Jak naprawić połączenia przechodzące bezpośrednio do poczty głosowej na iPhonie?

Możesz stracić ważne połączenia, jeśli połączenia przychodzące będą trafiać bezpośrednio do poczty głosowej na Twoim iPhonie. Poniżej znajdziesz instrukcje rozwiązania problemu z połączeniami przechodzącymi bezpośrednio do poczty głosowej na iPhonie.

Połączenia przechodzące bezpośrednio do poczty głosowej na iPhonie

Za każdym razem, gdy ktoś wyśle ​​wiadomość lub zadzwoni na Twój numer telefonu, Twój iPhone powinien zadzwonić lub wibrować, abyś mógł szybko odpowiedzieć na połączenie przychodzące.

Jeśli tak się nie dzieje, a połączenia przechodzą bezpośrednio do poczty głosowej na iPhonie, najprawdopodobniej w urządzeniu jest włączony tryb Nie przeszkadzać, Nie przeszkadzać podczas jazdy lub Tryb samolotowy.

Oprócz „Nie przeszkadzać” i trybu samolotowego mogą istnieć również inne przyczyny problemu z połączeniami przechodzącymi do poczty głosowej na iPhonie.

1. Wyłącz tryb samolotowy

Jeśli ostatnio byłeś w samolocie, możliwe, że zapomniałeś wyłączyć tryb samolotowy na swoim iPhonie.

otwarty Ustawienia i wyłącz Tryb samolotowy przesuwając przełącznik do WYŁĄCZONY pozycja.

Wyłącz tryb samolotowy na iPhonie

Po tym powinieneś być w stanie odbierać połączenia na swoim iPhonie.

2. Upewnij się, że dane komórkowe są włączone

Iść do Ustawienia > Komórkowy > Na następnym ekranie upewnij się, że przełącznik obok Dane komórkowe jest ustawione na NA pozycja (zielony).

Włącz komórkową transmisję danych na iPhonie

3. Sprawdź tryb Nie przeszkadzać

W wielu przypadkach problem z połączeniami przechodzącymi bezpośrednio do poczty głosowej wynika z tego, że iPhone znajduje się w trybie Nie przeszkadzać.

Iść do Ustawienia > Centrum > Nie przeszkadzać i przesuń przełącznik obok Nie przeszkadzać Jestem WYŁĄCZONYPozycja.

Wyłącz tryb Nie przeszkadzać na iPhonie

4. Wyłącz tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy

W zależności od ustawień tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy może włączyć się automatycznie na iPhonie, nawet jeśli nie prowadzisz pojazdu.

Zwykle dzieje się tak, jeśli podróżujesz autobusem, pociągiem lub siedzisz w samochodzie jako pasażer, a iPhone zdecyduje, że musisz prowadzić.

Iść do Ustawienia > Centrum > napędowy > Przesuń przełącznik obok napędowy Jestem WYŁĄCZONY pozycja.

Wyłącz Nie przeszkadzać podczas jazdy na iPhonie

5. Wyłącz Wycisz nieznanych rozmówców

Funkcja wyciszania nieznanych rozmówców na iPhonie wysyła połączenia od osób, które nie znajdują się na liście kontaktów, bezpośrednio do poczty głosowej.

Te połączenia pojawiają się w zakładce „Ostatnie” na iPhonie, dzięki czemu użytkownicy myślą, że połączenia na ich iPhonie trafiają bezpośrednio do poczty głosowej.

Iść do Ustawienia > Telefon > Wyciszanie nieznanych rozmówców > przesuń przełącznik obok opcji Wycisz nieznanych rozmówców na WYŁĄCZONY pozycja.

Wyłącz wyciszanie nieznanych rozmówców

6. Sprawdź ustawienia ogłaszania połączeń

Niektórzy użytkownicy zgłaszali naprawienie problemu, włączając opcję „Zawsze ogłaszaj połączenia” na swoim iPhonie i wyłączając ją później.

Iść do Ustawienia > Telefon > Ogłaszaj połączenia i wybierz zawsze opcja.

Zawsze ogłaszaj połączenia na iPhonie

Po rozwiązaniu problemu spróbuj wyłączyć tę opcję i sprawdź, czy Twój iPhone nadal wysyła połączenia bezpośrednio do poczty głosowej.

7. Sprawdź aktualizacje oprogramowania od operatora

Połączenia mogą być kierowane bezpośrednio do poczty głosowej, jeśli Twój iPhone ma problemy z połączeniem się z siecią operatora z powodu nieaktualnych ustawień operatora.

Iść do Ustawienia > Ogólny >o.

Informacje o opcji na ekranie ustawień ogólnych iPhone'a

Na następnym ekranie dotknij Zaktualizuj operatora ustawienia (jeśli aktualizacja jest dostępna).

8. Skontaktuj się z operatorem

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, zadzwoń do swojego operatora i dowiedz się, dlaczego połączenia trafiają na pocztę głosową.

Problem może być spowodowany problemami z siecią operatora.