Jak odczytać kod QR na telefonie z Androidem

Kody szybkiego reagowania, znane również jako kody QR, są dziwnie wyglądającymi, pikselowymi czarno-białymi projektami często znajdowanymi w reklamach, billboardach lub publikacjach drukowanych i zapewniają skuteczny sposób udostępniania linków lub ofert na stronie internetowej. Gdy czytasz kod QR na swoim urządzeniu, prawdopodobnie zostaniesz przekierowany na stronę mediów społecznościowych, stronę internetową, stronę docelową, kupon, YouTube film lub nawet otwórz dane kontaktowe, które możesz zapisać w książce telefonicznej urządzenia.

Są również używane w wirtualnych sklepach, w których kupujący po prostu skanują przedmioty i dostarczają je w wybrane miejsce w wybranym czasie, aby przenieść kryptowalutę, a w niektórych przypadkach ułatwić nawigację.

Jak czytać kody QR na Androidzie

Aby odczytać kod QR, potrzebujesz smartfona z Androidem i aparatu, a jeśli nie ma natywnego czytnika kodów QR, może być konieczne pobranie aplikacji mobilnej.

W tym przewodniku użyjemy telefonu Samsung S8 +, aby pokazać, jak odczytać kod QR z telefonu z Androidem. Kroki mogą się różnić w zależności od modelu Androida i tego, czy masz natywną funkcję odczytu QR.

Istnieje kilka sposobów na odczytanie kodu QR, jeśli posiadasz telefon Samsung Galaxy telefon z serii, zwłaszcza nowsze wersje z Android Pie lub wyższą wersją. Obejmują one:

  • Korzystanie z Bixby Vision
  • Korzystanie z Google Lens
  • Korzystanie z aplikacji innej firmy

1. Korzystanie z Bixby Vision

Otwórz obraz kodu QR otrzymany z jego lokalizacji na smartfonie i dotknij ikony Bixby Vision (wygląda jak oko) w lewym dolnym rogu ekranu.

Czytaj Kod QR Android Bixby Vision

Switch do opcji kodu QR u dołu ekranu i dotknij go, aby wybrać kod QR. Przekieruje Cię do odpowiedniej strony docelowej lub strony internetowej lub zdekoduje informacje na ekranie.

Przeczytaj Kod QR Android Kod QR Bixby Vision

2. Korzystanie z Google Lens

1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home na telefonie, aby uruchomić Google Assistant.

Czytaj Kod QR dla Androida Google Assistant Min

2. Przesuń palcem w górę i naciśnij ikonę Google Lens u dołu ekranu. Alternatywnie możesz zainstalować Aplikacja Google Lens ze sklepu Play.

Czytaj Kod QR Android Obiektyw Google Min

3. Wybierz konto e-mail, z którym chcesz korzystać z Google Lens, i dotknij OK. Aplikacja otworzy aparat i możesz zeskanować kod QR na stronie internetowej lub w telefonie.

Przeczytaj zeskanowany kod QR dla Androida Google Lens

3. Korzystanie z aplikacji innej firmy

Jeśli Twój telefon z Androidem nie ma żadnej z powyższych lub podobnych funkcji, zawsze możesz pobrać aplikację mobilną, która może skanować kody QR lub czytnik kodów QR. Jednym z najlepszych, które można używać na urządzeniach z Androidem, jest bezpłatny Czytnik kodów QR przez TWMobile, który może odczytywać różne typy kodów QR, w tym kody Wi-Fi, dzięki czemu możesz łączyć się z punktami dostępowymi bez wpisywania hasła.

1. Pobierz i zainstaluj czytnik kodów QR z Google Play Store.

Czytaj aplikację Qr Code Android Qr Code Reader App

2. Uruchom aplikację QR Code Reader i podaj niezbędne uprawnienia.

Czytaj Qr Code Android Qr Code Reader Włącz kamerę

3. Stuknij ikonę obrazu u góry ekranu i stuknij „Zezwalaj”, aby aplikacja uzyskała dostęp do obrazu kodu QR z telefonu.

Czytaj kod QR Android Qr Code Reader Obraz Ikona

4. Otwórz obraz kodu QR z aplikacji galerii telefonu i umieść kod QR w kwadracie na ekranie. Naciśnij zielony przycisk Start u góry ekranu, aby aplikacja mogła rozpocząć dekodowanie wiadomości we wzorze.

Czytaj Kod QR Android Start Czytnik kodów Qr

Aplikacja odczyta kod i poda wynik.

Czytaj kod QR Android Wynik Qr Code Reader

Zakończyć

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak odczytywać kody QR na telefonie z Androidem. Jeśli Twój telefon z Androidem ma wbudowany czytnik kodów QR, możesz go użyć do odczytu kodów; w przeciwnym razie pobierz i zainstaluj dobry czytnik kodów QR z Google Play Store pomóc Ci.

Czy ten artykuł jest przydatny?