Jak natychmiast usunąć wszystko Apple Pay karty z urządzenia na raz

Usunąć Apple Pay karty

Możesz usunąć kartę płatniczą lub tranzytową z Apple Pay w dowolnym momencie, ale opcja usunięcia wszystkich kart jednocześnie z urządzenia jest niewidoczna. Ale nie martwcie się, dziewczęta i chłopcy, iDownloadBlog przychodzi na ratunek. Wykonaj ten samouczek krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak usunąć wszystko Apple Pay karty z twojego Apple urządzenie za jednym zamachem.

Będzie to szczególnie ważne, jeśli urządzenie zostanie skradzione lub zgubione, a chcesz szybko wyłączyć Apple Pay płatności za wszystkie karty zamiast natychmiastowego anulowania kart.

SEMINARIUM: Jak skonfigurować Transit Express na Apple Pay

A może dodałeś karty kredytowe lub debetowe Apple Pay na komputerze Mac, którego tak naprawdę nie używasz do robienia zakupów, a teraz chciałbyś je usunąć jednym kliknięciem.

Oto wszystkie różne metody usuwania Apple Pay karty z jednego urządzenia:

 • Apple Konto ID – Użyj Apple Interfejs internetowy ID do zdalnego usuwania Apple Pay karty z dowolnego Apple urządzenie, które zalogowało się do iCloud przy użyciu tego samego konta.
 • Ustawienia iOS – Użyj aplikacji Ustawienia na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch, aby ją usunąć Apple Pay karty z tego urządzenia lub z dowolnego innego używanego urządzenia Apple Pay.
 • Ustawienia iCloud.com – Interfejs internetowy dla iCloud ułatwia usuwanie wszystkich Apple Pay karty z dowolnego urządzenia z listy, o ile jest ono zalogowane w iCloud.
 • Preferencje systemowe macOS – Aplikacja Preferencje systemowe na komputerze Mac ułatwia usunięcie wszystkich Apple Karty z dowolnego podpisanego urządzenia za pomocą kilku kliknięć.
 • Znajdź mój – Aplikacja Find My na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac umożliwia zdalne przełączenie dowolnego urządzenia w tryb Utracony, co również wyłącza Apple Pay ze względów bezpieczeństwa.
 • Inaczej – Masz do dyspozycji pośrednie metody zabijania Apple Pay.

Jak wiesz, Apple Pay jest zarządzany dla poszczególnych urządzeń.

Karty dodane na jednym urządzeniu nie stają się automatycznie dostępne na wszystkich innych urządzeniach korzystających z tego samego Apple Konto ID lub iCloud, to samo dotyczy usuwania kart. Na przykład usunięcie wszystkich kart z Apple Pay a Portfel na iPhonie nie usunie ich automatycznie z komputera Mac lub iPada i odwrotnie.

Powyższe metody usuwają następujące karty z Apple Pay i portfel:

 • Karty kredytowe
 • Karty debetowe
 • Karty przedpłacone
 • Legitymacje studenckie
 • Karty Express Transit

Karty kredytowe, debetowe i legitymacje studenckie są usuwane natychmiast, nawet jeśli urządzenie jest w trybie offline, ale karty Express Transit i Suica są usuwane przy następnym uruchomieniu urządzenia.

Wszystkie karty usunięte z urządzenia można dodać z powrotem w ustawieniach Portfela.

Jak usunąć wszystko Apple Pay karty naraz

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz go usunąć Apple Pay karty od Apple urządzenie.

Apple Konto ID

Logowanie do swojego Apple Konto ID w sieci pozwala dostosować jego funkcje, a także usunąć wszystko Apple Pay karty z dowolnego urządzenia, które korzysta z tego konta.

1) Za pomocą przeglądarki na komputerze Mac lub PC, podpisz to do swojego Apple Konto ID.

2) Kliknij swój Apple urządzenie wymienione obok Pomysłowość nagłówek.

3) Kliknij Usunąć lub Usuń wszystko poniżej wymienionych Apple Pay karty do urządzenia, a następnie potwierdź operację, klikając Usuń w oknie dialogowym.

Apple zauważa, że ​​ta metoda może zająć kilka minut, aby usunąć wszystkie karty z nimi związane Apple Pay i Portfel, dzięki czemu będą niedostępne dla płatności na tym urządzeniu.

Usuń wszystko Apple Pay karty wyłączone

Jedno kliknięcie i wszystko Apple Pay karty są usuwane jednocześnie z urządzenia, zdalnie.

Jeśli wybierzesz urządzenie z listy Urządzenia, a następnie klikniesz opcję oznaczoną tekstem „Usuń z konta”, urządzenie wyloguje się z iCloud. W ten sposób automatycznie usuniesz wszystkie Apple Pay informacje, musisz pamiętać, że nie będziesz już mógł zatwierdzać nowych urządzeń ani korzystać z iCloud i innych Apple usługi, dopóki nie zalogujesz się ponownie w iCloud na tym urządzeniu.

Na szczęście wszelkie usunięte Apple Pay karty można łatwo ponownie dodać w aplikacji Portfel.

Ustawienia iOS

Twój Apple Pay karty można usunąć z dowolnego urządzenia za pomocą aplikacji Ustawienia na iOS.

1) otwarty Ustawienia na iPhonie lub iPadzie.

2) Dotknij swojego Apple Nazwa identyfikacyjna na górze listy.

3) Przewiń w dół do listy urządzeń, które są zalogowane za pomocą tego samego Apple Identyfikator nazwy użytkownika i hasła wybierz żądane urządzenie.

4) Kran Usuń kartę lub Usuń wszystkie karty pod listą kart płatniczych pod spodem Apple Pay nagłówek, a następnie potwierdź operację, klikając Usuń w oknie dialogowym.

Po kilku minutach wymienione karty nie będą już dostępne do płatności za pomocą Apple Pay na tym konkretnym urządzeniu. Możesz dodać swoje karty w dowolnym momencie w aplikacji Portfel.

Usunąć Apple Pay karty

Twój Apple Pay karty można usunąć w Ustawieniach iOS.

Kliknięcie opcji Usuń z konta u dołu interfejsu spowoduje automatyczne usunięcie wszystkich Apple Pay informacje z niego kosztem funkcjonalności – nie będziesz mógł korzystać z usług iCloud ani zatwierdzać innych urządzeń, dopóki nie zalogujesz się ponownie.

Ustawienia iCloud.com

Możesz usunąć wszystkie karty, które dodałeś Apple Pay i Portfel na urządzeniu za pomocą aplikacji internetowej Ustawienia na iCloud.com, jak opisano poniżej.

1) Za pomocą przeglądarki na komputerze Mac lub Windows PC, zaloguj się do iCloud.com z Twoim Apple ID użytkownika i hasło.

2) Kliknij Ustawienia konta na ekranie głównym. Jeśli się tam nie wyświetla, kliknij swój Apple Nazwa ID w prawym górnym rogu i wybierz odpowiednią opcję z menu podręcznego.

3) Teraz kliknij urządzenie wymienione pod nagłówkiem Moje urządzenia.

Jeśli nie widzisz sekcji Moje urządzenia, to dlatego, że Twoje konto jest obecnie ograniczone do funkcji internetowych iCloud. Możesz uzyskać dostęp do innych funkcji iCloud, konfigurując iCloud na urządzeniach iOS i iPadOS lub Mac.

4) Kliknij Usunąć lub Usuń wszystko poniżej listy kart w okienku po prawej stronie, a następnie potwierdź operację, klikając Usuń w oknie dialogowym.

Nie widzisz żadnych kart wymienionych w sekcji Moje urządzenia? Jest to prawie na pewno spowodowane faktem, że nie skonfigurowałeś Apple Pay lub inne karty na tym urządzeniu.

Usunąć Apple Pay karty

Usuwanie Apple Pay karty za pośrednictwem interfejsu internetowego na iCloud.com.

Możesz także usunąć wszystkie swoje Apple Pay karty dodane do urządzenia poprzez usunięcie urządzenia z ustawień iCloud. Aby to zrobić, wybierz urządzenie w sekcji Moje urządzenia, a następnie dotknij „x” obok jego nazwy w lewej kolumnie. Jak widać na dołączonym zrzucie ekranu, zobaczysz ostrzeżenie, że usunięcie tego urządzenia automatycznie się wyłączy Apple Pay i usuń wszystkie karty, które wcześniej do niego dodałeś. Wyloguje także urządzenie z iCloud i nie będzie dostępne dla kodów weryfikacji dwuetapowej.

Aby kontynuować, kliknij Usuń w oknie dialogowym lub Anuluj, aby przerwać operację.

Usunąć Apple Pay karty

Pamiętaj, że ukryte urządzenie pojawi się ponownie, jeśli połączy się z Internetem.

Twoje karty płatnicze zostały usunięte z Apple Pay i Portfel na wybranym urządzeniu w ciągu 30 sekund. Karty tranzytowe są usuwane, gdy urządzenie jest w trybie online.

Preferencje systemowe macOS

Możesz także usunąć swój Apple Pay karty za pomocą Preferencji systemowych na komputerze Mac.

1) Wybierać Preferencje systemu z Apple menu.

2) Kliknij Apple Ikona ID w oknie Preferencje systemowe.

3) Wybierz urządzenie w lewej kolumnie.

4) Kliknij Usunąć lub Usuń wszystko poniżej listy Apple Pay karty w prawej kolumnie, a następnie upewnij się, że na pewno chcesz to zrobić. Operacja może potrwać kilka minut, po czym wymienione karty nie będą już dostępne do płatności na tym urządzeniu.

Usunąć Apple Pay karty

Usuwam wszystko Apple Pay karty z mojego komputera Mac z Preferencjami systemowymi.

Ten sam rezultat można osiągnąć, usuwając urządzenie z iCloud, klikając przycisk oznaczony tekstem „Usuń z konta”, ale wiedz, że spowoduje to również dostęp do funkcji iCloud lub kodów weryfikacji dwuetapowej do momentu podpisania ponownie

Znajdź mój

W przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia, możesz usunąć z niego wszystkie swoje karty Apple Pay zdalnie, pod warunkiem że włączyłeś usługę Znajdź moją.

1) Otworzyć Znajdź mój aplikację na telefonie iPhone, iPadzie lub komputerze Mac lub odwiedź jej internetowy odpowiednik pod adresem icloud.com/find w przeglądarce na komputerze Mac lub Windows PC.

2) Wybierz sekcję Pomysłowość na iOS / macOS lub kliknij Wszystkie urządzenia w wersji internetowej.

3) Teraz wybierz żądany urządzenie.

4) W systemie iOS dotknij Aktywuj poniżej Oznacz jako utracone nagłówek i instrukcje ekranowe.

Usunąć Apple Pay karty

Tryb utracony natychmiast wyłącza się Apple Pay.

W systemie macOS kliknij „i” obok nazwy urządzenia na mapie, a następnie kliknij Aktywuj poniżej Oznacz jako utracone. W Internecie wybierz urządzenie z menu i kliknij opcję Tryb zagubiony (Tryb zagubiony jest niedostępny, jeśli w urządzeniu nie skonfigurowano funkcji Znajdź mój).

Nie widzisz wszystkich urządzeń w sieci? To dlatego, że już wybrałeś urządzenie. W takim przypadku kliknij nazwę bieżącego urządzenia na środku paska narzędzi, aby uzyskać dostęp do listy urządzeń, a następnie wybierz nowe urządzenie.

Ze względów bezpieczeństwa tryb utracony natychmiast wyłącza się Apple Pay i zdalnie blokuje urządzenie niestandardowym hasłem. Wszelkie skonfigurowane karty kredytowe lub debetowe Apple Pay, a także legitymacje studenckie i ekspresowe, są zawieszone dla tego konkretnego urządzenia.

Apple Pay i legitymacje studenckie są zawieszone, nawet jeśli urządzenie jest w trybie offline, a karty Express Transit są zawieszone przy następnym uruchomieniu urządzenia.

„Możesz wznowić korzystanie z zawieszonych kart w urządzeniu po jego odblokowaniu i zalogowaniu się przy użyciu Apple ID," notatki Apple w dokumencie wsparcia. Innymi słowy, jeśli zawiesiłeś jakieś karty, gdy przełączasz urządzenie w tryb utracony, wyłączenie trybu utraconego i ponowne zalogowanie się w iCloud pozwoli Ci na ich ponowne użycie.

Inne sposoby na usunięcie wszystkich Apple Pay karty naraz

Oprócz wyżej wymienionych sposobów usuwania wszystkich Apple Pay karty z urządzenia naraz, masz również kilka innych metod do dyspozycji.

 • Zadzwoń do wydawców swoich kart: Zadzwoń do działu obsługi klienta swojego banku lub instytucji finansowej, który wydaje karty płatnicze, i poproś o wyłączenie pomocy technicznej AppleFunkcja płatności mobilnych.
 • Wyloguj się z iCloud: Jeśli wylogujesz się z iCloud na urządzeniu, wszystkie karty płatnicze i tranzytowe zostaną z niego usunięte. Uwaga: wylogowane urządzenie nie będzie mogło korzystać z usług iCloud i otrzymywać dwustopniowych kodów weryfikacyjnych, dopóki się nie zalogujesz.
 • Wyłącz Face ID, Touch ID lub hasło: Jeśli wyłączysz uwierzytelnianie Face ID lub Touch ID na iPhonie lub iPadzie, lub usuniesz hasło z urządzenia z iOS lub Apple Watch, wszystkie Twoje Apple Pay karty kredytowe, debetowe, przedpłacone, tranzytowe, legitymacje studenckie i Suica zostaną usunięte z tego urządzenia.
 • Kontakt Apple Wsparcie: Również możesz dotrzeć do Apple przez telefon, pocztę lub czat i poproś ich o usunięcie wszystkich kart z określonego urządzenia.

Jeśli nie możesz usunąć wszystkich Apple Pay karty z urządzenia, może występować problem z usługą. W takim przypadku sprawdź status Apple Pay na AppleStrona stanu systemu.

Jeśli występuje problem, spróbuj usunąć kartę ponownie po rozwiązaniu problemu.

Apple Pay i twoja prywatność

Chcesz zobaczyć więcej informacji o tym, jak to zrobić Apple Pay chroni twoją prywatność?

Przejdź do portfela i Apple Pay w aplikacji Ustawienia na iPhonie lub iPadzie, a następnie stuknij link „Zobacz, jak zarządzane są twoje dane”. Możesz również uzyskać te informacje na komputerze Mac, po prostu przejdź do Portfela i Apple Pay sekcji w Preferencjach systemowych i kliknij Apple Pay & Prywatność.

Nie mniej ważny, czytać AppleDokument pomocniczy w Internecie pod warunkiem Apple Pay przegląd bezpieczeństwa i prywatności lub przejrzyj Przewodnik bezpieczeństwa na iOS i ApplePełna polityka prywatności.

Potrzebuję pomocy? Zapytaj iDB!

Jeśli podoba Ci się ten samouczek, przekaż go znajomym i zostaw komentarz poniżej.

Utknąć? Nie wiesz, jak zrobić pewne rzeczy na swoim Apple urządzenie? Daj nam znać za pośrednictwem [email protected] a przyszły samouczek może stanowić rozwiązanie.

Możesz również przesłać własne sugestie dotyczące korzystania za pośrednictwem [email protected].