Jak naprawić wstrząsające wideo i roletę w iMovie na Macu

Napraw niestabilne wideo lub roletę iMovie Mac

Mimo że Twoje urządzenia sprawiają, że kręcenie filmów jest bardzo łatwe, zdarzają się chwile, kiedy możesz skończyć z chwiejnymi klipami. Oprócz tego możesz doświadczyć czegoś zwanego rolowaną migawką, które jest zniekształceniem obrazu spowodowanym ruchem.

W iMovie na Macu istnieje sposób na rozwiązanie obu tych problemów. Oto jak używać iMovie do stabilizacji niestabilnego wideo i naprawiania rolety.

Stabilizuj wstrząsające wideo i napraw roletę

otwarty iMovie i twój projekt do edycji. Następnie wykonaj następujące czynności, aby poprawić drgające wideo lub roletę.

1) Wybierz klip wideo w twoim filmie Oś czasu.

2) Nad przeglądarką kliknij ikonę Przycisk stabilizacji.

3) Dla chwiejne wideo, zaznacz to pole, a następnie przesuń suwak dla procentu stabilizacji.

Dla roleta, zaznacz to pole, a następnie kliknij menu rozwijane i wybierz spośród niskich, średnich, wysokich lub bardzo wysokich dla tego, ile korekcji migawki należy zastosować.

Drżące wideo i rolowana iMovie Mac

To takie proste! Po odtworzeniu klipu możesz bardziej dostosować oba te ustawienia za pomocą suwaka i menu rozwijanego w razie potrzeby.

Więcej pomocy z iMovie

Aby uzyskać dodatkowe wskazówki i porady, sprawdź dodatkowe artykuły iMovie.

Podsumowując

Możliwość korzystania z iMovie w celu ustabilizowania wstrząsającego wideo i naprawienia rolety to świetna funkcja w aplikacji na komputery Mac. Niestety w tej chwili nie są to opcje na iOS. Jeśli więc możesz edytować swoje filmy w iMovie na Macu, to masz już ustawione.

Czy masz jakieś iMovie wskazówki dla innych użytkowników? Jeśli tak, prosimy o komentarz poniżej!