Jak naprawić problemy z aparatem iPhone'a 11

Jednym z powodów, dla których tak wiele osób zdecydowało się na iPhone'a 11, jest to, że ten telefon (i cała seria) oferuje tak wiele wszystkim entuzjastom fotografii. Były jednak skargi. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że wykonane przez nich obrazy są nieco rozmyte, podczas gdy inni narzekali na problem z czarnym aparatem.

Zobacz także: Jak rozwiązać problemy z dźwiękiem w iPhonie 11

Jak naprawić problemy z aparatem iPhone'a 11

Rozwiązanie 1: Uruchom ponownie aplikację aparatu

Zacznijmy od najprostszego rozwiązania ze wszystkich. Jeśli zauważysz problemy związane z kamerą, zwłaszcza czarny aparat, ta prosta sztuczka może pomóc. Musisz tutaj przesunąć palcem w górę od dołu ekranu i przytrzymać przez chwilę palec na ekranie. App Switcher otworzy się i zobaczysz aplikacje, których ostatnio używasz. Możesz zamknąć każdy z nich, przesuwając w górę. Zamknij aplikację Aparat, a jeszcze lepiej zamknij wszystkie aplikacje. Po zakończeniu wróć do ekranu głównego i ponownie uruchom aparat.

Rozwiązanie 2: Switch między kamerami

Kolejną rzeczą, która może pomóc rozwiązać problem, jest przejście na aparat do selfie, a następnie powrót. Wypróbuj to.

Rozwiązanie 3: Wyczyść soczewki

Używamy naszych telefonów codziennie i często zapominamy o tym, jak mogą się ubrudzić. Użyj czystej szmatki i delikatnie wyczyść soczewki telefonu.

Rozwiązanie 4: Usuń obudowę

Jeśli używasz obudowy, usuń ją. Chociaż obudowy mają na celu ochronę telefonu, niektóre mogą powodować problemy, w tym związane z aparatem.

Rozwiązanie 5: aktualizacja iOS

Kolejną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Każda nowa wersja iOS przynosi nowe funkcje, poprawki bezpieczeństwa, ale co najważniejsze, wprowadza poprawki błędów. Aby zaktualizować oprogramowanie, wybierz Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Stuknij Pobierz i zainstaluj.

Rozwiązanie 6: Zresetuj wszystkie ustawienia

Być może przywrócenie ustawień do domyślnych ustawień fabrycznych spowoduje zmianę. Spróbuj. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj. Stuknij Resetuj wszystkie ustawienia. Wprowadź hasło i dotknij Resetuj wszystkie ustawienia, aby potwierdzić.

Rozwiązanie 7: Skasuj całą zawartość i ustawienia

Zawsze wymieniamy to jako ostatnie rozwiązanie, ponieważ wymaga twojego czasu. Ponadto musisz wykonać kopię zapasową plików. Wybierając tę ​​opcję, pamiętaj, że wyczyści wszystko, twoje dane i aplikacje oraz przywróci ustawienia do domyślnych ustawień fabrycznych. Dlatego najpierw musisz wykonać kopię zapasową. Gdy skończysz:

  • Przejdź do ustawień
  • Stuknij Ogólne
  • Stuknij Resetuj
  • Wybierz opcję Wymaż całą zawartość i ustawienia
  • Teraz wprowadź swój kod dostępu
  • Stuknij opcję Wymaż iPhone'a.

Gdy telefon skończy to wszystko, musisz skonfigurować go od zera.

Jeśli po tym wszystkim nadal masz problemy z aparatem, najlepiej odwiedzić jeden z nich Apple sklepy.