Jak naprawić zamrożony Galaxy Note 10

Galaxy Note 10 jest jednym z najpotężniejszych smartphones dostępny dzisiaj. Wszyscy oczekują Note 10, aby wykonać bezbłędnie. Ale niektórzy użytkownicy doświadczają pewnych usterek. Wśród nich są opóźnienia w wydajności i zamrożone Note 10. Cóż, jak naprawić zamrożone Galaxy Note 10? Za pomocą kilku prostych sztuczek DIY, Note 10 może odmrozić i wznowić normalną pracę. Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do rozwiązań wymienionych poniżej.

Zobacz także: Jak to naprawić Note 10 problemów z dźwiękiem

Podstawowym rozwiązaniem tego problemu jest miękki reset urządzenia. Miękki reset odświeża system i usuwa wszelkie tymczasowe problemy, które powodują problemy. Aby to zrobić, naciśnij klawisz Bixby i przycisk zmniejszania głośności i przytrzymaj go przez 20 sekund. Urządzenie uruchomi się ponownie i powróci do normalnej wydajności. Ponadto żadne dane nie zostaną utracone podczas procesu.

Po miękkim resecie, Note 10 powinno być zoptymalizowane. Przejdź do działu obsługi urządzeń w Ustawieniach. Tam wybierz Optymalizuj teraz. Pozwoli to zoptymalizować pamięć masową, usuwając tymczasowe pliki danych lub systemu.

Czasami niektóre niekompatybilne aplikacje innych firm powodują problemy. Przed usunięciem dowolnej aplikacji upewnij się, że główną przyczyną są aplikacje innych firm. Najpierw uruchom ponownie telefon w trybie awaryjnym. Aby to zrobić, naciśnij jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszania głośności i przytrzymaj je, aż zobaczysz wyłączenie zasilania na ekranie. Dotknij przycisku Wyłącz i przytrzymaj go, aż zobaczysz Tryb awaryjny na ekranie. Zwolnij przycisk i wybierz tryb awaryjny.

W trybie awaryjnym wszystkie aplikacje innych firm są wyłączone. Jeśli urządzenie już się nie zawiesza, to z pewnością jest to problem z aplikacją innej firmy. Uruchom ponownie telefon w trybie zwykłym i zacznij usuwać aplikacje innych firm. Rozpocznij od ostatnio zainstalowanych aplikacji.

Czasami po aktualizacji systemu zaczyna się problem zamrażania. Przyczyną mogą być pliki tymczasowe, które pozostają w pamięci podręcznej. Aby usunąć pamięć podręczną, wejdź do menu odzyskiwania, naciskając i przytrzymując klawisz zwiększania głośności i Bixby, a następnie klawisze zasilania przez prawie 40 sekund. Natychmiast po wyświetleniu logo Androida zwolnij wszystkie klawisze, a zobaczysz menu rozruchowe. Przewiń w dół do partycji czyszczenia pamięci podręcznej, używając klawisza zmniejszania głośności. Naciśnij klawisz zasilania, aby go wybrać i pozwolić procesowi się odbyć. Następnie dotknij opcji Uruchom ponownie system i sprawdź telefon. Problem powinien zostać rozwiązany.

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa dla Ciebie, ostatnią sztuczką jest reset fabryczny lub główny. Reset główny całkowicie odświeża telefon, przywracając mu zupełnie nowy kształt. Zaleca się utworzenie kopii zapasowej danych przed przywróceniem ustawień fabrycznych. Możesz przywrócić ustawienia fabryczne w ten sposób:

  • Upewnij się, że telefon jest wyłączony
  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności i zasilania, aż zobaczysz logo Samsung
  • Zwolnij klawisz zasilania
  • Wybierz wyczyść dane / przywróć ustawienia fabryczne
  • Przewiń w dół za pomocą przycisków głośności i użyj przycisku zasilania, aby wybrać właściwą opcję – Tak – usuń wszystkie dane użytkownika. Poczekaj kilka sekund na zakończenie procesu.
  • Ostatnim krokiem jest wybranie opcji Uruchom ponownie system teraz.
  • Spowoduje to usunięcie wszystkiego z telefonu. Proces rozpocznie się i może potrwać kilka minut. Note 10 zachowa się jak nowy telefon po zakończeniu procesu. Przed przywróceniem danych sprawdź, czy ponownie się zawiesza. To zostanie rozwiązane.

    Jeżeli twój Note 10 nadal się zawiesza, nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych, może wystąpić problem ze sprzętem. Aby rozwiązać ten problem, skontaktuj się z najbliższym sklepem Samsung.