Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak naprawić niedziałającą kamerę PS5

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić niedziałającą kamerę PS5

Akcesorium z kamerą PS5® pozwala zobaczyć siebie i znajomych podczas gry, co jest idealne do przesyłania strumieniowego gier, takich jak God of War: Ragnarök™. Ale kiedy kamera nie łączy się z PlayStation®, może się wydawać, że gra się skończyła.

Tutaj, w AKKO, pomagamy Ci maksymalnie wykorzystać swoją technologię — niezależnie od tego, czy są to typowe problemy, na które może natknąć się Twoja PlayStation i jak je rozwiązać, czy też nauczymy się, jak chronić swoją konsolę do gier. Oto nasz przewodnik dotyczący naprawy kamery PS5™, która się nie łączy.

Uruchom ponownie PS5

Jeśli kamera PlayStation nie łączy się, spróbuj ponownie uruchomić konsolę. Ponowne uruchomienie wymusza na systemie gier i kamerze próbę ponownego połączenia, co czasami wystarczy, aby przywrócić działanie. Aby ponownie uruchomić konsolę, wykonaj następujące kroki:

  1. wciśnij przycisk PS.
  2. Wybierz ikona zasilania po prawej stronie menu u dołu ekranu.
  3. Wybierać Uruchom ponownie PS5.

Sprawdź połączenie internetowe konsoli

Niestabilne połączenie internetowe to kolejny powód, dla którego PS5 nie łączy się z aparatem. Sprawdź, czy konsola jest połączona z Wi-Fi, otwierając Ustawienia i wybierając Sieć > Stan połączenia.

Następnie spróbuj uruchomić test połączenia internetowego, aby sprawdzić, czy twój internet obsługuje kamerę. Możesz rozpocząć ten test, wybierając opcję Testuj połączenie internetowe na tej samej stronie. Jeśli twoje połączenie internetowe nie przejdzie testu, zrestartuj konsolę i ponownie uruchom test.

Wypróbuj różne kable USB i gniazda zasilania

Słabe połączenie w gniazdku elektrycznym lub kablu USB może być przyczyną błędu połączenia aparatu.

Poświęć chwilę na przetestowanie różnych gniazdek i kabli. Przenieś kabel zasilający do innego gniazdka i wyłącz kable USB, aby sprawdzić, czy mają one wpływ na aparat. Pamiętaj: Zawsze lepiej jest korzystać z portu USB z tyłu konsoli, ponieważ umożliwia to szybsze połączenie.

Rekommenderad:  11 najlepszych wskazówek, jak naprawić szybki problem rozładowywania baterii iPhone'a

Zmień ustawienia aparatu

Nawet jeśli kamera jest podłączona do konsoli, może nie być prawidłowo skonfigurowana. Sprawdź ustawienia aparatu, aby upewnić się, że jest podłączony. Oto jak:

  1. Iść do Ustawienia > Akcesoria > Kamera.
  2. Wybierz kamerę i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację i sprawdzić, czy wszystko jest włączone.

Przysuń aparat bliżej

Twój aparat nadal się nie łączy? Czasami jest to problem z odległością — możesz być po prostu zbyt daleko od urządzenia, aby działało prawidłowo.

Użyj adaptera do aparatu

Kamera HD na PS5 nie jest kompatybilna z PlayStation VR. Jeśli masz PlayStation 4 i chcesz mieć możliwość podłączenia PS VR do nowszej konsoli, będziesz potrzebować adaptera do kamery. Użycie jednego sprawia, że ​​kamera PlayStation — i zestaw PS VR — są kompatybilne z PS5.