Jak naprawić komputer Mac z problemami WiFi i zerwaniem połączenia

Komputery Mac, podobnie jak każdy komputer, są narażone na utratę połączeń Wi-Fi. Jeśli zresetowałeś router i okazało się, że łączą się z nim inne urządzenia, a Twój komputer Mac nadal nie chce przejść do trybu online, jest całkiem pewne, że problem dotyczy samego komputera Mac. W tym artykule omówiono dostosowywanie rozmiaru pakietu, resetowanie PRAM i SMC, rekonfigurację DNS, zmianę lokalizacji oraz usuwanie i ponowne dodawanie konfiguracji Wi-Fi.

Diagnozuj problemy z połączeniem Wi-Fi

Dobrym miejscem do rozpoczęcia analizy problemów z siecią Wi-Fi na komputerze Mac jest dokładne zdiagnozowanie problemu. macOS ma wbudowane narzędzie diagnostyczne Wi-Fi, które może pomóc.

Aby otworzyć narzędzie diagnostyczne macOS, przytrzymaj klawisz Opcja, a następnie kliknij ikonę Wi-Fi w prawym górnym rogu pulpitu, a następnie kliknij „Otwórz bezprzewodową diagnostykę”. Możesz śledzić kreatora tutaj, aby uzyskać podstawowe wskazówki, ale naprawdę użyteczną funkcją jest Wykres wydajności, do którego można uzyskać dostęp, klikając Okno u góry ekranu, a następnie Wydajność.

Spowoduje to otwarcie wykresu pokazującego szybkość transmisji, jakość sygnału i poziom hałasu w sieci Wi-Fi.

Szybkość transmisji i jakość sygnału są zwykle połączone. Im gorszy sygnał, tym gorsza prędkość transmisji. Możesz poprawić sygnał, upewniając się, że Mac znajduje się bliżej routera.

best-channel-inssider

Jeśli poziom hałasu jest wysoki lub gwałtowny, możesz spróbować znaleźć lepszy kanał Wi-Fi lub zalogować się do ustawień routera za pomocą przeglądarki i zmienić z 2.4 GHz do pasma 5 GHz.

Wyłączanie Wi-Fi po przebudzeniu

Jest to częsty problem dla użytkowników komputerów Mac, gdy Wi-Fi rozłącza się, gdy komputer Mac budzi się ze snu. Oto możliwe rozwiązanie:

Przejdź do „Apple menu -> Preferencje systemowe -> Sieć ”. W lewym panelu kliknij Wi-Fi, a następnie „Zaawansowane” w prawym dolnym rogu.

Napraw zaawansowane opcje Wifi Mac

Na następnym ekranie wybierz każdą sieć z listy za pomocą Command + A i użyj ikony „-”, aby usunąć je wszystkie.

Napraw Wifi Mac Wybierz wszystkie sieci

Z powrotem w głównym oknie sieci kliknij menu rozwijane Lokalizacje, a następnie ikonę „+” i nadaj nowej lokalizacji wybraną nazwę. Kliknij przycisk Gotowe, aby od tej chwili korzystać z tej lokalizacji.

Napraw Wifi Mac Nowa lokalizacja

Na koniec połącz się ponownie z domową siecią Wi-Fi. Przy odrobinie szczęścia powinien odtąd przestać się rozłączać po uśpieniu.

Odłącz USB i bezprzewodowe urządzenia sygnałowe

Zanim przejdziesz do drobiazgowych metod naprawiania nieszczęść Wi-Fi komputera Mac, możesz spróbować czegoś prostego, co może rozwiązać wszystko. Sporo użytkowników komputerów Mac zgłosiło odłączenie niektórych urządzeń USB 3 a urządzenia USB-C rozwiązały swoje problemy. Pierwszą rzeczą, którą należy wypróbować, jest odłączenie urządzeń USB jeden po drugim i sprawdzenie, czy Wi-Fi wróci.

Dlaczego to się dzieje? Niektóre urządzenia USB emitują sygnały bezprzewodowe, które mogą zakłócać Wi-Fi, podczas gdy takie urządzenia jak huby USB całkowicie wyłączają port Wi-Fi (coś w rodzaju tego, jak podłączenie kabla Ethernet automatycznie wyłącza Wi-Fi).

Odłącz wszystkie urządzenia, a następnie sprawdź, czy Wi-Fi powraca po usunięciu określonego.

Zresetuj NVRAM / PRAM i SMC

Zacząłem mieć problemy z połączeniem podczas uruchamiania publicznej wersji beta systemu macOS Sierra. Oczywiście zacznij od ponownego uruchomienia komputera Mac, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problemy. W przeciwnym razie spróbuj zresetować PRAM (Parameter Random-Access-Memory) / NVRAM (Non-Volatile Random-Memory-Memory) i SMC (System Management Controller). Są to części komputera Mac, które kontrolują podstawowe operacje o kluczowym znaczeniu dla podstawowej funkcji systemu.

PRAM / NVRAM

1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na komputerze Mac, aby całkowicie go wyłączyć. Dyski twarde i wentylatory muszą przestać się obracać, a ekran musi się ściemnić.

2. Włącz komputer Mac.

3. Natychmiast po usłyszeniu dźwięku uruchamiania naciśnij i przytrzymaj klawisze Command + Opcja + P + R.

4. Przytrzymaj je, aż ponownie usłyszysz dźwięk uruchamiania i zobaczysz Apple logo.

5. Zwolnij klawisze, a pamięć PRAM / NVRAM zostanie zresetowana.

SMC

Proces ten będzie się znacznie różnił w zależności od tego, czy komputer Mac jest komputerem stacjonarnym czy laptopem i czy ma wymienną baterię, czy nie. Apple obejmuje ten proces dość mocno.

Poniższe próby powrotu do trybu online będą wymagać rozpoczęcia od „Ustawień sieciowych” komputera Mac. Aby to zrobić:

1. Kliknij „Preferencje systemowe” ze stacji dokującej lub kliknij w lewym górnym rogu Apple menu rozwijane logo.

2. Kliknij „Sieć” w nowo otwartym oknie.

Ponownie skonfiguruj DNS

DNS oznacza Domain Name Server, który zasadniczo zmienia adresy internetowe, które jesteśmy w stanie odczytać (np. Www.google.com) na adresy IP, które serwer może zrozumieć. Działa to jak swego rodzaju „książka telefoniczna” dla Internetu. Czasami podany przez usługodawcę DNS nie działa poprawnie, w takim przypadku możemy skorzystać z bezpiecznych i bezpłatnych publicznie dostępnych opcji DNS, takich jak Google.

1. Kliknij „Zaawansowane”.

2. Wybierz „DNS” z ustawień sieci.

3. Kliknij ikonę „+”.

4. Rodzaj 8.8.8.8 lub 8.8.4.4 w polu i naciśnij klawisz Enter (są to opcje DNS Google).

5. Kliknij „OK”.

Teraz spróbuj surfować po Internecie.

Dostosuj rozmiar pakietu

Czy niektóre strony ładują się dobrze, a inne kończą się niepowodzeniem? Może to mieć związek z ilością pakietów, które można przesłać. Mówiąc w skrócie, jest to ilość danych, które można przesłać przez sieć. Możemy dostosować wartość, aby niektóre witryny mogły się ładować.

1. Kliknij „Zaawansowane”.

2. Zacznij od wybrania „Sprzęt” w ustawieniach sieci.

3. Zmień ustawienie „Konfiguruj” z „Automatyczny” na „Ręcznie”.

4. Zmień MTU z „Standard (1500)” na „Custom”.

5. Dodaj wartość „1453” w polu i naciśnij klawisz Enter. Kliknij „OK”.

Spróbuj trochę surfować po Internecie, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

Zmień lokalizację i odnów dzierżawę DHCP

Czasami automatyczna lokalizacja określona przez komputer Mac nie uzyska ustawień w 100% poprawnych, w takim przypadku możemy skonfigurować niestandardową lokalizację i ustawienia, które się z nią zgadzają. W tym miejscu możemy również odnowić dzierżawę DHCP i adres IP. DHCP jest protokołem służącym do porządkowania adresów IP i zmieniania, dzięki czemu ruch może być odpowiednio kierowany. Teraz, po całym tym żargonie technologicznym, oto jak to zrobić.

1. Ponownie w ustawieniach sieci kliknij „Edytuj lokalizacje” z menu rozwijanego, w którym aktualnie wybrane jest „Automatyczne”.

2. Kliknij ikonę „+” i nazwij nową „lokalizację”. Możesz nazwać ją dosłownie dowolnie; sama nazwa niczego nie zmienia. Naciśnij Enter i kliknij „Gotowe”.

Zauważysz teraz, że „brak adresu IP” pojawia się pod WiFi na lewym pasku menu.

3. Kliknij „Zaawansowane”, a następnie „TCP / IP” na pasku menu.

4. Kliknij „Odnów dzierżawę DHCP”. Przydzielony zostanie nowy adres IP.

5. Kliknij „OK” i spróbuj surfować po Internecie.

Wniosek

Mam nadzieję, że jednym z tych kroków było przejście do trybu online. Jeśli nie, zostaw komentarz poniżej i daj nam znać.

Ten artykuł został zaktualizowany w grudniu 2019 r.

Czy ten artykuł jest przydatny?