Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak obsługiwać telewizor Vizio bez pilota?

Pilot jest ważną częścią telewizora Vizio, ponieważ pomaga zmieniać kanały, przełączać kanały wejściowe i sterować innymi funkcjami telewizora. Czasami jednak możesz zgubić pilota lub może się on zepsuć.

W tym miejscu musisz się zastanawiać, czy możesz sterować Vizio TV bez pilota. Na szczęście dla Ciebie możesz sterować Vizio TV bez pilota, niezależnie od tego, czy go zgubiłeś, czy nie możesz go zlokalizować.

Jeśli spotkałeś się z taką sytuacją, ten przewodnik będzie pomocny. W tym przewodniku dowiesz się, jak sterować Vizio TV bez pilota.

Jak sterować Vizio TV bez pilota?

Steruj telewizorem Vizio

Metoda 1: Używanie fizycznych przycisków

Prawie wszystkie telewizory Vizio są wyposażone w fizyczne przyciski na telewizorze, za pomocą których można sterować podstawowymi funkcjami telewizora Vizio bez pilota. Za pomocą tych fizycznych przycisków będziesz mógł włączać i wyłączać telewizor, przełączać kanały i regulować głośność.

Metoda 2: Korzystanie z aplikacji mobilnej Vizio

  • Najpierw musisz otworzyć sklep Google Play lub App Store
  • Następnie przejdź do strony aplikacji Vizio Mobile na swoim urządzeniu Android Lub iPhone’a i dotknij opcji Zainstaluj, aby pobrać aplikację
  • Po zainstalowaniu otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto lub kontynuuj jako gość
  • Następnie dotknij Sterowanie -> Urządzenia
  • Teraz wybierz swój telewizor Vizio, a na ekranie telewizora pojawi się kod
  • Wpisz wyświetlony kod w aplikacji i zakończ proces parowania
  • Po sparowaniu kliknij Remote na dole, aby otworzyć wirtualnego pilota

Metoda 3: Korzystanie z HDMI-CEC

Inną metodą byłoby użycie HDMI-CEC (High-Definition Multimedia Interface Consumer Electronics Control), który jest standardową funkcją umożliwiającą sterowanie telewizorem Vizio za pomocą urządzenia zewnętrznego podłączonego do portu HDMI, takiego jak urządzenie do przesyłania strumieniowego, komputer do gier sterowaniem lub odtwarzaczem Blu-Ray.

W ten sposób będziesz mógł sterować Vizio TV bez pilota i wykonywać podstawowe funkcje, takie jak zmiana głośności, włączanie/wyłączanie telewizora i przełączanie kanałów.

Źródło zdjęcia – www.cnet.com