Jak obniżyć wersję Firefoksa – techniki

Jak obniżyć wersję Firefoksa - techniki 1

Jak wspomniałem w zeszłym tygodniu w mój artykuł Jak obniżyć Google Chromesą chwile, kiedy jest to konieczne. Tak, twórcy powiedzą ci, abyś nigdy nie obniżał poziomu przeglądarki. To mogą stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ każda nowa wersja przeglądarki ma poprawki bezpieczeństwa aktualizacji. Co jednak należy zrobić, jeśli najnowsza wersja – do której przeglądarka zaktualizowała się automatycznie – po prostu nie działa dla Ciebie?

Tak długo, jak masz dobre oprogramowanie zabezpieczające na swoim komputerze, nic ci nie będzie, jeśli obniżysz przeglądarkę o jedną wersję do ostatniej stabilnej wersji.

Jeszcze kilka lat temu Firefox był najpopularniejszą przeglądarką. Jest to nadal doskonały, bezpieczny i szybki wybór. W pełni wierzę, że Chrome przejął inicjatywę dzięki płynnej integracji z Gmailem, Dokumentami i tak dalej. Ma to po prostu sens dla większości ludzi. Ale jeśli, tak jak ja, nadal kochasz Firefoksa, prawdopodobnie masz go również zainstalowanego na swoich komputerach.

Firefox aktualizuje się dość często, nawet o tym nie wiedząc. Każde wydanie będzie zawierało drobne – a czasem poważne – poprawki błędów i ulepszenia bezpieczeństwa. Jeśli nie chcesz, aby Firefox sam się aktualizował, będziesz musiał zmienić ustawienia aktualizacji. Kliknij "Menu" przycisk (trzy linie w prawym górnym rogu ekranu), a następnie wybierz „Opcje”. Pierwszą otwartą kartą jest „Panel ogólny”. Przewiń stronę w połowie strony do „Aktualizacje Firefoksa”. Teraz to zobaczysz „Automatycznie instaluj aktualizacje” jest zaznaczona. Zamiast tego kliknij koło obok „Sprawdź aktualizacje, ale wybierz, kiedy je zainstalować”. Odznacz również pole obok „Użyj usługi w tle, aby zainstalować aktualizacje”. Firefox nie będzie się już automatycznie aktualizować. Pamiętaj jednak, że musisz pamiętać, aby sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje i zainstalować je w razie potrzeby.

Jak obniżyć wersję Firefoksa - techniki 2

Jak obniżyć wersję Firefoksa

Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej wersji Firefoksa, możesz łatwo przejść na poprzednią stabilną wersję – lub jakąkolwiek inną. Po pierwsze, musisz wiedzieć, którą wersję dokładnie uruchamiasz. Aby się dowiedzieć, kliknij te trzy linie ponownie i tym razem wybierz "Wsparcie" blisko dna. Stamtąd kliknij „O przeglądarce Firefox”. Po wykonaniu tej czynności pojawi się okno z informacją, której iteracji aktualnie używasz. W moim przypadku mam wersję 68.0.1 zainstalowany w tej chwili.

Jak obniżyć wersję Firefoksa - techniki 3

Po uzyskaniu tych informacji musisz udać się do Strona pomocy Mozilli dla wersji. Zostanie wyświetlona najnowsza wersja przed twoją. Kliknij ten, którego chcesz użyć, a otworzy się okno z prośbą o zapisanie pliku wykonywalnego. Kliknięcie pobranego pliku rozpocznie proces instalacji. Kliknij "Kolejny," i wybierz „Instalacja standardowa”. Pole postępu poinformuje Cię, gdzie zostaną zapisane wszystkie pliki. Kliknij na "Dalej" przycisk, a instalacja zakończy się szybko.

Jak obniżyć wersję Firefoksa - techniki 4

To wszystko! Na jakie inne pytania Mozilla lub Firefox potrzebujesz pomocy? Zostaw mi komentarz lub napisz do mnie e-mail, a chętnie pomogę, wyszukując i pisząc artykuł, gdy tylko będzie to możliwe.

Miłego surfowania!