Jak naprawić kamerę IPhone nie będzie ustawiać ostrości

Mimo że aparat na każdym iPhonie jest naprawdę dobry, czasami w niektórych modelach występują pewne usterki, a jednym z problemów jest to, że aparat po prostu się nie ustawia. Gdy wystąpi ten problem, wszystkie wykonane zdjęcia zostaną rozmazane. W tym artykule możesz znaleźć kilka sposobów, aby naprawić aparat iPhone'a nie będzie się skupiał.

Zobacz także: Jak naprawić iPhone'a tylna kamera nie działa

Jak naprawić aparat iPhone'a się nie ustawia ostrości

Źródło: nology .vn

Źródło: nology .vn

Rozwiązanie nr1: Usuń obudowę

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to usunąć Iphone futerał podczas korzystania z aparatu. Czasami przyczyną jest to, że aparat iPhone'a nie ustawia ostrości, w wyniku czego wszystkie zatrzaski są rozmyte.

Rozwiązanie nr 2: Naciśnij i przytrzymaj przycisk aparatu

Innym rozwiązaniem jest naciśnięcie i przytrzymanie przycisku aparatu oraz poczekanie, aż aparat ustawi ostrość. Kiedy obraz stanie się wyraźny, puść przycisk.

www.laptopmag.com

www.laptopmag.com

Rozwiązanie nr3: Wyczyść obiektyw aparatu

Upewnij się, że obiektyw aparatu iPhone'a jest czysty od zanieczyszczeń i brudu. Czasami przypadkowo dotykamy soczewki naszego aparatu iPhone'a i zostawiamy tam odciski palców. Spróbuj wyczyścić go miękką ściereczką, bo lepiej będzie użyć ściereczki z mikrofibry. Zrób to delikatnie i poprawnie.

Rozwiązanie nr4: Zablokuj autofokus

W aplikacji Aparat na telefonie iPhone jest wiele wspaniałych funkcji. Jednym z nich jest automatyczna regulacja ostrości i blokada automatycznej ekspozycji (blokada AE / AF). Ta funkcja może pomóc, gdy aparat iPhone'a się nie ustawi. Wystarczy dotknąć obiektu, na który chcesz ustawić ostrość, przez kilka sekund, aż zobaczysz małe żółte pole „Blokada AE / AF”. Ta funkcja utrzymuje ostrość obiektu, nawet gdy iPhone się porusza.

Rozwiązanie nr5: Usuń soczewkę magnetyczną

Jeśli twój iPhone ma magnetyczną przyczepną soczewkę lub metalową obudowę, spróbuj ją tymczasowo usunąć. Może to być przyczyną, dla której aparat iPhone'a nie skupia się na problemach.

Rozwiązanie nr6: Dotknij telefonu

Stuknij kilkakrotnie górę telefonu (koniec obiektywu kamery tylnej) dłonią. Wielu użytkowników zgłosiło, że ten prosty krok rozwiązał problem.

Rozwiązanie nr7: Wymuś zamknięcie aplikacji aparatu

Ponowne uruchomienie aplikacji może rozwiązać problem. Naciśnij dwa razy przycisk Początek, a zobaczysz podgląd używanych aplikacji. Przesuń w lewo i znajdź aplikację aparatu, a następnie przesuń w górę, aby ją zamknąć.

Wymuś zamknięcie aplikacji

Rozwiązanie nr8: Uruchom ponownie iPhone'a

Jedną z rzeczy, które można łatwo naprawić wiele usterek, jest ponowne uruchomienie. Po ponownym uruchomieniu ponownie sprawdź ostrość kamery. Aby ponownie uruchomić urządzenie, naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, a następnie przesuń, aby wyłączyć. Gdy telefon jest wyłączony, ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, a następnie włącz ponownie urządzenie.

komputer-info.com

Apple.com

Rozwiązanie nr9: Zaktualizuj iOS

Nowa wersja iOS może naprawiać błędy i usterki, a także poprawia wydajność urządzenia. Dlatego ważne jest, aby regularnie aktualizować iPhone'a do najnowszej wersji. Wykonaj poniższe kroki:

  • Podłącz swój iPhone do źródła zasilania i do sieci Wi-Fi
  • Przejdź do ustawień
  • Stuknij Ogólne
  • Stuknij Aktualizacja oprogramowania
  • Następnie dotknij Pobierz i zainstaluj
  • Stuknij Zainstaluj

Zaktualizuj iOS

Rozwiązanie nr 10: Usuń całą zawartość i ustawienia

Najpierw wykonaj kopię zapasową danych. Następnie przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia, a następnie dotknij Wymaż iPhone'a. Po zakończeniu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i skonfiguruj iPhone'a jako nowe urządzenie.

usuń kroki iPhone'a

Rozwiązanie nr 11: Poproś o wymianę

Sprawdź kartę gwarancyjną telefonu iPhone. Jeśli jeszcze nie wygasł, zgłoś to. Jeśli masz iPhone'a 6 Plus, że kupiłeś od września 2014 r. Do stycznia 2015 r., Być może kwalifikujesz się do Apple Program wymiany kamery iSight. Ten program jest specjalnie stworzony dla iPhone'a 6 Plus tylko w przypadku problemów z ustawianiem ostrości przez aparat iPhone'a. Apple zastąpi cię iPhone 6 Plus aparat za darmo. Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy numer seryjny urządzenia kwalifikuje się do tego programu.

Te problemy / rozwiązania znajdują się i są skuteczne na telefonie iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

Jeśli problem z aparatem iPhone'a nadal nie występuje, mimo wypróbowania wszystkich wymienionych powyżej rozwiązań, kontakt Apple lub odwiedzić jeden z ich sklepów.

Zobacz także: Głośnik iPhone'a nie działa – jak go naprawić