Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak obniżyć swoje YouTube Koszty reklamy z mikroinfluencerami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak obniżyć swoje YouTube Koszty reklamy z mikroinfluencerami

YouTube to kopalnia złota dla reklamodawców. Możesz dotrzeć do dużej publiczności dzięki materiałom wideo w cenie niższej niż przeciętny spot telewizyjny. Nawet jeśli YouTube koszt reklamy jest generalnie niższy niż koszt reklam, to i tak może dość szybko nadszarpnąć budżet. Zwłaszcza jeśli próbujesz prowadzić kampanię długoterminową.

Doskonałą alternatywą dla ciągłego pompowania pieniędzy w reklamy jest budowanie relacji z mikroinfluencerami YouTube. Ta długoterminowa strategia będzie wymagała czasu, aby zacząć działać, ale jeśli zostanie wdrożona właściwie i konsekwentnie, będzie znacznie bardziej opłacalna i ogólnie korzystna.

Dlaczego mikroinfluencerzy

Mierząc sukces treści online, zależy Ci na dobrym zaangażowaniu. Przedstawienie treści lub produktu aktywnej publiczności zawsze będzie lepsze niż próba nawiązania kontaktu z bierną publicznością. Mikroinfluencerzy są znani z wysokiego wskaźnika zaangażowania, zwykle ze względu na to, jak niszowi mogą być ich odbiorcy. Zamiast wydawać pieniądze na vloggera o statusie celebryty, takiego jak Jeffree Star, aby zrecenzował Twój produkt, współpraca z kilkoma mniej znanymi mikroinfluencerami może być dokładnie tym, czego potrzebuje Twoja kampania (i budżet).

Tak, te mniejsze kanały mogą mieć mniej subskrybentów, ale ich obserwujący ufają im, że dostarczają uczciwych recenzji i rekomendacji. Kiedy mikroinfluencerzy promują markę lub produkt, ich obserwujący są skłonni bardziej ufać marce poprzez stowarzyszenie. Jest również prawdopodobne, że ich kanały z czasem będą się powiększać. Współpraca z nimi na wczesnym etapie może zaowocować rentowną współpracą w przyszłości. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak osoby wpływowe mogą pomóc w zwiększeniu ROI dla Twojej marki, sprawdź ten blog.

Reklamy wideo są drogie

To prosty fakt: reklamy wideo są drogie. Aby tak się stało, musisz przeznaczyć budżet na kamery, światła, talenty, rekwizyty, przestrzeń produkcyjną i nie tylko. Nie obejmuje to nawet kosztu umieszczenia reklamy na platformie.

Rekommenderad:  Kartra vs ClickFunnels: funkcje, ceny i co jest lepsze

Plus tylko dlatego, że płacisz za wyprodukowanie reklamy wideo i jej emisję YouTubeto nie znaczy, że ludzie będą oglądać więcej niż pierwszą część 5 sekundy tego. Współpracując bezpośrednio z mikroinfluencerami, możesz całkowicie obniżyć koszty produkcji ze swojego budżetu. Mikroinfluencerzy przedstawią Twoją markę w swoim filmie w bardziej organiczny i angażujący sposób niż reklama możliwa do pominięcia.

Długoterminowe partnerstwa dla długoterminowych wyników

W przeciwieństwie do wyświetlania reklam wideo YouTube, partnerstwa mikroinfluencerów są długotrwałe. Wielu influencerów na YouTube będzie współpracować z marką lub firmą przy tworzeniu wielu filmów, a treści te będą zawsze dostępne do oglądania przez użytkowników długo po zakończeniu kampanii.

Im częściej kanał prezentuje Twoje produkty, jego subskrybenci zauważą, że influencer lubi Twoją markę na tyle, by dalej z Tobą współpracować. Twoja marka pozostanie w centrum uwagi obserwujących influencera, gdy zobaczą Twoje produkty w wielu filmach.

Najlepsi YouTuberzy nie zawsze są najlepszym wyborem

Praca z najlepszymi YouTuberami wydaje się marzeniem o zarabianiu pieniędzy, ale w rzeczywistości nie zawsze jest to najlepszy wybór w zależności od twoich celów. Duzi wpływowi świetnie nadają się do masowej ekspozycji marki, ale nie są świetni w docieraniu do docelowej grupy odbiorców. Niewielki procent ich odbiorców może być zainteresowany Twoim produktem w porównaniu z całą publicznością mikroinfluencera.

Nie zapomnij o wysokiej cenie wzmianki o marce od jednego z tych najlepszych vlogerów. YouTuberzy z milionami subskrybentów często potrzebują setek tysięcy dolarów, aby wspomnieć o marce w filmie. Natomiast praca z mikroinfluencerami pozwala pracować z większą liczbą influencerów jednocześnie, zamiast polegać na wynikach jednego drogiego, popularnego YouTubera. Oznacza to również, że nie wszystkie twoje jaja są w jednym koszyku – więc jeśli jedna współpraca się nie powiedzie, nie zostaniesz zawieszony!

Wykorzystaj budżet gdzie indziej

Najbardziej skuteczne strategie marketingowe obejmują wykorzystanie wielu kanałów, więc świadomość budżetu i pozostawienie miejsca na inne kampanie jest ważne dla sukcesu Twojej marki. Dzięki pieniądzom, które zaoszczędzisz, pracując z mikroinfluencerami, możesz przeznaczyć większą część swojego budżetu na inne działania marketingowe. Teraz możesz rozszerzyć swój zasięg na inne platformy, takie jak Instagram aby osiągać jeszcze lepsze wyniki. Podczas pracy z YouTubeMikroinfluencerzy mogą być oszczędni, nie oczekuj efektów swoich wysiłków z dnia na dzień. Jest to o wiele bardziej długoterminowa strategia niż tradycyjne umieszczanie reklam. Chociaż reklamy mogą generować więcej wyników z góry, po wyłączeniu tego przełącznika wyniki nie będą już rosły. Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem mikroinfluencerów do wdrożenia długoterminowej skutecznej strategii YouTube, Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o naszym procesie!

Rekommenderad:  Jak możemy poprawić wyniki wyszukiwania Google?