 • Następnie dotknij przycisku informacyjnego (i) znajdującego się obok sieci, którą chcesz zapomnieć
 • Stuknij opcję Zapomnij tę sieć
 • Stuknij opcję Zapomnij, aby potwierdzić działanie.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 7

Po zapomnieniu sieci wróć do Wi-Fi, wybierz sieć i wprowadź hasło.

Właściciele iPhone'a twierdzili, że iPhone nie łączy się z niektórymi sieciami Wi-Fi ani iPhone'ami 6 nie można połączyć się z domowym Wi-Fi i właśnie dlatego wielu użytkowników rozwiązało problem.

Zaktualizuj oprogramowanie routera

Jeśli Twój iPhone nie nawiąże połączenia z domową siecią Wi-Fi, być może aktualizacja oprogramowania routera rozwiąże problem. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć model i numer wersji routera. Informacje te można znaleźć na pudełku urządzenia lub w instrukcji. Ponadto model i numer wersji są zwykle umieszczone na samym routerze, na jego tylnej lub dolnej stronie. Przejdź na oficjalną stronę producenta i poszukaj sekcji Pobieranie. Znajdź router i pobierz i zainstaluj oprogramowanie wewnętrzne. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, znajdziesz przewodnik na stronie producenta.

źródło: d-link

Zrzut ekranu 2016-07-18 at 9.23.32 PM Zrzut ekranu 2016-07-18 at 9.21.40 PM

Zmień ustawienia DNS

Możesz rozwiązać problem, zmieniając ustawienia DNS. Możesz użyć Google DNS (8.8.8.8 lub 8.8.4.4lub oba, ale pamiętaj, aby oddzielić je przecinkami) lub Otwórz DNS (208.67.220.123 lub 208.67.222.123). Oto jak to zrobić:

 • Przejdź do Ustawień i dotknij Wi-Fi
 • Znajdź swoją sieć i dotknij przycisku informacyjnego (i) tuż obok sieci
 • Zobaczysz DNS, dotknij liczb
 • Pojawi się klawiatura, a po jej wprowadzeniu nowy adres DNS.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 8

Zrestartować ustawienia sieci

Jeśli wypróbowałeś wyżej wymienione rozwiązania, ale Twój iPhone lub iPad nie będzie podłączony do sieci Wi-Fi lub w ogóle się nie połączy, skorzystanie z tej opcji może rozwiązać problem. Spowoduje to zresetowanie wszystkich opcji połączenia sieciowego – ustawień Wi-Fi i komórkowych, zapisanych sieci i haseł, a także ustawień VPN i APN.

 • Przejdź do Ustawień
 • Stuknij Ogólne
 • Następnie dotknij Resetuj
 • Stuknij Resetuj ustawienia sieci
 • Wprowadź kod dostępu, jeśli zostanie wyświetlony monit
 • Stuknij Resetuj ustawienia sieci, aby potwierdzić działanie.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 9

Zaktualizuj oprogramowanie

Błąd oprogramowania może powodować różnego rodzaju problemy, w tym różne problemy z Wi-Fi. Dlatego musisz upewnić się, że zainstalowałeś najnowszy. Jeśli nie, zrób to teraz. Możesz aktualizować oprogramowanie bezprzewodowo, ale może to być trudne, jeśli twoje połączenie jest wolne lub ciągle spada. Jeśli Twój iPhone nie może w ogóle połączyć się z siecią Wi-Fi, ta opcja nie wchodzi w rachubę. W takim przypadku możesz zaktualizować oprogramowanie za pomocą iTunes (następne rozwiązanie, wyjaśnione poniżej). Jeśli możesz połączyć się z określoną siecią Wi-Fi, na przykład w biurze lub w kawiarni, a jeśli połączenie jest dobre, wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do ustawień
 • Stuknij Ogólne
 • Stuknij Aktualizacja oprogramowania
 • Stuknij Pobierz i zainstaluj.

Jeśli wcześniej pobrałeś najnowszą wersję systemu iOS i nie zainstalowałeś jej, wybierz Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania i dotknij Zainstaluj teraz.

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 10

Zaktualizuj oprogramowanie za pomocą iTunes

Jeśli nie możesz zaktualizować oprogramowania bezprzewodowo, możesz to zrobić za pomocą iTunes. Najpierw upewnij się, że masz najnowsza wersja iTunes zainstalowany. Wykonaj następujące kroki:

 • Podłącz swój iPhone do komputera
 • Uruchom iTunes
 • Wybierz swój iPhone
 • Następnie kliknij Podsumowanie
 • Kliknij Sprawdź dostępność aktualizacji
 • Jeśli dostępna jest nowa wersja iOS, kliknij Pobierz i zainstaluj lub kliknij Aktualizuj.

Zaktualizuj iOS iTunes

Przywróć iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes

Większość użytkowników była w stanie naprawić problemy z Wi-Fi za pomocą jednego z wyżej wymienionych rozwiązań. Ale jeśli wypróbowałeś je wszystkie i nadal masz problemy podczas próby połączenia się z siecią Wi-Fi, być może nadszedł czas na nowy początek. Możesz przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes. Wszystko, co zapisałeś na swoim urządzeniu (aplikacje, pliki i ustawienia, które dostosowałeś do swoich potrzeb) zostanie usunięte. Nie zapomnij wykonać kopii zapasowej danych!

Aby przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych:

 • Zainstaluj najnowsza wersja oprogramowania iTunes
 • Otwórz iTunes
 • Podłącz swój iPhone do komputera
 • Wybierz swój iPhone
 • W panelu Podsumowanie poszukaj opcji „Przywróć iPhone'a” i kliknij ją
 • Kliknij Przywróć, aby potwierdzić działanie
 • Po wykonaniu tej czynności iTunes usunie iPhone'a i zainstaluje najnowszą wersję oprogramowania iOS
 • Po wykonaniu tej czynności iPhone uruchomi się ponownie
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować iPhone'a jako nowy.

Przywróć iPhone'a za pomocą iTunes

Odnów dzierżawę

Dzięki tej opcji otrzymasz nowy adres IP z routera i mam nadzieję, że będziesz mógł połączyć się z siecią Wi-Fi, a połączenie nie będzie już przerywane. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Wi-Fi, znajdź swoją sieć Wi-Fi, a następnie dotknij (i) tuż obok sieci. Stuknij Odnów dzierżawę.

Często Zadawane Pytania

iPhone WiFi nie będzie wyszarzony

Niektórzy użytkownicy zgłosili problem, mówiąc: „iPhone wifi nie wyszarzy się”. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli Wi-Fi jest wyszarzony:

Tak jak Zgłoszono Ifixit

To ma coś wspólnego z szok termiczny.

Zaawansowane rozwiązania / tymczasowe:

„Umieszczenie telefonu w lodówce na 15 minut lub pod lampą na 30 minut”

„Delikatnie rozgrzej iPhone'a za pomocą suszarki do włosów, nad głośnikiem / przednim aparatem, upewnij się, że nie uszkodzisz ekranu ani baterii, umieść go 7-10 cali od telefonu. Po wyświetleniu ostrzeżenia o temperaturze natychmiast umieść iPhone'a w zamrażarce na 10-20 minut. ”

Jak naprawić iPhone'a, który nie łączy się z Wi-Fi 11

Proste rozwiązanie:

 • Włącz / wyłącz tryb samolotowy.
 • Uruchom ponownie iPhone'a. Naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, przeciągnij suwak i wyłącz telefon. Naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, aby ponownie włączyć telefon.
 • Zrestartować ustawienia sieci. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj i dotknij Resetuj ustawienia sieci.
 • Zaktualizuj oprogramowanie iOS.
 • Zresetuj wszystkie ustawienia. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj i dotknij Resetuj wszystkie ustawienia.
 • Przywróć iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes.

iPhone nie łączy się z nieprawidłowym hasłem WiFi

Jeśli Twój iPhone nie może połączyć się z siecią Wi-Fi podając nieprawidłowe hasło, oto rozwiązania:

 • Jeśli łączysz się z siecią Wi-Fi po raz pierwszy, upewnij się, że poprawnie wpisałeś hasło.
 • Włącz / wyłącz tryb samolotowy.
 • Uruchom ponownie iPhone'a. Naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, a następnie przesuń, aby wyłączyć. Po wyłączeniu urządzenia naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, aby je ponownie włączyć.
 • Uruchom ponownie router.
 • Zrestartować ustawienia sieci. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj ustawienia sieci. Stuknij Resetuj ustawienia sieci.
 • Zaktualizuj iOS.
 • Zmień hasło Wi-Fi.
 • Przywróć iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes.

Problemy z Wi-Fi iPhone'a po aktualizacji iOS

Zawsze mówimy, że bardzo ważna jest instalacja najnowszej wersji systemu iOS, ponieważ zapewnia ona poprawki błędów, zwiększa bezpieczeństwo urządzenia i często wprowadza nowe funkcje. Jednak niektóre problemy, w tym problemy z Wi-Fi, mogą wystąpić zaraz po aktualizacji. Czasami wszystko, co musisz zrobić, to chwilę poczekać i pozwolić urządzeniu się uspokoić po aktualizacji lub wypróbować następujące rozwiązania:

 • Przełącz Wi-Fi.
 • Włącz / wyłącz tryb samolotowy.
 • Wyłącz Bluetooth.
 • Zapomnij o sieci i dołącz ponownie.
 • Uruchom ponownie iPhone'a i router.
 • Zrestartować ustawienia sieci. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj ustawienia sieci. Stuknij Resetuj ustawienia sieci.
 • Zresetuj wszystkie ustawienia. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj wszystkie ustawienia.
 • Przywróć iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes.

Zobacz także: Problemy i rozwiązania Mac Wifi

Te problemy / rozwiązania znajdują się i są skuteczne na telefonie iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 i iPhone 7 Plus iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X.

Wymieniliśmy rozwiązania różnych problemów z Wi-Fi w iPhonie, ale Twoje urządzenie nie łączy się z siecią Wi-Fi, połączenie jest wolne lub ciągle się zrywa, kontakt Apple lub odwiedź a Genius Bar w jednym z Apple Sklepy w pobliżu.