Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak ocenić swoją kampanię influencer seeding

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ocenić swoją kampanię influencer seeding

Influencer product seeding to czynność polegająca na wysyłaniu produktu do wpływowych osób w mediach społecznościowych z nadzieją na rozpoczęcie poleceń ustnych, uzyskanie opinii na temat Twojego produktu i / lub stworzenie organicznych treści generowanych przez użytkowników. Jeśli chcesz rozpocząć własną kampanię zasiewania influencerów, sprawdź nasz blog, jak sprawić, by influencerzy publikowali informacje o Twojej marce w ciągu 30 dni. Gdy to zrobisz, będziesz chciał spojrzeć na to, co zadziałało, a co nie. Oto kilka sposobów na ocenę kampanii seedingowej influencerów:

Oceń zasięg

Ocena zasięgu może określić, ile osób faktycznie widziało produkt, który udostępniasz. Niektóre sposoby oceny zasięgu to:

  • Kliknięcia: Spojrzenie na liczbę osób, które podążyły za wezwaniem do działania lub skorzystało z funkcji „Przesuń w górę” w postach influencerów, jest sposobem na sprawdzenie współczynnika klikalności. Należy pamiętać, że funkcja „Przesuń w górę” jest dostępna tylko dla Instagram użytkowników z ponad 10 tysiącami obserwujących. Ale nie pozwól, aby odciągnęło Cię to od influencerów, którzy mają mniej niż to – wszystko zależy od wskaźnika zaangażowania i tego, jak dobrze influencerzy pasują do Twojej marki.
  • Wyświetlenia: Jest to powszechny wskaźnik marketingu społecznościowego, ale może być trudny do zmierzenia w przypadku kampanii influencerów. Aby zobaczyć rzeczywiste wyświetlenia, influencer musi mieć włączone konto firmowe Instagram Lub Facebooklub dają dostęp do statystyk Google ich bloga. Ponieważ tak trudno jest to śledzić, zalecamy skupienie się na ocenie innych wskaźników, które oceniają zasięg.
  • Statystyki ruchu: Wzrost liczby obserwujących lub ogólnego zaangażowania podczas kampanii influencerów wskazuje, że ruch został skierowany do mediów społecznościowych Twojej marki. (Note numery przed i po, do których możesz chcieć się odnieść później.) Pamiętaj również o monitorowaniu ruchu odsyłającego do Twojej witryny przez cały czas trwania kampanii. Jeśli w niektóre dni było ich więcej, sprawdź, czy post influencera wzrósł tego dnia.
Rekommenderad:  Jak anulować swoje konto Disney Plus

Mierz zaangażowanie

Mierzenie zaangażowania po kampanii product seeding to sposób na sprawdzenie, czy influencerzy, z którymi współpracujesz, dobrze pasują do Twojej marki i czy byli w stanie stworzyć interesujące treści. Zwróć uwagę na wpływowych influencerów, których posty inicjujące spotkały się z dużym zaangażowaniem, abyś wiedział, z kim ponownie współpracować przy przyszłych kampaniach. Niektóre wskaźniki, które należy wziąć pod uwagę, to:

  • Lubi: Porównanie postów z influencerami to świetny sposób, aby zobaczyć, które z nich najbardziej cenią twoi odbiorcy. Daje również możliwość zaobserwowania wszelkich trendów, które przyczyniły się do zdobycia większej liczby polubień. Spójrz na zdjęcia, filmy, a nawet podpisy, aby zobaczyć, jakie treści najbardziej do nich przemawiają.
  • Uwagi: Komentarze sugerują, że ludzie byli wystarczająco zainteresowani treścią, aby zostawić opinię, a nie tylko ją polubić. Jest to również doskonałe miejsce do sprawdzania opinii lub pierwszych wrażeń na temat Twojego produktu, marki i postów influencerów. Oceń liczbę komentarzy pod zdjęciem influencera, aby zobaczyć, jakiego rodzaju treści otrzymują więcej.
  • Akcje: Śledzenie udostępnień postów influencerów może mierzyć, czy konsumenci uznali treść za wystarczająco wartościową, aby udostępnić ją swoim obserwującym. Może to również zwiększyć zasięg Twojej marki, ponieważ każde udostępnienie to nowe wyświetlenia od zupełnie nowej grupy odbiorców.
  • Wzmianki o marce: Każdy tag, wzmianka i udostępnienie związane z Twoją marką ma znaczenie. Ważne jest, aby sprawdzić, czy liczba wzmianek o Twojej marce wzrosła w wyniku kampanii rozsiewania influencerów. Mierzy to również Twoje wysiłki w budowaniu świadomości marki.

W Statusphere konsekwentnie śledzimy polubienia, komentarze i całkowity zasięg postów każdego influencera w bazie danych, aby tworzyć przejrzyste miesięczne raporty. W ten sposób marki mogą łatwo mierzyć sukces swoich kampanii wprowadzania produktów bez kalkulacji. Dowiedz się, jak Statusphere może pomóc w Twojej następnej kampanii!

Rekommenderad:  Jak zablokować plik programu Illustrator?

Analizuj sprzedaż

Wraz z zasięgiem i zaangażowaniem, zwiększenie sprzedaży jest zawsze głównym celem każdej kampanii. Pamiętaj, że influencer marketing to tylko jeden element układanki. Możesz mieć mnóstwo wpływowych osób publikujących o tobie, ale myląca strona internetowa lub proces sprawdzania znacznie wpłynie na twoją sprzedaż. Oto kilka sposobów śledzenia sprzedaży po rozpoczęciu kampanii z influencerami:

  • Kody promocyjne: Monitorując kody promocyjne kampanii, możesz śledzić sukces sprzedaży i przyszłe zakupy. Jeśli niewiele osób z niego korzystało, czy oferta była wystarczająco kusząca?
  • Linki partnerskie: Linki partnerskie śledzą wielkość sprzedaży przypadającą na indywidualnego influencera. Zdolność influencera do napędzania sprzedaży jest dobrym wskaźnikiem tego, czy powinieneś kontynuować przyszłe partnerstwa.
  • Monitoruj Google Analytics: Będziesz chciał śledzić Google Analytics, aby zobaczyć, jak wpływa na ruch, gdy publikowane są posty influencerów. Aby uzyskać informacje na temat marek, które zabiły ją dzięki umieszczaniu produktów influencerów, sprawdź ten post!

Zwróć uwagę na informacje zwrotne

Chociaż wszyscy chcemy, aby nasza opinia była pozytywna, nadal możesz wykorzystać negatywną opinię, aby ulepszyć swoją kampanię zasiewania influencerów na przyszłość. Informacje zwrotne można zbierać za pomocą ankiet, kwestionariuszy, a nawet znaleźć je we własnej sekcji komentarzy. Poszukaj następujących elementów:

  • Informacje zwrotne o produkcie: Czy Twój produkt został dobrze przyjęty przez influencerów i konsumentów? Czy posty/recenzje influencerów były pozytywne? Czy ich obserwatorzy wydawali się zainteresowani wypróbowaniem tego w komentarzach? Odpowiedź na te pytania powie ci, czy musisz zmienić swój produkt lub grupę docelową na przyszłość.
  • Opinia influencera: Zapewnienie pozytywnego doświadczenia influencera jest kluczowym elementem kampanii siewnej influencerów. Jeśli ich doświadczenie jest negatywne, może być też recenzja. Aby tego uniknąć, poproś influencera o opinię po zakończeniu kampanii. Czy wytyczne kampanii były jasne i łatwe do przestrzegania? Czy przesyłka dotarła na czas? W razie potrzeby dokonaj regulacji.
  • Opinie klientów: Równie ważne jest to, co Twoi płacący klienci myślą o Twoim produkcie i ogólnej marce. Analiza komentarzy i recenzji od rzeczywistych konsumentów oraz ich zgodność z opiniami wpływowych osób pomoże Ci zdecydować, czy Twój produkt lub marka wymagają poprawy.
Rekommenderad:  Jak użyć czyjegoś ustawienia w Lightroomie?

Jak każdy marketing, istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do sukcesu. Zasiewanie produktów influencerów nie jest srebrną kulą, ale raczej inwestycją. To wymaga czasu i powinno przyczynić się do większej strategii marketingowej, która obejmuje dobry branding, dobrą historię i dobry produkt. Jeśli chcesz zainwestować w influencer product seeding dla swojej marki, Kliknij tutaj aby dowiedzieć się, jak Statusphere może pomóc!