Jak nowa technologia zmienia branżę rekrutacyjną


Technologia rekrutacji, zmiany w rekrutacji, rozwój rekrutacji, technologia rekrutacji inżynierówŹródło: Pioneer-Selection.co.uk

Technologia dotyka każdej branży, często sprawiając, że procesy są usprawnione, szybsze, bardziej niezawodne, a nawet autonomiczne. Kiedy czas pracy jest niezbędny, należy mieć takie wygody i oszczędność czasu Proces rekrutacji może być nieoceniony. Zamiast firm spędzających godziny i dużo pieniędzy na opracowywaniu dokumentów rekrutacyjnych i przeszukiwaniu niezliczonych aplikacji, technologia ratuje zarówno małe, jak i duże firmy na te i wiele innych sposobów.

Te same świadczenia przysługują również osobom poszukującym pracy. Zakres i przydatność nowej technologii pomaga osobom szukającym pracy znaleźć ją wygodniej i uniknąć utraty odpowiednich miejsc pracy. Ogólnie rzecz biorąc, nowe technologie i innowacje są błogosławieństwem dla branży rekrutacyjnej – na obu krańcach spektrum.

Mając to na uwadze, jakie są te nowe technologie, które zmieniają tempo i sposób funkcjonowania procesu rekrutacji? Zaczęło się oczywiście od Internetu, pomagając nam zdejmować tablice ogłoszeń społeczności i zamieniać je na platformy internetowe pełne lokalnych i międzynarodowych ofert pracy z Manhattanu do Manchesteru. Teraz jest znacznie bardziej zaawansowany z pewnymi wyjątkowymi zawiłościami. Poniżej znajdziesz najnowsze i oczekujące technologie, które zmieniły sposób działania branży rekrutacyjnej dla wszystkich zaangażowanych.

Smart Intuition Technology ™

Osoba poszukująca pracy będzie wiedziała zbyt dobrze, że często musi przeprowadzać wiele wyszukiwań przy użyciu różnych słów kluczowych, aby znaleźć odpowiednie dla nich oferty pracy w witrynach wyszukiwania ofert pracy. Wprowadzane przez nich słowa kluczowe są zbyt sztywne i nie obejmują innych zadań, do których będą odpowiednie. Dlatego właśnie wyszukiwarka ofert pracy Jobrapido wymyśliła sposób, aby zwiększyć zasięg sieci przy każdym wyszukiwaniu, a osoby poszukujące pracy nigdy nie przegapią odpowiednich ofert pracy.

Korzystając z technologii opartej na sztucznej inteligencji, która działa na zasadach taksonomicznych, Jobrapido klasyfikuje swoje wykazy jak bibliotekę. Podobnie jak Netflix oferuje podobne sugestie do filmów, które już oglądałeś; witryna oferuje oferty pracy, które mogą nie pasować do wprowadzonych słów kluczowych, ale są powiązane i mogą być dla Ciebie odpowiednie. Można to zobaczyć w akcji, jeśli skierujesz się na Jobrapido i szukaj pracy w Manchesterze. Pomimo wprowadzonego ścisłego wyszukiwanego hasła nie przegapisz odpowiednich ofert pracy i zaoszczędzisz czas.

Badanie przed rekrutacją

Gdy kandydat może zapisać swoje CV i zapisać kilka odmian listu motywacyjnego na stronie, może złożyć podanie o dowolną liczbę ofert pracy w krótkim czasie. Brzmi świetnie dla osoby poszukującej pracy, ale nie jest to tak dobra wiadomość dla pracodawcy. Nagle są zalewane aplikacjami, które, szczerze mówiąc, nie zawsze są istotne.

Właśnie dlatego proces rekrutacji obejmuje teraz kontrolę przed zatrudnieniem. Działo się to już wiele lat temu, gdy ludzie szpiegują konta w mediach społecznościowych, czają się na stronie LinkedIn i szukają dowodów na to, że możesz nie dorównać ich firmie. Jednak firmy nie mają już na to czasu, dlatego zdecydowały się na bardziej wydajne rozwiązania technologiczne.

Jest więcej niż jeden sposób, aby przeprowadzić wstępne badanie przy użyciu nowej technologii. Z najbardziej podstawowego punktu widzenia niektóre aplikacje są automatycznie wrzucane do kosza przez platformy poprzez serię pytań lub testów osobowościowych lub sytuacyjnych. Bardziej zaawansowane formy kontroli technologii mają postać sztucznej inteligencji. Technologie te są w stanie robić to, co zawsze robiliśmy, ale robią to znacznie szybciej i za ułamek kosztów. Oczywiście takie zaawansowane środki są odpowiednie tylko dla większych firm z większymi budżetami rekrutacyjnymi.

Biznesowe wywiady telefoniczne

Dzień rozmowy kwalifikacyjnej może zakłócać status quo operacji biznesowych. Członkowie HR, kierownicy i inni mogą być zmuszeni do przesłuchiwania przez cały dzień, a czas może się nie opłacać. Zamiast tego technologia zapewniła odpowiedź, która pozwala na przeprowadzanie wywiadów bez udziału personelu.

Nowe rozwiązania umożliwiają firmom korzystanie z systemu wywiadów telefonicznych, który działa i brzmi jak prawdziwy ankieter. Podana odpowiedź może być wykorzystana do ustalenia, czy kandydat powinien uzyskać miejsce na następnym etapie rekrutacji. Podczas gdy aplikacje internetowe i filtrowanie już przyspieszyły proces, ten najnowszy rozwój umożliwi szybkie przejście do późniejszych etapów procesu.

Delegowanie wielu miejsc pracy

Gdy osoba rekrutująca opublikuje swoją ofertę pracy, musi przejść przez monotonny proces publikowania ich na wszystkich różnych stronach z ofertami pracy, mediach społecznościowych i innych miejscach internetowych. Wymaga to wielu czynności administracyjnych, które zostały zredukowane przez technologię stojącą za IGB.

IGB to firma zajmująca się marketingiem rekrutacyjnym, pomagając firmom rozpowszechniać informacje o ich otwarciu w odpowiednich miejscach. Przejmują aspekt „marketingowy” Twojej pozycji i opracowali narzędzie do automatyzacji procesu publikowania Twojego wpisu w szeregu kryjówek dla osób poszukujących pracy, dzięki czemu możesz natychmiast zmaksymalizować ekspozycję pracy.

Specjalne słowo na temat innego wpływu techniki

Istnieje również oczywisty oczywisty wpływ, jaki technologia wywarła na branżę rekrutacyjną, która wykracza poza powyższe przykłady. W przeciwieństwie do technologii wpływającej na funkcjonowanie branży, drastycznie zmieniła także jej zawartość.

Sam przemysł technologiczny rozkwitł i potrzeba więcej specjalistów technicznych przyjść z koncepcjami podobnymi do tych przykładów powyżej, a następnie sprawić, by działały. Oznacza to, że branża rekrutacyjna reklamuje teraz znacznie więcej ról technicznych. Od techników, analityków dużych zbiorów danych po białe czapki zapewniające bezpieczeństwo danych i więcej – możesz teraz znaleźć więcej ofert pracy w dowolnej witrynie rekrutacyjnej niż kiedykolwiek wcześniej.

Końcowe przemyślenia

Osiągnięcia techniki w tej dziedzinie są po prostu korzystne. Bez wątpienia kolejne udoskonalenia i innowacje są w przygotowaniu, aby jeszcze bardziej poprawić doświadczenia osób poszukujących pracy i firm.