Jak naprawić problemy z dźwiękiem w iPhonie 11

Kiedy dostajesz zupełnie nowy telefon, oczekujesz od niego tylko tego, co najlepsze. Ale bez względu na to, jak wspaniały masz telefon, od czasu do czasu możesz napotkać pewne problemy. Jednym z problemów, z którymi możesz się spotkać, są związane z dźwiękiem. Choć może się wydawać, że jest to problem sprzętowy, nie musi tak być. Więc zanim wybierzesz się do jednego z nich AppleW sklepach, wypróbuj rzeczy, które wymieniliśmy poniżej. Jeśli nic nie działa, skontaktuj się Apple. Bez zbędnych ceregieli zobaczmy, jak rozwiązać problemy z dźwiękiem w iPhonie 11.

Zobacz także: Jak rozwiązać problemy z GPSem w telefonie iPhone 11

Jak naprawić problemy z dźwiękiem w iPhonie 11

Przed pójściem dalej zdejmij obudowę lub obudowę urządzenia. Nie wszystkie etui i pokrowce są wykonane z doskonałych materiałów, a niektóre z nich mogą nawet obejmować niektóre kluczowe części telefonu, nawet jeśli mają pozostać odkryte. Jeśli więc używasz obudowy lub etui do swojego iPhone'a 11, usuń go i sprawdź, czy dźwięk działa lepiej.

Rozwiązanie 1: Wyłącz Bluetooth

Przejdź do Ustawienia> Bluetooth i przełącz przełącznik obok tej funkcji, aby ją wyłączyć.

Rozwiązanie 2: Uruchom ponownie telefon

Być może Twój telefon wymaga odświeżenia pamięci podręcznej. W takim przypadku wystarczy ponownie uruchomić komputer. Naciśnij i przytrzymaj przyciski głośności i boczny przycisk, aż na ekranie pojawi się suwak. Gdy się pojawi, przeciągnij go, aby wyłączyć telefon. Naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aby ponownie włączyć iPhone'a.

Rozwiązanie 3: Aktualizacja oprogramowania

Musisz upewnić się, że masz najnowszą wersję iOS. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Jeśli dostępna jest nowa wersja systemu iOS, dotknij Pobierz i zainstaluj.

Rozwiązanie 4: Włóż ponownie kartę SIM

Czasami niewłaściwie ustawiona karta SIM może powodować różnego rodzaju problemy. Użyj narzędzia do wyjmowania karty SIM i wyjmij kartę SIM. Włóż to z powrotem. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

Rozwiązanie 5: Aplikacja innej firmy

Jeśli problem wystąpił bezpośrednio po zainstalowaniu aplikacji innej firmy, przyczyną może być aplikacja. Dlatego należy go odinstalować, aby zobaczyć, co się stanie. Przejdź do ekranu głównego, znajdź aplikację, dotknij i przytrzymaj jej ikonę. Aplikacja zacznie się trząść, a zobaczysz X. Stuknij w nią, aby usunąć aplikację.

Rozwiązanie 6: Kurz i brud

Kurz i brud gromadzące się w otworach telefonu mogą powodować problemy związane z dźwiękiem. Użyj szpilki lub igły i delikatnie usuń zanieczyszczenia, kurz lub brud.

Rozwiązanie 7: Zresetuj wszystkie ustawienia

Możesz przywrócić wszystkie ustawienia do ustawień fabrycznych. Oto jak to zrobić:

  • Przejdź do Ustawienia> Ogólne
  • Stuknij Resetuj
  • Stuknij Resetuj wszystkie ustawienia
  • Teraz wprowadź swój kod dostępu
  • Stuknij Resetuj wszystkie ustawienia, aby potwierdzić działanie.

Rozwiązanie 8: Skasuj całą zawartość i ustawienia

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie rozwiązało problemu, być może nadszedł czas na przywrócenie ustawień fabrycznych. To najbardziej skomplikowane rozwiązanie, ponieważ wyczyści wszystko, co masz w telefonie. Przywróci to ustawienia fabryczne i usunie wszystkie twoje dane. Dlatego najpierw musisz wykonać kopię zapasową plików. Po zakończeniu wykonaj poniższe czynności:

  • Przejdź do Ustawienia> Ogólne
  • Stuknij Resetuj
  • Stuknij opcję Wymaż całą zawartość i ustawienia
  • Wpisz swój kod dostępu
  • Stuknij opcję Wymaż iPhone'a, aby potwierdzić.

Gdy telefon zakończy proces, musisz skonfigurować go jako nowe urządzenie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a skończysz w mgnieniu oka. Jeśli po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal występują problemy z dźwiękiem, odwiedź jeden z nich Apple sklepy w pobliżu.