Jak naprawić problemy z żywotnością baterii iPhone'a 11 Pro

Z biegiem czasu iPhone 11 Pro nie będzie działał tak, jak przy zakupie. Pierwszą rzeczą, w której zauważysz różnicę, jest żywotność baterii. Będziesz musiał ładować swój telefon częściej niż wcześniej, co oczywiście może być bardzo denerwujące. Częstotliwość ładowania telefonu zależy również od sposobu użytkowania. Zaawansowani użytkownicy muszą częściej ładować swoje telefony. Jeśli szukasz pomysłów na to, co można zrobić, aby bateria działała dłużej między ładowarkami, czytaj dalej. Pokażemy Ci, jak naprawić żywotność baterii iPhone'a 11 Pro.

Zobacz także: Jak rozwiązać problemy z przegrzewaniem iPhone'a 11 Pro

Jak naprawić problemy z żywotnością baterii iPhone'a 11 Pro

Rozwiązanie 1: Uruchom ponownie iPhone'a 11 Pro

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego musisz często ładować telefon, odpowiedzią są aplikacje i procesy, które działają w tle. Wszystko to ma ogromny wpływ na żywotność baterii. Najłatwiejszym sposobem na zamknięcie tego wszystkiego jest ponowne uruchomienie telefonu. Ponowne uruchomienie nie tylko zamknie aplikacje i procesy, ale także zwiększy wydajność telefonu.

Rozwiązanie 2: Odświeżanie aplikacji w tle

Jak już wspomnieliśmy, w tle działa mnóstwo aplikacji. Możesz jednak wyłączyć tę opcję. Gdy to zrobisz, zauważysz, że bateria działa dłużej. Wybierz Ustawienia> Bateria> Odświeżanie aplikacji w tle. Masz tutaj dwie opcje. Możesz wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle dla wybranych aplikacji lub możesz wyłączyć ją dla wszystkich swoich aplikacji.

Rozwiązanie 3: Aktualizacja oprogramowania

Zawsze aktualizuj oprogramowanie, jeśli chcesz, aby Twój telefon działał jak najlepiej. Aby zaktualizować oprogramowanie, wybierz Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Stuknij Pobierz i zainstaluj.

Rozwiązanie 4: Zaktualizuj aplikacje

W smartfonach chodzi o aplikacje, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że używane aplikacje są aktualizowane. Udaj się do App Store i zaktualizuj wszystkie swoje aplikacje.

Rozwiązanie 5: Pozbądź się aplikacji, których już nie używasz

Jeśli masz wiele aplikacji i nie korzystasz z nich wszystkich, dobrze byłoby po prostu usunąć te, których już nie potrzebujesz. Aby to zrobić, przejdź do ekranu głównego. Znajdź aplikację, którą chcesz usunąć. Naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji. Aplikacja będzie się trząść, a zobaczysz X. Stuknij w nią. Stuknij Usuń aplikację.

Rozwiązanie 6: Automatyczna jasność

Nie lekceważ wpływu wyświetlacza na akumulator. Możesz zrobić ogromną różnicę, wybierając opcję automatycznej jasności.

  • Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Dostępność
  • Stuknij opcję Wyświetl obiekty noclegowe i wybierz opcję Automatyczna jasność

Rozwiązanie 7: Wyłącz usługi, których w tej chwili nie potrzebujesz

Jeśli nie korzystasz z komórkowej transmisji danych, dlaczego włączasz Wi-Fi? Lub, jeśli obecnie nie korzystasz z Bluetooth, dlaczego nadal go używasz? Usługi te są uważane za energochłonne, dlatego rozsądnie byłoby je wyłączyć, gdy z nich nie korzystasz.

Skorzystaj z trybu niskiego zużycia energii

Tryb niskiego zużycia energii jest funkcją, z której należy skorzystać, gdy jesteś poza domem, a ładowanie nie jest możliwe. Spowoduje to wyłączenie niektórych funkcji, aplikacji i usług, dzięki czemu można uzyskać więcej soku, dopóki nie będzie można naładować telefonu. Aby włączyć tryb niskiego zużycia energii, przejdź do Ustawienia> Bateria.

Jeśli zrobiłeś wszystkie rzeczy, o których mówiliśmy powyżej, ale bateria nadal wystarcza na kilka godzin, odwiedź jedną z najbliższych Apple Sklepy