Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak odnieść sukces jako twórca treści

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak odnieść sukces jako twórca treści

Jakbyś siebie opisał? Jesteś pisarzem lub blogerem? A może wolisz nazywać siebie vlogerem lub podcasterem? Niezależnie od tego, jaki termin wybierzesz, zawsze pamiętaj, że bycie odnoszącym sukcesy twórcą treści oznacza posiadanie unikalnego głosu i stylu.

Jeśli chcesz odnieść sukces jako twórca treści, musisz zacząć myśleć nieszablonowo. Innymi słowy, musisz rozwinąć własną markę osobistą. Wymaga to zdefiniowania, kim jesteś i co reprezentujesz.

Nie musisz podążać za trendami, aby tworzyć świetne treści. Zamiast tego skup się na stworzeniu czegoś wartościowego i przydatnego dla odbiorców. Kluczem jest budowanie z nimi relacji poprzez tworzenie wysokiej jakości treści.

Kim dokładnie jest twórca treści?

Twórca treści to osoba, która tworzy treść — niezależnie od tego, czy jest ona pisemna, mówiona, wizualna, dźwiękowa czy inna. Może to obejmować wszystko, od utworzenia wpisu na blogu po zaprojektowanie logo.

W branży wydawniczej twórcą treści jest zwykle osoba pisząca książki, czasopisma, gazety i inne publikacje drukowane. Mogą także tworzyć e-booki, filmy, podcasty, infografiki, oficjalne dokumenty i inne rodzaje treści.

W przypadku firm twórca treści to często osoba, która pomaga w tworzeniu komunikacji korporacyjnej, takiej jak biuletyny e-mailowe, komunikaty prasowe, reklamy i inne formy marketingu.

Twórcy treści są zazwyczaj zatrudniani przez organizacje, aby pomóc im wyrazić siebie za pomocą różnych kanałów, niezależnie od tego, czy jest to biuletyn, blog, film czy inna forma komunikacji.

Termin „twórca treści” nie zawsze jest używany w połączeniu ze słowem „twórca”. Niektórzy nazywają twórcą treści każdego, kto tworzy coś kreatywnego, podczas gdy inni używają tego terminu w odniesieniu do pisarzy, artystów, fotografów, projektantów, kamerzystów itp.

Różne typy twórców treści

Twórcy indywidualni

Pierwszy typ jest znany większości ludzi – pojedynczy twórca.

Osoby wpływowe, czyli indywidualni twórcy, są najbardziej rozpowszechnieni w sieciach społecznościowych, takich jak InstagramSnapchat, YouTube I Twitchi zapoczątkował narodziny ekonomii twórców.

Gospodarka twórców odnosi się do ponad 200 milionów niezależnych twórców, w tym menedżerów społeczności, producentów treści, kierownictwa i operacji, a także rozwiązań marketingowych na platformach i poza nimi.

Indywidualni influencerzy zazwyczaj skupiają się na marketingu typu business-to-consumer (B2C), starając się pozyskać obserwujących, na których ostatecznie będzie można zarobić.

Zespoły Kreatywne

Drugi typ twórców treści to zespół kreacji. Zespoły te mogą składać się z jednej osoby lub wielu.

Zespoły są powszechne w przypadku dużych marek i agencji, ale stają się coraz bardziej popularne wśród mniejszych firm i start-upów.

Marki coraz częściej zwracają się do niezależnych zespołów kreatywnych, aby tworzyć treści dla swojej marki.

Niezależne zespoły kreatywne

Niezależne zespoły kreatywne składają się z freelancerów, którzy wspólnie tworzą treści dla klientów.

Zespoły te często składają się z osób, które mają doświadczenie w niezależnej pracy, takich jak graficy, twórcy stron internetowych, autorzy tekstów, ilustratorzy, animatorzy, redaktorzy i tak dalej.

Mogą współpracować online, korzystając z platform takich jak Slack, Trello, Basecamp, Asana i innych.

Niezależny zespół kreatywny może zostać utworzony z wielu powodów:

 • Aby zaoszczędzić pieniądze
 • Aby zwiększyć wydajność
 • Aby zmniejszyć obciążenie pracą
 • Aby umożliwić pracownikom specjalizację
 • Aby zapewnić lepszą obsługę
 • Aby poprawić jakość
 • Aby dotrzymać terminów
 • Aby uniknąć konfliktów
 • Aby zapewnić spójność
 • Aby mieć pewność, że wszyscy członkowie pozostaną zmotywowani
 • Aby znaleźć nowy talent
 • Przyciągnąć uwagę
 • Aby zyskać zwolenników
 • Aby zyskać ekspozycję
 • Aby promować produkt
 • Sprzedać produkt
 • Aby wypromować firmę
 • Aby promować wydarzenie
 • Aby promować sprawę
 • Aby promować kampanię

Niezależnie od celu, ważnym pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego rodzaju twórców treści.

Wydawcy treści

W dzisiejszym świecie firmy nieustannie szukają sposobów na poprawę swojej obecności w Internecie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest upewnienie się, że masz solidny plan marketingu cyfrowego. Oprócz opracowania dobrej strategii mediów społecznościowych, zbudowania mocnej listy e-mailowej i posiadania responsywnej strony internetowej, warto opracować strategię marketingu treści. Obejmuje to tworzenie angażujących treści, które ludzie chcą czytać lub oglądać.

Firmy często zatrudniają osoby, które specjalizują się w pisaniu postów na blogach, produkcji filmów lub tworzeniu infografik. Istnieje jednak wiele innych rodzajów tworzenia treści. Oto kilka przykładów:

 • Tworzenie ebooków i whitepaperów
 • Pisanie informacji prasowych
 • Produkcja podcastów
 • Publikowanie webinarów

To tylko niektóre z wielu różnych rodzajów treści, które firmy mogą wykorzystać do promowania siebie i rozwijania swojej marki.

Prawda o tworzeniu treści

Tworzenie treści może być niezwykle potężnym narzędziem dla firm chcących się rozwijać. Jednak stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego wymaga czasu, wysiłku i poświęcenia. I chociaż można to zrobić na wiele sposobów, jedno jest pewne: tworzenie wysokiej jakości treści wymaga dużo ciężkiej pracy.

Zanim jednak zagłębisz się w świat tworzenia treści, warto wiedzieć, w co się pakujesz. Należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy:

 • Musisz zrozumieć odbiorców, do których chcesz dotrzeć.
 • Twój rynek docelowy musi widzieć wartość w Twoim produkcie.
 • Muszą mieć poczucie, że zostali wysłuchani.

Jeśli nie pomyślisz o tych trzech czynnikach, możesz zmarnować mnóstwo czasu i pieniędzy na tworzenie treści, które nie pomogą Twojej firmie odnieść sukcesu. Przyjrzyjmy się więc każdemu z tych tematów bardziej szczegółowo.

Zrozumienie odbiorców

Tworząc treści, zawsze pamiętaj, do kogo chcesz dotrzeć. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest zrozumienie swoich odbiorców. Czym się interesują? Ile oni mają lat? Gdzie oni żyją? Za kim podążają?

Gdy już poznasz te informacje, możesz zacząć myśleć o tym, jak możesz się z nimi skontaktować. Na przykład, jeśli sprzedajesz produkt, możesz skupić się na blogach pisanych przez rodziców, którzy mają małe dzieci. Lub, jeśli oferujesz bezpłatny okres próbny, możesz napisać artykuły, które spodobają się milenialsom.

Twoi odbiorcy będą również mieli wpływ na rodzaj treści, które tworzysz. Jeśli kierujesz swoją ofertę do właścicieli małych firm, zamiast długich artykułów możesz publikować krótkie wskazówki i porady.

Tworzenie wartości

Twoi klienci nie będą od Ciebie kupować, jeśli nie uwierzą, że Twoje produkty lub usługi oferują im prawdziwą wartość. Oznacza to, że musisz znaleźć sposób na wyjaśnienie, dlaczego Twoje produkty lub usługi są lepsze od tych oferowanych przez konkurencję.

To nie jest tak proste, jak się wydaje. Wiele firm spędza godziny na poszukiwaniu słów kluczowych opisujących ich produkty lub usługi. Następnie starają się uzyskać dobrą pozycję w rankingu dla tych terminów. Niestety, w większości przypadków to podejście nie działa zbyt dobrze. Zamiast tego musisz wymyślić unikalne pomysły, które dokładnie pokażą potencjalnym klientom, dlaczego powinni wybrać Twoją firmę, a nie konkurencję.

Tutaj z pomocą przychodzi treść. Tworząc wysokiej jakości treści, możesz przekonać swoich odbiorców, że warto kupić Twoje produkty lub usługi.

Możesz to zrobić, pisząc posty na blogu, które odpowiadają na częste pytania, które ludzie zadają, szukając informacji o Twojej branży. Możesz też stworzyć filmy, które nauczą widzów, jak wykonywać zadania przy użyciu Twoich produktów.

Wreszcie możesz nawet utworzyć infografiki, które wizualnie pokażą, jak Twoje produkty lub usługi wypadają na tle produktów konkurencji.

Uczucie bycia wysłuchanym

Jednym z największych wyzwań stojących przed każdym właścicielem firmy jest upewnienie się, że jego głos jest słyszalny. Jest to szczególnie prawdziwe w Internecie. Kiedy ktoś odwiedza Twoją witrynę, chce szybko dowiedzieć się, czy możesz udzielić mu odpowiedzi na jego problemy.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz wykorzystać treści, aby osiągnąć ten cel. Tak naprawdę content marketing stał się tak popularny, ponieważ pozwala na bezpośrednią komunikację z odbiorcami.

Ale zanim zaczniesz, musisz upewnić się, że podajesz cenne informacje. Można to osiągnąć, skupiając się na jakości, a nie na ilości.

Na przykład zamiast publikować codziennie dziesiątki wpisów na blogu, możesz skupić się na jednym lub dwóch naprawdę świetnych. Następnie możesz powtórzyć ten proces kilka razy w ciągu tygodnia.

Ponadto możesz korzystać z mediów społecznościowych, aby udostępniać linki do swojego najnowszego wpisu na blogu. Dzięki temu zbudujesz listę e-mailową osób zainteresowanych tym, co masz do powiedzenia.

Kiedy połączysz te strategie z kilkoma podstawowymi technikami SEO, zaczniesz widzieć, jak potężny może być content marketing.

Strategia treści

Strategia treści to plan działania mający na celu osiągnięcie określonych celów. Twórcy treści używają go do określenia najlepszego sposobu tworzenia i publikowania treści na wielu kanałach. Dobrze przemyślana strategia dotycząca treści pomaga uniknąć tworzenia treści, które nie odpowiadają potrzebom odbiorców i służy jako przewodnik pomagający w podejmowaniu decyzji o tym, jakiego rodzaju treści tworzyć i gdzie je kierować.

Chociaż istnieje wiele różnych sposobów podejścia do strategii dotyczącej treści, oto niektóre z naszych ulubionych podejść:

1. Super filar/Strony kategorii/Hub Strony

Jest to jedna z najczęściej stosowanych obecnie metod. W tym modelu istnieją trzy główne filary: redakcyjny, techniczny i sprzedażowy. Reprezentują one obszary zainteresowania w Twojej organizacji. Każdy z tych filarów obejmuje zwykle kilka klastrów. Klastry to mniejsze grupy powiązanych tematów, które mieszczą się w określonym obszarze tematycznym. Służą jako elementy składowe, dzięki którym Twój zespół może zajmować się szeroką gamą tematów, jednocześnie koncentrując się na ogólnym celu.

Innym sposobem myślenia o strategii dotyczącej treści jest spojrzenie na nią przez pryzmat strony głównej. Hub strony są podobne do stron filarowych, ale mają zazwyczaj bardziej wizualny charakter. Na przykład, jeśli sprzedajesz buty, możesz utworzyć stronę główną o nazwie „Buty dla kobiet”, która będzie zawierać zdjęcia kobiet noszących różne rodzaje butów.

2. Seria

Seria to po prostu zbiór powiązanych artykułów. Często jest tworzony wokół tematu lub pomysłu. Kluczowa różnica między serią a filarem polega na tym, że każdy artykuł w serii powinien mieć związek z pozostałymi. Jeśli piszesz o butach, nie chciałbyś pisać o butach męskich, chyba że masz coś do dodania do rozmowy.

3. Długa forma

Treści dłuższe obejmują dłuższe fragmenty treści, które zazwyczaj się kończą 2,000-2,500 słów. Doskonale nadają się do dzielenia złożonych pomysłów na strawne kawałki. Sprawdzą się również wtedy, gdy chcesz zapewnić czytelnikom dodatkową wartość. Na przykład, jeśli ktoś zada Ci pytanie na określony temat, możesz odpowiedzieć na nie w dłuższej formie.

4. Słowniczek

Glosariusze to kolejna forma długich treści. Zamiast bezpośrednio odpowiadać na pytanie czytelnika, wyjaśnij koncepcję kryjącą się za tym terminem. Dzięki temu możesz nadać kontekst terminom bez konieczności wchodzenia w zbyt wiele szczegółów.

5. Lista

Listy to krótkie listy elementów. Świetnie nadają się do szybkiego przekazywania informacji lub podsumowywania większej ilości danych.

6. Jak

Poradniki są bardzo popularne, ponieważ zawierają instrukcje krok po kroku dotyczące wykonania zadania. Są one szczególnie przydatne dla osób, które nie mają czasu na czytanie długich wyjaśnień.

7. Narzędzie

Artykuły narzędziowe to przewodniki, które uczą użytkowników nowych umiejętności. Często są pisane z myślą o programistach, ale mogą dotyczyć każdego.

8. Zestaw/szablon

Artykuły z zestawu to zbiory zasobów, które pomagają innym autorom rozpocząć pracę. Szablony to wstępnie napisane dokumenty, które chronią autorów przed koniecznością zaczynania od zera.

9. Infografiki

Infografiki to atrakcyjne wizualnie reprezentacje danych. Świetnie nadają się do prezentowania statystyk, trendów i innych dużych ilości danych.

10. Studium przypadku

Studia przypadków to historie, które mówią o tym, co zrobiłeś dla poprzednich klientów. Mogą to być np. studia przypadków z poprzednich kampanii, pokazujące osiągnięte wyniki. Mogą również obejmować badania wszystkiego, co zrobiłeś dla klientów, co przyniosło znacząco pozytywny wynik. Celem jest wykazanie legalności i ustalenie Twojej wiarygodności.

Różne typy treści, które może utworzyć twórca treści

Tworzenie treści stało się dziś jednym z najważniejszych aspektów marketingu. Dlatego wiele osób tworzy obecnie własne treści. Istnieją jednak różni twórcy treści. Niektórzy są świetnymi pisarzami, inni są grafikami, fotografami, kamerzystami itp. Są nawet tacy, którzy specjalizują się w określonych obszarach, takich jak blogowanie, produkcja wideo, zarządzanie mediami społecznościowymi itp.

Co dokładnie mamy na myśli, mówiąc o tworzeniu treści? Cóż, podzielmy to dalej na kilka kategorii.

Blogowanie – to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie. Po prostu piszesz o wszystkim, co znasz i upewniasz się, że jest to wystarczająco interesujące, aby utrzymać zainteresowanie czytelnika.

Produkcja wideo – jeśli jesteś dobry w pisaniu, możesz śmiało pisać posty na blogu. Jeśli jednak naprawdę pasjonujesz się dzieleniem się pomysłami ze światem, zawsze możesz tworzyć filmy. Większość platform umożliwia obecnie łatwe przesyłanie filmów i publikowanie ich w Internecie.

Fotografia – podobnie jak w przypadku fotografii, możesz używać aparatu do robienia zdjęć rzeczy wokół siebie. Możesz też edytować zdjęcia zrobione przez kogoś innego. Tak czy inaczej, możesz zamienić te zdjęcia w piękne obrazy, których możesz użyć do promowania swojej marki.

Projektowanie graficzne – myśląc o projektowaniu, zwykle przychodzą Ci na myśl logo, ulotki, broszury, plakaty itp. Najlepszą rzeczą w projektowaniu jest to, że niekoniecznie musisz być kreatywny. Wszystko czego potrzebujesz to komputer, Photoshop, Illustrator, InDesign i może trochę doświadczenia.

Zarządzanie mediami społecznościowymi – możesz zatrudnić kogoś do zarządzania kontami w mediach społecznościowych lub nauczyć się, jak to zrobić samodzielnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zarządzać własnymi kontami w mediach społecznościowych, możesz sprawdzić witryny takie jak Hootsuite lub Buffer. Narzędzia te zasadniczo pomagają planować posty i monitorować aktywność obserwujących.

Jak odnieść sukces jako twórca treści

Świat marketingu cyfrowego i tworzenia treści szybko się rozwija. Wraz z rozwojem sieci społecznościowych takich jak Facebook I Twitterludzie przyzwyczaili się do dzielenia się informacjami z przyjaciółmi i rodziną. Tak naprawdę, według ostatnich badań, prawie połowa z nas sprawdza telefon w ciągu 15 minut od przebudzenia. Ułatwia to marketerom bezpośrednie dotarcie do konsumentów i zaangażowanie ich.

Poza tym żyjemy w czasach, w których każdy ma dostęp do kamer i smartphones. Oznacza to, że każdy może robić zdjęcia, nagrywać filmy i przesyłać je do serwisu YouTube. Dla firm jest to doskonała okazja do zaprezentowania produktów i usług. Jednak tworzenie wysokiej jakości treści nie zawsze jest proste. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, w tym rodzaj treści, które chcesz tworzyć, czy ma to być post na blogu, reklama wideo, czy nawet informacja prasowa.

Oto kilka nawyków, których używają odnoszący sukcesy twórcy treści, aby tworzyć angażujące treści.

Bądź sobą

Może to zabrzmi głupio, ale nie ma lepszego sposobu na nawiązanie kontaktu z kimś niż bycie sobą. Kiedy piszesz, nie staraj się za bardzo zaimponować czytelnikom; zamiast tego skup się na tym, co lubisz robić i pozwól, aby Twoja osobowość błyszczała. Jeśli pasjonujesz się danym tematem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że inni też będą. Przekonasz się, że gdy zaczniesz wkładać wysiłek w swoją pracę, w naturalny sposób zaczniesz tworzyć dobre treści.

Pisz dla swojego rynku docelowego

Myśląc o tworzeniu treści, ważne jest, aby zrozumieć, kim są Twoi odbiorcy docelowi. Co ich to obchodzi? Z jakimi problemami borykają się na co dzień? Kiedy już będziesz mieć pojęcie, czego chce Twój idealny klient, napisz treści na ten temat. Nie martw się, że spróbujesz przyciągnąć uwagę wszystkich. Zamiast tego trzymaj się jednej konkretnej grupy i upewnij się, że Twoje treści do niej pasują.

Czytaj szeroko i głęboko

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale już codziennie tworzysz treści. Niezależnie od tego, czy wiesz, czy nie, tworzysz treści podczas rozmów, e-maili, SMS-ów, tweetów, postów w mediach społecznościowych i tak dalej. Twoim zadaniem jest upewnienie się, że te treści są pomocne i wartościowe. Aby być skutecznym w tworzeniu treści, trzeba codziennie czytać szeroko i głęboko. Czytaj wiadomości, czytaj artykuły, czytaj inne blogi branżowe i czytaj, co dzieje się w Twojej branży. Czytaj magazyny branżowe, czasopisma branżowe i książki. Nie wszystko dzieje się w Internecie, a codzienne inwestowanie w własne czytanie może ogromnie pomóc w ulepszeniu umiejętności pisania.

Codziennie czytaj wiadomości o swojej branży

Najlepsi marketerzy treści stale śledzą najnowsze wiadomości ze swoich branż. Robią to, ponieważ pomaga im to wyprzedzić konkurencję.

Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego powinieneś być na bieżąco z aktualnościami branżowymi: daje to wgląd w sposób myślenia docelowych odbiorców. Jeśli chcesz pisać treści, które naprawdę rezonują, musisz zrozumieć kontekst tego, co dzieje się w Twojej branży.

Możesz pomyśleć, że wiesz już wystarczająco dużo o branży, aby tworzyć dobre treści. Ale są szanse, że nie. Zacznij więc śledzić aktualności branżowe już dziś.

Pisz regularnie

Pisanie to umiejętność jak każda inna. Możesz ćwiczyć to codziennie, ale jest kilka rzeczy, które musisz robić regularnie, aby robić postępy. Jedną z tych rzeczy jest pisanie. Pisanie to jeden z najlepszych sposobów doskonalenia swoich umiejętności, ponieważ zmusza Cię do przemyślenia tego, co chcesz powiedzieć. Na początku prawdopodobnie będziesz miał trudności ze znalezieniem słów, które dobrze do siebie pasują. Jednak z biegiem czasu nauczysz się łączyć myśli i pomysły w różne kombinacje, aby tworzyć płynne zdania.

Jeśli chcesz stać się lepszym pisarzem, musisz pisać często. Niezależnie od tego, czy piszesz codziennie, raz w tygodniu, czy nawet tylko raz w miesiącu, nadal będziesz widzieć poprawę. I chociaż możesz nie być w stanie stworzyć arcydzieła za każdym razem, gdy siadasz do pisania, w końcu nabierzesz wystarczającej pewności siebie, aby próbować trudniejszych i dłuższych utworów.

Poznaj bliżej odbiorców swojej branży

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​ludzie, którym udaje się tworzyć świetne treści, charakteryzują się trzema cechami:

Rozumieją, co ich motywuje.
Rozumieją, jak działa ich publiczność.
Znają swoich odbiorców na tyle dobrze, że rozwiązują za nich realne problemy.

Pierwszą cechę łatwo rozpoznać. Po prostu zadajesz sobie pytania typu:

Czym jestem pasjonatem? Dlaczego kocham to robić? Do kogo próbuję dotrzeć? Co ich to obchodzi? Jak moja praca na nich wpływa?

Drugą jakość trudniej dostrzec. Aby naprawdę zrozumieć swoich odbiorców, musisz zagłębić się w ich życie i zwyczaje. Dowiedzieliśmy się na przykład, że większość ludzi nie czyta książek, ponieważ sprawia im to przyjemność. Zamiast tego czytają książki, ponieważ chcą się czegoś nauczyć. Zamiast więc skupiać się na budowaniu listy rekomendacji książek, skupiamy się na dostarczaniu rozwiązań konkretnych problemów.

I wreszcie trzecia cecha, którą najtrudniej osiągnąć. Wymaga to wejścia do głów odbiorców i dowiedzenia się, czego dokładnie od Ciebie oczekują. Oznacza to zadawanie wielu pytań i uważne słuchanie tego, co ci mówią.

Kiedy już odpowiesz na te pytania, będziesz gotowy do tworzenia treści, które będą rezonować z odbiorcami.

Stwórz swój własny, oryginalny głos

Świat tworzenia treści jest pełen ludzi, którzy chcą zostać ekspertami w swoich dziedzinach. Niezależnie od tego, czy jest to pisanie książek, tworzenie podcastów, zakładanie blogów czy przemawianie na konferencjach, istnieje wiele sposobów na budowanie wiarygodności i zdobycie uznania.

Ale co odróżnia dobrego eksperta od kogoś, kto po prostu chce zarobić na swojej wiedzy?

Świetnym sposobem na zdobycie pozycji autorytetu w swojej niszy jest opracowanie unikalnego spojrzenia na dany temat. To coś, czego nie może zaoferować nikt inny w Twojej przestrzeni. Twój głos czyni Cię wyjątkowym. A czytelnicy chcą słyszeć od autorów, którzy nie brzmią jak wszyscy inni. Chcą usłyszeć o tym, jak zmagałeś się, pokonywałeś przeszkody i opracowałeś unikalne podejście do swojego rzemiosła.

Nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, zwłaszcza gdy pracujesz na zatłoczonym rynku. Ale jeśli będziesz nadal brnąć do przodu, w końcu odnajdziesz swój głos.

Wybieraj treści od innych tam, gdzie ma to sens

Świat mediów społecznościowych jest pełen ludzi, którzy robią niesamowite rzeczy. Dzielą się informacjami o produktach, firmach, wydarzeniach itp. i robią to dobrze. Wiele z tych osób jest także kuratorami — znajdują świetne treści w Internecie i dzielą się nimi z innymi.

Ale jest duża różnica pomiędzy kuratorem a twórcą. Kurator czerpie coś z innego źródła i dzieli się tym ze swoją publicznością. Twórca tworzy coś całkowicie oryginalnego. I chociaż kurator może czerpać inspirację od innej osoby, niekoniecznie tworzy coś nowego.

Dlatego kuratorowanie jest ważne, ale nie wystarczające. Nie można po prostu skopiować i wkleić tego, co robi ktoś inny, nie dodając do tego wartości. Jeśli to zrobisz, Twoje treści nie będą wyróżniać się wśród hałasu.

Oferuj i pokazuj rozwiązania, a nie tylko komentarz

Kiedy dopiero zaczynasz jako twórca treści, kuszące jest wpadnięcie w pułapkę pisania na tematy, które uważasz za interesujące, a nie na tematy, którymi naprawdę interesują się Twoi odbiorcy.

Ale chociaż nie ma nic złego w byciu pasjonatem, ważne jest, aby zrozumieć, co myślą Twoi odbiorcy. Nie chcesz pisać na tematy, które ich interesują, ponieważ uważasz je za fascynujące — chcesz pisać na tematy, o których chcą czytać Twoi odbiorcy, ponieważ w jakiś sposób im to pomaga.

Kluczem do tego, aby mieć pewność, że odbiorcy zapamiętają Twoje treści, jest oferowanie rozwiązań problemów, z którymi spotykają się na co dzień. Jeśli to zrobisz, poczują, że się czegoś nauczyli, nawet jeśli mówisz o czymś zupełnie niezwiązanym z tematem, na który przyszli, aby porozmawiać.

Na przykład fascynują mnie komputery i wszystko, co z nimi związane, począwszy od niestandardowych konstrukcji komputerów i tak dalej. Ale moich odbiorców nie obchodzi, co robi procesor i co robi RAM. Dlatego piszę o SEO dla moich odbiorców. Musisz myśleć w tym kontekście ze względu na to, w jaki sposób odbiorcy konsumują Twoje treści i gdzie mogą się w tym celu udać. W przeciwnym razie możesz uzyskać mniej niż optymalne wyniki.

Zostanie odnoszącym sukcesy twórcą treści to wyzwanie

Jeśli chcesz odnieść sukces jako twórca treści, na pewno nie jest to łatwe. W rzeczywistości może to być wielkim wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli przechodzisz z innego pola.

Ale nie zostawiaj wszystkiego przypadkowi. Postępuj zgodnie z mądrą strategią i upewnij się, że robisz wszystko zgodnie z najlepszymi praktykami i innymi względami.

Ponieważ w rezultacie spójnej, znaczącej i strategicznej strategii produkcji treści trafisz w dziesiątkę.

Kiedy planujesz wystartować z własną kampanią tworzenia treści?

Table of Contents