Jak naprawić Windows Błąd niebieskiego ekranu

Jak naprawić Windows Błąd niebieskiego ekranu 1

Żaden system operacyjny nie jest idealny. Wcześniej czy później napotkasz jakiś problem. Na przykład twój Windows 10 komputerów prędzej czy później pokaże ci niebieski ekran ze smutną twarzą. Być może nie zrobiłeś nic złego, ale tak jest.

Stało się tak, że Twój komputer napotkał problem, którego nie był w stanie rozwiązać, więc możesz nadal używać go bez ryzyka. Nie martw się, zdobycie niebieskiego ekranu śmierci (BSoD) nie oznacza, że ​​Twój komputer jest bezużyteczny, ale musisz to zrobić, aby to naprawić.

Jak znaleźć kod zatrzymania błędu niebieskiego ekranu

Jak naprawić Windows Błąd niebieskiego ekranu 2

Nie możesz rozwiązać problemów z komputerem, jeśli nie wiesz, na czym dokładnie polega problem. Gdy pojawi się błąd niebieskiego ekranu, otrzymasz kod informujący o problemie z komputerem.

Niebieski ekran wyświetli typ problemu, na który wpadł do samego końca, obok słów kluczowych Kod zatrzymania. Czas na wizytę dzięki kodowi stop Wsparcie Microsoft strona, która zadaje serię pytań, które pomogą Ci rozwiązać konkretny problem.

Zaktualizuj sterowniki komputera

Przestarzałe sterowniki mogą być również przyczyną problemów z niebieskim ekranem. Zawsze warto aktualizować komputer, aby uniknąć błędów w przyszłości. Aby sprawdzić, czy masz jakieś oczekujące aktualizacje, przejdź do:

    Ustawienia Aktualizacja i bezpieczeństwo Windows Aktualizacja

Jeśli są jakieś oczekujące aktualizacje, tam je powinieneś znaleźć. Aby zapoznać się ze sterownikami, kliknij prawym przyciskiem myszy Windows menu Start lub możesz także nacisnąć Windows i klawisze X. Spowoduje to otwarcie menu zaawansowanego użytkownika, a kiedy to nastąpi, wybierz Menedżera urządzeń.

Jak naprawić Windows Błąd niebieskiego ekranu 3

Spójrz na sterowniki komputera. Jeśli zobaczysz jakiś z żółtym trójkątem obok, oznacza to, że są nieaktualne. Jeśli przestarzały sterownik dotyczy podłączonego urządzenia, należy go odłączyć.

Jeśli aktualizacja sterowników nie działała, możesz także spróbować je odinstalować i ponownie zainstalować. Aby odinstalować sterownik, przejdź do:

Jak naprawić Windows Błąd niebieskiego ekranu 4

    Kliknij prawym przyciskiem myszy Windows menu start Wybierz Menedżera urządzeń Kliknij prawym przyciskiem myszy sterowniki urządzenia, które chcesz odinstalować Kliknij Odinstaluj Uruchom ponownie komputer

Aby zainstalować najnowsze sterowniki dla konkretnego urządzenia, musisz odwiedzić witrynę producenta. Gdy tam będziesz, wyszukaj swoje urządzenie, aby zainstalować sterowniki.

Sprawdź komputer pod kątem złośliwego oprogramowania

Złośliwe oprogramowanie ma najbardziej podstępny sposób na dostanie się do komputera. Złośliwe oprogramowanie może również być przyczyną sprawiających problemy niebieskiemu ekranowi. Głębokie skanowanie komputera ujawni, czy do komputera przedostało się złośliwe oprogramowanie.

Odinstaluj aplikacje

Innym możliwym powodem jest to, że jedna z ostatnio zainstalowanych aplikacji nie działa dobrze na komputerze. Spróbuj zapamiętać kilka ostatnich aplikacji zainstalowanych tuż przed pojawieniem się błędu niebieskiego ekranu.

Jak naprawić Windows Błąd niebieskiego ekranu 5

Odinstaluj je, przechodząc do:

    Ustawienia Aplikacje Aplikacje i funkcje Kliknij aplikację, którą chcesz odinstalować Kliknij przycisk Odinstaluj

Odłącz dowolne ostatnio podłączone urządzenie

Jeśli pojawi się niebieski ekran zaraz po podłączeniu nowego urządzenia, samo odłączenie urządzenia może być odpowiedzią. Przyczyną tego problemu jest to, że oprogramowanie nowego urządzenia nie jest zgodne z komputerem.

Jeśli oprogramowanie nie jest kompatybilne, możesz skontaktować się z producentem urządzenia i poinformować go o swojej sprawie. Mogą mieć możliwe rozwiązanie tego problemu.

Istnieje również możliwość, że twardy jakoś został uszkodzony. Jeśli uważasz, że tak jest, najlepszym rozwiązaniem byłoby zastąpienie go.

Odinstaluj wszelkie najnowsze aktualizacje

Aktualizacje nie zawsze poprawiają sytuację. Niektóre aktualizacje mogą pogorszyć sytuację i spowodować problemy, takie jak błąd niebieskiego ekranu. Jeśli podejrzewasz, że problem jest przyczyną aktualizacji, możesz ją odinstalować, przechodząc do:

Jak naprawić Windows Błąd niebieskiego ekranu 6

Jak naprawić Windows Błąd niebieskiego ekranu 7

    Ustawienia Aktualizacja i zabezpieczenia Wyświetl historię aktualizacji Kliknij opcję Odinstaluj aktualizacje Wybierz najnowszą aktualizację Kliknij przycisk Odinstaluj

Wniosek

Przejście przez niebieski ekran śmierci jest nieuniknione, ale mam nadzieję, że dzięki tym wskazówkom zniknie. Ważne jest również, aby utrzymać komputer w dobrej kondycji, używając go prawidłowo, co z pewnością zmniejszy szanse na pojawienie się niebieskiego ekranu. Którą metodę najpierw wypróbujesz?