Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak naprawić wolno ładujący się panel WordPress

Powolne ładowanie panelu WordPress

Czy Ty też masz wrażenie, że Twój pulpit nawigacyjny WordPress ładuje się powoli?

Wolno ładujący się pulpit WordPress jest denerwujący i szkodzi ogólnej wydajności tworzenia treści i zarządzania witryną. Ponadto główny powód powolnego ładowania panelu WordPress może mieć wpływ na statystyki odwiedzin.

W tym artykule dowiesz się, jak łatwo naprawić wolno ładujące się pulpity nawigacyjne WordPress.

Co powoduje powolne ładowanie panelu WordPress?

Wolne ładowanie pulpitu nawigacyjnego WordPress może być spowodowane wieloma przyczynami, ale najczęstszymi są ograniczone zasoby serwera lub słaby host. Jednak w miarę rozwoju witryny WordPress możesz zauważyć niewielki spadek wydajności lub wolniejsze ładowanie wszystkich stron. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że więcej osób uzyskuje dostęp do Twojej witryny i zużywa zasoby serwera.

W przedniej części witryny, którą widzą odwiedzający, możesz łatwo zainstalować wtyczkę pamięci podręcznej WordPress, aby przezwyciężyć problemy z szybkością i wydajnością WordPress.

Jednak powolność obszaru administracyjnego WordPressa nie jest rozwiązywana przez wtyczki pamięci podręcznej, więc potrzebuje więcej zasobów, aby działać na optymalnym poziomie.

Jeśli Twój pulpit nawigacyjny WordPress działa irytująco wolno, oznacza to, że wtyczka WordPress, ustawienie domyślne lub coś innego w witrynie zużywa zbyt wiele zasobów.

Poniżej przeanalizujemy metody rozwiązania problemu powolności pulpitu nawigacyjnego WordPress.

1. Jak przetestować funkcjonalność obszaru administracyjnego WordPress

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian ważne jest, aby zmierzyć prędkość obszaru administracyjnego WordPress. Zwykle możesz użyć narzędzi do testowania szybkości witryny, aby sprawdzić szybkość i wydajność swojej witryny.

Na szczęście wiele nowoczesnych przeglądarek komputerowych ma wbudowane narzędzia do testowania wydajności dowolnej strony internetowej.

Na przykład, jeśli używasz przeglądarki Google Chrome, możesz przejść do pulpitu nawigacyjnego WordPress i otworzyć narzędzie Sprawdź, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu strony.

Spowoduje to otwarcie nowego okna na stronie przeglądarki, a obszar Sprawdź w innym oknie u dołu lub z boku okna przeglądarki.

W narzędziu Inspekcja przejdź do zakładki Lighthouse i kliknij przycisk Generuj raport. Spowoduje to wygenerowanie raportu podobnego do raportu Web Vitals tworzonego przez Page Speed ​​Insights.

Stąd możesz zobaczyć, co spowalnia administratora WordPress. Możesz na przykład sprawdzić, które pliki JavaScript zajmują więcej zasobów i wpływają na początkowy czas odpowiedzi serwera.

2. Zainstaluj aktualizację WordPressa

Główny zespół WordPressa ciężko pracuje nad ulepszeniem funkcjonalności w każdej wersji WordPressa, aby zmaksymalizować wydajność WordPressa. Na przykład zespół redaktora bloków testuje i poprawia wydajność w każdym wydaniu. Zespół wykonawczy pracuje nad poprawą szybkości i wydajności we wszystkich działach.

Jeśli nie instalujesz aktualizacji WordPress, sugeruję, abyś to zrobił. Ponieważ każda aktualizacja jest lepsza od poprzedniej wersji, podobnie wszystkie najlepsze motywy i wtyczki WordPress wydają aktualizacje, które naprawiają błędy i problemy z wydajnością.

Przejdź do Panelu sterowania » Aktualizacje, aby zainstalować dostępne aktualizacje, aby zainstalować aktualizacje.

3. Zaktualizuj wersję PHP używaną przez Twoją firmę hostingową.

Innym sposobem na pozbycie się powolnego ładowania panelu WordPress jest aktualizacja PHP. WordPress jest rozwijany przy użyciu języka programowania o otwartym kodzie źródłowym o nazwie PHP. Podczas pisania WordPress wymaga co najmniej PHP w wersji 7.4 lub wyższej. Aktualna stabilna wersja dostępna dla PHP to wersja 8.1.6.

Hosty WordPress firmy Ded9.com mają maksymalną konfigurację zapewniającą najlepszą jakość hostingu witryn WordPress. Aby zapoznać się z cenami i zakupami hostingu WordPress, kliknij poniższy baner.

Większość firm hostingowych WordPress ma minimalne wymagania do uruchomienia WordPress. Podobnie jak WordPress, PHP wydaje nowe wersje ze znacznymi ulepszeniami wydajności. Używając starszej wersji, możesz nie uzyskać takiego wzrostu wydajności.

Możesz sprawdzić, jakiej wersji PHP używa Twój dostawca usług hostingowych, odwiedzając stronę Narzędzia »Stan witryny w panelu WordPress i przechodząc do zakładki „Informacje”.

Wszyscy niezawodni dostawcy hostingu WordPress, tacy jak Ded9.com Zapewniają klientom łatwy sposób na aktualizację wersji PHP.

Wystarczy wejść do panelu sterowania hosta (np. cPanel) i poszukać opcji MultiPHP Manager. Zmień wersję PHP i kliknij Zastosuj.

4. Zwiększenie limitu pamięci PHP

Zwiększenie ilości pamięci może również pomóc rozwiązać problem powolnego ładowania panelu WordPress. Twój serwer hostingowy działa jak każdy inny komputer. Aby efektywnie uruchamiać wiele programów jednocześnie, wymagana jest pamięć. Jeśli Twój serwer nie ma wystarczającej ilości pamięci dla PHP, spowolni to Twoją witrynę, a nawet może spowodować jej awarię.

Możesz sprawdzić limit pamięci PHP, przechodząc do strony Narzędzia » Kondycja witryny i zakładki Informacje.

Limit pamięci PHP znajdziesz w sekcji Serwer. Jeśli jest mniejsza niż 500M, musisz ją zwiększyć.

Możesz zwiększyć limit pamięci PHP, dodając następujący wiersz do pliku wp-config.php.

zdefiniuj( ‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘512M’ );

5. Korzystanie z wtyczek monitorujących wydajność WordPressa

Niektóre wtyczki WordPress mogą działać w obszarze administracyjnym WordPress. Jeśli twórcy wtyczek nie będą ostrożni, ich wtyczki mogą z łatwością zużywać dużo zasobów i spowalniać prędkość ładowania panelu administracyjnego WordPress.

Jedną z najlepszych opcji jest wtyczka Query Monitor. Po aktywacji do paska narzędzi WordPress zostanie dodana nowa pozycja menu.

Kliknięcie na niego wyświetli wyniki wydajności strony, którą aktualnie przeglądasz w swojej witrynie.

Musisz przejść do zakładki Zapytania według komponentu po lewej stronie. Stąd możesz zobaczyć wpływ wtyczek na wydajność i dowiedzieć się, które z nich zajmują zbyt wiele zasobów.

Teraz możesz tymczasowo wyłączyć wtyczki, które Twoim zdaniem powodują spowolnienie i sprawdzić, czy poprawi to wydajność.

6. Instalowanie wtyczki pamięci podręcznej WordPress

Wtyczki pamięci podręcznej WordPress nie tylko poprawiają szybkość Twojej witryny, ale mogą również pomóc naprawić powolne ładowanie panelu administracyjnego WordPress. Dobra wtyczka buforująca WordPress pomoże zoptymalizować szybkość ładowania strony, dostarczanie CSS i JavaScript, bazę danych WordPress i nie tylko.

Te wtyczki zwalniają zasoby serwera hostingowego WordPress, których administrator WordPress może użyć do poprawy wydajności.

Zalecamy użycie WP Rocket. Jest to obecnie najlepsza wtyczka pamięci podręcznej WordPress.

7. Zoptymalizowane strony zarządzania i wyłączone widżety pulpitu nawigacyjnego

WordPress automatycznie ładuje niektóre widżety na stronie pulpitu nawigacyjnego. Obejmuje to szybką wersję roboczą, wydarzenia i aktualności, stan witryny i nie tylko.

Niektóre wtyczki WordPress dodają również swoje widżety do strony pulpitu nawigacyjnego. Jeśli załadujesz zbyt wiele z tych widżetów na pulpicie nawigacyjnym WordPress, może to spowolnić ładowanie. Możesz wyłączyć te widżety, klikając przycisk Opcje ekranu i usuwając pola wyboru obok widżetów.

Podobnie możesz użyć menu opcji ekranu, aby pokazać i ukryć sekcje na różnych ekranach administracyjnych. Możesz na przykład wybrać kolumny, które chcesz widzieć na stronie postów.

8. Naprawa spowolnienia panelu zarządzania WooCommerce

Jeśli założyłeś sklep internetowy przy użyciu WooCommerce, niektóre specyficzne funkcje WooCommerce mogą mieć wpływ na wydajność obszaru administracyjnego WordPress. Na przykład możesz wyłączyć widżet pulpitu nawigacyjnego WooCommerce, klikając menu Opcje strony.

Po pewnym czasie Twój sklep WooCommerce może wysyłać i dodawać niepotrzebne dane do Twojej bazy WordPress. Jeśli korzystasz z WP Rocket, możesz przejść do zakładki Baza danych w ustawieniach wtyczki. Stąd możesz jednym kliknięciem usunąć stany przejściowe i zoptymalizować bazę danych WordPress.

9. Zarządzaj interwałami automatycznego zapisywania WordPressa

Edytor bloków WordPress ma wbudowaną funkcję automatycznego zapisywania. Pozwala łatwo przywrócić zawartość, jeśli zamkniesz edytor bez zapisywania zmian.

Jeśli jednak w godzinach szczytu na Twojej witrynie pracuje wielu użytkowników, wszystkie żądania automatycznego zapisywania spowalniają obszar administracyjny WordPress.

Teraz automatyczne zapisywanie jest bardzo ważną funkcją i nie zalecamy jej wyłączania. Można go jednak spowolnić, aby zmniejszyć wpływ na wydajność.

Po prostu dodaj następujący wiersz do pliku wp-config.php. Ta linia mówi WordPressowi, aby uruchamiał automatyczne zapisywanie co 2 minuty (120 sekund) zamiast co 1 minutę.

zdefiniuj(‘AUTOSAVE_INTERVAL’, 120)

Zmniejsz liczbę wywołań API Heartbeat

WordPress używa interfejsu API Heartbeat do wysyłania wywołań Ajax do serwera bez ponownego ładowania strony. Dzięki temu WordPress może pokazać innym autorom, że post jest edytowany przez innego użytkownika, a twórcy wtyczek mogą jednocześnie wyświetlać powiadomienia.

Domyślnie interfejs API wysyła polecenie ping co 60 sekund. Jeśli nad Twoją witryną pracuje jednocześnie wielu autorów, wywołania serwera mogą wymagać dużej ilości zasobów.

Jeśli używasz WP Rocket, automatycznie zmniejszy on aktywność Heartbeat API do pingbacka co 120 sekund.

Możesz także użyć ich samodzielnej wtyczki Heartbeat Control, aby zmniejszyć liczbę wywołań API Heartbeat.

Zalecamy skrócenie ich do co najmniej 120 sekund lub dłużej.

10. Zmień hosta.

Powinieneś zmienić hosta, jeśli żadna z powyższych metod nie zadziałała. Sugeruję użycie zoptymalizowanych hostów dla WordPress, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli chcesz bardzo szybko wybrać najlepszy hosting, kliknij poniższy baner, aby zostać przekierowanym na stronę zakupu hostingu Ded9.comWordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak naprawić wolno ładujący się pulpit WordPress. Jeśli jest to dla Ciebie przydatne, przedstaw nas swoim znajomym.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie SamsungaBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmo