Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak odzyskać dostęp do zablokowanego konta Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak odzyskać dostęp do zablokowanego konta Google

Najlepszą stroną usług Google jest różnorodność narzędzi, w tym Dokumenty Google do tworzenia i edytowania plików oraz Zdjęcia Google do przechowywania w chmurze. Ale co się stanie, gdy zostaniesz zablokowany i nie będziesz mieć dostępu do swojego konta Google?

To scenariusz, który masz nadzieję, że nigdy się nie wydarzy. Ale jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, istnieją dwa rozwiązania, których możesz użyć, aby odzyskać dostęp do zablokowanego konta Google.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Skorzystaj z opcji Zapomniałem nazwy użytkownika lub adresu e-mail

Przejdź do strony logowania Google i kliknij Zapomniałeś e-maila? Następnie wpisz w polu pomocniczy adres e-mail lub numer telefonu i kliknij Następny. Następnie wprowadź swoje imię i nazwisko.

Otrzymasz powiadomienie o kodzie weryfikacyjnym wysłanym na Twój pomocniczy adres e-mail lub telefon. Kliknij Wysłać i uważaj na to w swojej skrzynce odbiorczej lub wiadomościach tekstowych. Po otrzymaniu kodu wpisz go lub skopiuj i wklej w odpowiednim polu i kliknij Następny.

Następnie wybierz konto i zakładając, że je znasz, wprowadź hasło i kliknij Następny być ponownie zalogowanym.

Co zrobić, jeśli nie masz dostępu do pomocniczego adresu e-mail?

Chociaż odzyskanie dostępu do zablokowanego konta Google bez pomocniczego adresu e-mail może być trudniejsze, jest to jednak możliwe.

Przejdź do strony logowania i kliknij Zapomniałeś e-maila? W następnej sekcji wpisz swój numer telefonu i kliknij Następny. Następna sekcja poprosi Cię o podanie imienia i nazwiska, a następnie o wybranie konta, do którego chcesz uzyskać dostęp.

Następnie musisz wprowadzić hasło, jeśli je znasz. Jeśli nie, postępuj zgodnie z poniższą metodą.

2. Zapomniałeś hasła

Przejdź do strony logowania Google i wprowadź swój adres e-mail. Następnie zobaczysz trzy opcje: wprowadź hasło, uzyskaj kod weryfikacyjny i wypróbuj inny sposób po kliknięciu Zapomniałeś hasła?

Rekommenderad:  Czy smartwatche można zhakować?

Opcja wprowadź hasło prosi o podanie ostatniego hasła, którego pamiętasz. Aby otrzymać kod weryfikacyjny, wpisz swój pomocniczy adres e-mail, wpisz kod w odpowiednim polu i kliknij Następny zalogować się.

Teraz masz trzy opcje logowania: stuknij Tak na telefonie lub tablecie wprowadź jeden z ośmiocyfrowych kodów zapasowych i wypróbuj inny sposób.

Kiedy klikniesz Stuknij TakGoogle wysyła powiadomienie na Twój telefon, w którym wystarczy dotknąć Tak aby potwierdzić, że to ty. Zawsze możesz wysłać kod ponownie, jeśli go nie otrzymasz.

Kiedy klikniesz Wpisz jeden z ośmiocyfrowych kodów zapasowychpo prostu wpisz jeden z wygenerowanych kodów i kliknij Następny.

Masz teraz możliwość zmiany hasła, które musi być solidne i bezpieczne. Aby uzyskać dodatkową warstwę bezpieczeństwa, utwórz kody zapasowe lub skonfiguruj weryfikację dwuetapową. Jeśli nie, kliknij Kontynuować być zalogowanym.

Kliknięcie Spróbuj w inny sposób wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z linkiem do logowania po 72 godzinach. Google zrobi to, aby zweryfikować, czy to Ty wysyłasz prośbę, więc sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą. Jeśli go tam nie ma, sprawdź folder ze spamem lub śmieciami.

Co z utraconymi urządzeniami?

W przypadku urządzeń, które nie są używane lub zostały zgubione/skradzione, Google zaleca użycie blokady ekranu i usunięcie urządzenia z historii.

Idź do Bezpieczeństwo zakładka z Moje kontoprzewiń w dół, aby znaleźć Twoje urządzenia sekcja, kliknij Zarządzaj wszystkimi urządzeniami na dole i kliknij Wyloguj się na urządzeniach, których nie potrzebujesz.

Komunikat poinformuje, że niektóre aplikacje mogą nadal uzyskiwać dostęp do Twojego konta. Jeśli musisz cofnąć dostęp, wróć do BezpieczeństwoKliknij Zarządzaj dostępem stron trzecich w dziale obok Twoje urządzeniai usuń wszystkie aplikacje.

Dlaczego Google może zablokować Twoje konto?

Google może automatycznie zablokować Twoje konto, jeśli wykryje podejrzaną aktywność, taką jak zbyt częste logowanie lub nietypowa aktywność. Możesz zostać zablokowany na 20 do 30 minut lub do 48 godzin.

Rekommenderad:  Jak anulować oczekujące zaproszenie w Clubhouse

Czas trwania może się różnić w zależności od czynnika ryzyka i liczby prób logowania. Na przykład, jeśli Twoje konto ma skonfigurowaną weryfikację dwuetapową, prośba o odzyskanie może potrwać dłużej.

Firma użyje wszelkich podanych przez Ciebie informacji dotyczących odzyskiwania i powiadomi Cię o prośbie o odzyskanie konta. Jeśli więc jakikolwiek nieautoryzowany użytkownik spróbuje uzyskać dostęp do Twojego konta, będziesz mieć czas na zablokowanie żądania i ochronę swojego konta.

Aby zapewnić prosty dostęp do swojego konta, możesz pozostać zalogowany oraz dodawać i utrzymywać informacje dotyczące odzyskiwania. Zanotuj również swoje dane logowania i informacje dotyczące odzyskiwania.

Jesteś z powrotem na swoim koncie Google

Utrata dostępu do konta Google może wydawać się stresująca, zwłaszcza gdy na nim polegasz. Ale zwiększasz swoje szanse na odzyskanie dostępu i zmniejszasz szanse na zablokowanie, postępując zgodnie z powyższymi metodami.

Chroniąc swoje konto silnymi hasłami i dodając dodatkowe warstwy zabezpieczeń, możesz łatwo korzystać z usług Google.

Planując przyszłość, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co stanie się z Twoimi kontami internetowymi po śmierci? Cóż, Google umożliwia utworzenie planu, który decyduje o tym, co stanie się z Twoim kontem Google.