Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak naprawić lodówkę, która jest za zimna

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić lodówkę, która jest za zimna

Spalone warzywa, mrożone napoje bezalkoholowe, kawałki lodu pływające w twoim mleku – to kilka oznak, że twoja lodówka jest za zimna. Ale nie martw się. Eksperci AKKO to profesjonaliści zajmujący się naprawą sprzętu AGD, którzy są przeszkoleni, aby zapewnić jak najlepsze działanie wszystkich głównych urządzeń, w tym lodówki. Oto ich przewodnik, jak dowiedzieć się, czy lodówka jest za zimna, a jeśli tak, jak to naprawić.

Typowe przyczyny zbyt zimnej lodówki

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się: „Dlaczego moja lodówka wszystko zamraża?”, zwykle sprowadza się to do kilku problemów, w tym:

  • Niewłaściwa kontrola temperatury.
  • Ustawienie niskiej temperatury.
  • Problemy z przepływem powietrza.
  • Awaria systemu odszraniania.
  • Nieszczelne uszczelki.
  • Zatkane otwory wentylacyjne.

Wszystkie te problemy mogą być frustrujące, ale żaden nie jest zwykle tak trudny do rozwiązania.

5 wskazówki, jak naprawić lodówkę, która jest za zimna

1. Utrzymuj prawidłowy przepływ powietrza

Jeśli powietrze jest zablokowane, lodówka będzie działać dłużej, aby spróbować schłodzić obszary z czujnikiem, powodując zamarznięcie innych części lodówki. Kiedy lodówka w końcu przestanie działać, bardzo zimne powietrze z zamrażarki może w końcu spłynąć na dno lodówki, zamrażając wszystko, co znajduje się w szufladzie na warzywa. Aby temu zapobiec, upewnij się, że otwory wentylacyjne nie są zablokowane, a żywność nie jest tak ciasno upakowana, że ​​uniemożliwia dobry przepływ powietrza.

2. Ustaw odpowiednio elementy sterujące

Większość lodówek ma dwa elementy sterujące: jeden do regulacji temperatury w lodówce, a drugi do sterowania przepływem powietrza (który kontroluje temperaturę w zamrażarce). Zalecamy utrzymywanie przepływu powietrza na średnim poziomie, a następnie dostosowanie go w przypadku problemów. Jeśli chodzi o temperaturę, ludzie często zastanawiają się: „Jak zimna powinna być lodówka?” Odpowiedź: Idealny zakres wynosi od 34 do 40 stopni Fahrenheita. Aby monitorować lodówkę, trzymaj w niej termometr. Jeśli jest zbyt zimno, ustaw go wyżej i daj mu dzień na dostosowanie. Pamiętaj, aby regulować temperaturę tylko w stosunkowo małych krokach, sprawdzając termometrem co 24 godziny.

Rekommenderad:  Jak naprawić błąd Status_Access_Violation w Microsoft Edge

3. Sprawdź szczelność uszczelek

Nieszczelna uszczelka może prowadzić do przedostania się ciepłego powietrza do lodówki, co może spowodować, że lodówka będzie żądać więcej zimnego powietrza, co spowoduje zamarznięcie niektórych części lodówki. Aby przetestować uszczelki, umieść kawałek papieru w drzwiach. Następnie spróbuj go wyciągnąć. Jeśli łatwo go usuniesz, musisz albo wymienić uszczelki, albo użyć wazeliny, aby zapewnić lepszą.

4. Sprawdź wentylator obiegowy

Gdy wentylator obiegowy nie działa, zamrażarka staje się wyjątkowo zimna i zimne powietrze filtruje się do lodówki. Aby rozwiązać problem, odłącz lodówkę od zasilania, znajdź wentylator cyrkulacyjny i upewnij się, że obraca się prawidłowo, obracając wentylator palcem. Jeśli wentylator nie obraca się, ponieważ jest zablokowany lub uszkodzony, musisz go wymienić.

5. Oczyścić wężownice skraplacza

Brudne cewki często powodują, że lodówka jest za ciepła, a nie za zimna. Ale czasami może to spowodować, że Twoja lodówka będzie pracować w nadgodzinach i będzie zimniejsza. Możesz usunąć kurz z cewek, usuwając płytkę na dole lub z tyłu lodówki, aby uzyskać dostęp do cewek.

Jeśli po rozwiązaniu problemu Twoja lodówka nadal jest zbyt zimna lub potrzebujesz pomocy przy wymianie uszkodzonych części, zarezerwuj naprawę u Eksperta AKKO, aby uzyskać pomoc już tego samego dnia, dla wszystkich głównych marek urządzeń.

Jeden prosty plan ochrony głównych urządzeń w Twoim domu

Zapomnij o gwarancjach, AKKO Appliance+ to znacznie więcej. Obejmij wszystkie kwalifikujące się urządzenia — bez względu na to, gdzie je kupiłeś — i uzyskaj 24/7/365 pomoc w rozwiązywaniu problemów, wszystko za mniej niż $1 na dzień. Dowiedz się więcej o zakresie AKKO Appliance+ i o tym, jak możesz uzyskać całkowity spokój ducha.