Jak naprawić uszkodzone dane na PS4

Zepsute dane na PS4 brzmią jak straszny problem, głównie dlatego, że konsola Sony to zamknięty system, który tak naprawdę nie nadaje się do majsterkowania, poprawek i ogólnego bałaganu „pod maską”. Na szczęście istnieje wiele rzeczy można zrobić, gdy na PS4 coś pójdzie nie tak, dzięki mało znanemu ekranowi odzyskiwania, który pozwala wdrożyć wszelkiego rodzaju poprawki typowych problemów. Pokażemy Ci, jak rozwiązać problem „uszkodzonych danych” i przywrócić pełną sprawność.

Co to jest błąd PS4 „Uszkodzone dane”?

Błąd „uszkodzonych danych”, który najprawdopodobniej napotkasz, będzie prawdopodobnie oznaczony etykietą CE-34875-7 lub NP-32062-3. Odnosi się to do uszkodzenia danych konkretnej gry, a nie do ważnych danych na samym PS4. Problem może objawiać się podczas instalacji gry. Gdy się zatrzyma, pojawi się komunikat o błędzie, a ty zostaniesz z częściowo zainstalowaną grą, w którą nie możesz grać.

Alternatywnie błąd może pojawić się podczas gry, którą już zainstalowałeś. Dźwięk może zacząć migać, szybkość klatek spada, a następnie gra zawiesza się i pojawia się ten sam komunikat.

Zasadniczo jest to problem, który powstaje z powodu złej instalacji gry (prawdopodobnie z powodu rozmazanego lub uszkodzonego dysku).

Przywróć licencje

Jedną z prostszych rzeczy, które możesz spróbować naprawić błąd „uszkodzonych danych” na PS4, jest przywrócenie licencji na wszystkie gry powiązane z Twoim kontem.

Istnieje prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie Twoje licencje na grę nie zostały zsynchronizowane z Twoim kontem, co może być przyczyną uszkodzenia danych.

Aby przywrócić licencje na gry PS, przejdź do „Ustawienia -> Zarządzanie kontem -> Przywróć licencje”.

Ponownie zainstaluj uszkodzone dane

Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Najprostszą opcją, jeśli ma to miejsce podczas instalacji, jest usunięcie uszkodzonego pliku danych, wyczyszczenie dysku i ponowne uruchomienie. Aby to zrobić, przejdź do Powiadomień na ekranie głównym PS4, naciśnij OPCJE i wybierz Pobrane.

Następnie zaznacz uszkodzone dane (oznaczone szarą miniaturą z postrzępioną linią), naciśnij OPTIONS i usuń dane.

Na koniec wyczyść dysk z grą, upewniając się, że jest czysty i wolny od smug, i spróbuj ponownie zainstalować grę. Jeśli problem pojawi się ponownie lub PS4 nie pozwala na usunięcie uszkodzonego pliku, musisz wypróbować inne rozwiązanie.

Odbuduj bazę danych PS4

Odbudowa bazy danych PS4 skanuje system PS4 w poszukiwaniu plików, które mogą być wadliwe lub nie działają tak, jak powinny. Nie usuwa żadnych danych i może naprawić uszkodzone dane. (Pomyśl o tym jako podobnym do chkdsk on Windows 10.)

Aby odbudować bazę danych PS4, upewnij się, że PS4 jest wyłączony, a następnie przytrzymaj przycisk zasilania, aż usłyszysz dwa sygnały dźwiękowe (jeden po naciśnięciu przycisku, drugi kilka sekund później). Powinno to uruchomić system PS4 w trybie awaryjnym.

Podłącz kontroler PS4 do PS4 za pomocą kabla USB (Bluetooth nie działa na tym ekranie) i wybierz opcję „Przebuduj bazę danych”. Po kilku minutach baza danych PS4 powinna zostać odbudowana i mam nadzieję, że twoje nieszczęśliwe dane znikną.

Wniosek

Są to najwygodniejsze sposoby naprawy uszkodzonych danych na PS4. Jeśli nadal masz problemy, może być konieczne uznanie, że dysk z grą jest uszkodzony i trzeba go wymienić.

Ewentualnie możesz wypróbować opcję „Zainicjuj PS4” z ekranu trybu awaryjnego, który usuwa wszystkie dane w systemie i przywraca je do ustawień domyślnych. To nie jest ładne rozwiązanie, ale może być konieczne w ostateczności.

Czy ten artykuł jest przydatny?

The Definitive Guide to Gaming na PC "class =" responsive-leniwy alignleft

Przewodnik po grach na PC

Czy kiedykolwiek chciałeś grać w gry na komputerze, ale nie masz pewności, czy Twój komputer jest na dobrej drodze? W tym definitywnym przewodniku po grach na PC ebook nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć grę na komputerze.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »