Jak naprawić problem Viber z połączeniami Wi-Fi

Viber nie potrzebuje żadnego specjalnego wprowadzenia. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji, która pozwala nam wysyłać wiadomości tekstowe i dzwonić do innych użytkowników Viber. Potrzebujemy tylko połączenia z Internetem i możemy rozmawiać z naszymi kontaktami. Aplikacja działa płynnie przez większość czasu, ale niektóre osoby zauważyły ​​problem z połączeniami, które występują tylko wtedy, gdy są połączone z siecią Wi-Fi. Wydaje się, że wszystko działa dobrze, a następnie są podłączone do danych mobilnych. Czy masz ten sam problem? Jeśli masz jakiekolwiek problemy z Viber na połączeniu Wi-Fi, takie jak brak odbierania połączeń lub wiadomości, ten artykuł jest dla Ciebie. Wymienimy kilka bardzo prostych, ale skutecznych rozwiązań, a Viber będzie działał doskonale również w sieci Wi-Fi.

Zobacz także: Jak naprawić zawieszanie się i zawieszanie aplikacji na Androidzie

Napraw Viber, który nie odbiera połączeń przez Wi-Fi

play.google.com

play.google.com

Rozwiązanie nr1: Ustawienia Wi-Fi Viber

Jak wiesz, możesz dostosować ustawienia Wi-Fi na swoim urządzeniu z Androidem zgodnie z własnymi potrzebami. Dostępna jest opcja „Włącz Wi-Fi podczas snu”, a nawet jeśli już wybrałeś tę opcję, nadal możesz nie odbierać połączeń przez Viber. Zobaczysz tylko powiadomienie o nieodebranym połączeniu. Dlatego wskazane jest robienie tego, co zamierzamy wam pokazać. Viber ma własne ustawienia Wi-Fi, a po wprowadzeniu niewielkich zmian można łatwo pozbyć się problemu. Ta metoda jest najbardziej skuteczna, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie będziesz musiał próbować innych rozwiązań. Zobaczmy, co musisz zrobić tutaj:

 • Otwórz aplikację Viber na swoim urządzeniu
 • Naciśnij trzy poziome linie
 • Zobaczysz menu
 • Przewiń w dół i dotknij Ustawienia
 • Następnie dotknij Ogólne
 • Stuknij „Zasady uśpienia Wi-Fi”
 • Wybierz „Zawsze podłączony”.

Jak naprawić problem Viber z połączeniami Wi-Fi 1

Rozwiązanie nr2: Połączenie WiFi

Sporo użytkowników rozwiązało problem z poprzednimi rozwiązaniami. Jeśli zmienisz ustawienia i nadal będzie występować ten sam problem, przyczyną może być słabe połączenie Wi-Fi lub upuszczanie. Jeśli zauważysz problem w sieci domowej, a problem zniknie po podłączeniu do innej sieci Wi-Fi, oznacza to, że połączenie domowe jest wolne. Istnieje kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić:

 • Przełącz Wi-Fi na swoim urządzeniu. Wyłącz i włącz ponownie.
 • Spróbuj także przełączyć tryb samolotowy.
 • Uruchom ponownie telefon lub tablet.
 • Uruchom ponownie modem i router.

Jeśli te proste sztuczki nie rozwiążą problemu, zobacz następujący artykuł: Jak naprawić system Android nie łączy się z Wi-Fi we wszystkich wariantach. Artykuł zawiera szeroką gamę przydatnych rozwiązań, które pomogą Ci ulepszyć połączenie Wi-Fi.

Rozwiązanie nr3: Zaktualizuj Viber

Czasami mogą wystąpić problemy z naszymi ulubionymi aplikacjami i często zapominamy, że nie aktualizowaliśmy aplikacji przez jakiś czas. W większości przypadków słabe połączenie powoduje problem, dlatego Viber nie odbiera połączeń przez Wi-Fi, ale nie powinniśmy lekceważyć aktualizacji. Przejdź do Google Play, dotknij trzech poziomych linii i otwórz menu. Stuknij Moje aplikacje i gry. Znajdź Viber na liście aplikacji, a jeśli zobaczysz „Aktualizuj”, dotknij go.

Jak naprawić problem Viber z połączeniami Wi-Fi 2

Są to najbardziej skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci naprawić Viber, który nie odbiera połączeń przez Wi-Fi.