Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak określić, która platforma streamingowa jest warta twoich pieniędzy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak określić, która platforma streamingowa jest warta twoich pieniędzy

Rejestracja w usłudze przesyłania strumieniowego to świetny sposób na konsumowanie treści w dowolnym czasie, kiedy jest to dla Ciebie wygodne. Nie musisz zajmować się wycieczkami do kina, a wychodzi to dużo taniej. Ale jak zdecydować, które usługi przesyłania strumieniowego są warte twoich pieniędzy?

Obecnie dostępnych jest tak wiele platform do przesyłania strumieniowego, a co tydzień pojawiają się kolejne. Subskrypcja wszystkich z nich może stać się zbyt droga, więc oto kilka rzeczy do rozważenia, zanim zdecydujesz się na jedną.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Darmowe wersje próbne są Twoim najlepszym przyjacielem

Rozpocznij bezpłatny okres próbny, jeśli chcesz zarejestrować się w usłudze przesyłania strumieniowego, ale nie masz pewności, czy rzeczywiście będziesz z niej korzystać i konsekwentnie z niej korzystać. Bezpłatne wersje próbne to doskonały sposób na zrobienie pierwszego wrażenia i sprawdzenie, czy platforma Ci odpowiada, czy nie.

Jeśli skupiłeś się na konkretnej platformie, upewnij się, że oferuje ona bezpłatny okres próbny i sprawdź, jak długo to trwa. jak Netflix, Amazon Prime Video i Hulu, niektóre platformy dają ci trzydziestodniowy okres testowy. Inne, takie jak Disney+, dają tylko siedem dni, a niektóre nawet nie oferują darmowego okresu próbnego. HBO Max nie.

Czytaj więcej: Usługi przesyłania strumieniowego, które oferują bezpłatne wersje próbne

Rozpoczynając okres próbny, ważne jest, aby zaplanować go w odpowiednim czasie. Na przykład za każdym razem, gdy ma się ukazać długo oczekiwana nowa wersja. Jeśli masz ochotę obejrzeć nowy film lub program, ale nie masz pewności, czy będziesz dalej korzystać z usługi przesyłania strumieniowego, bezpłatna wersja próbna może pomóc Ci podjąć decyzję.

Rekommenderad:  24 ciekawe statystyki Patreona pokazujące, jak duży jest w 2023 r

Po zarejestrowaniu się korzystaj z jak największej ilości treści. Upewnij się, że sprawdziłeś, czy usługa przesyłania strumieniowego jest dla Ciebie odpowiednia, zanim podejmiesz zobowiązanie.

Pamiętaj też o wyłączeniu automatycznego odnawiania, aby Twoja karta kredytowa nie została obciążona bez Twojej wiedzy.

Weź pod uwagę koszt usługi przesyłania strumieniowego

Usługi przesyłania strumieniowego mają tendencję do utrzymywania przystępnych cen, a większość z nich prosi o od $5 do 10 dolarów miesięcznie za subskrypcję. Problem budżetowy może pojawić się, gdy otrzymujesz więcej niż jedną usługę, a koszty się sumują.

Najlepiej sprawdzić, czy istnieją zniżki na płatności hurtowe. Czasami możesz skorzystać ze zniżek studenckich i planów rodzinnych, a zwykle im bardziej rozszerzony plan wybierzesz, tym lepszy koszt.

Na przykład możesz zaoszczędzić około 15% na Disney+, jeśli zdecydujesz się na roczną subskrypcję zamiast płacenia co miesiąc.

Powiązane: Najlepsze usługi przesyłania strumieniowego filmów ze zniżką dla studentów

Czy usługa przesyłania strumieniowego jest tego warta na dłuższą metę?

Może brzmi to jak świetny pomysł, aby zasubskrybować usługę przesyłania strumieniowego, gdy jesteś zainteresowany programem i musisz go obejrzeć. Realistycznie jednak, jeśli płacisz za subskrypcję platformy i oglądasz na niej tylko program lub dwa, zadaj sobie pytanie: czy warto?

HBO Max ma kilka całkiem niezłych programów: Sukcesja i Biały lotos to ostatnie hity, ale czy warto płacić za dwa tytuły? Zwłaszcza, że ​​usługa nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego i musiałbyś zobowiązać się do co najmniej jednej miesięcznej płatności, być może dłuższej, ponieważ odcinki są przesyłane co tydzień. To prowadzi do następnego punktu.

Spróbuj dowiedzieć się, jak często platforma dostarcza nowe treści. Czy jest zgodny z szablonem Netflix, w którym programy pojawiają się w całości, czy z modelem Disney +, w którym trzeba czekać na cotygodniowe wydania? Czy to zmusi cię do płacenia za usługę przez kilka miesięcy, abyś mógł ukończyć cały sezon?

Rekommenderad:  Jak korzystać z GitHub Copilot X w VS Code: usprawnij swoją przygodę z kodowaniem

Czy platforma streamingowa odpowiada Twoim gustom?

Serwisy streamingowe zwykle unikają umieszczania się w pudełkach, jeśli chodzi o oferowane treści. Jednak nadal istnieją pewne różnice, które można zauważyć podczas ich porównywania.

Disney+ mocno stawia na Marvel oraz filmy i programy Star Wars, a nowe często pojawiają się. To także doskonała usługa dla treści dla dzieci, pełna animacji Disneya i Pixara.

Amazon Prime Video oferuje wszystko pod słońcem pod względem funkcji. Można na nim znaleźć prawie każdy film i program. Jednak nie wszystkie z nich są bezpłatne w ramach subskrypcji.

Większość treści zawartych w katalogu multimediów Prime Video pochodzi od osób trzecich. Chociaż platforma oferuje wiele oryginalnych treści, musisz wziąć pod uwagę, że możesz zostać zmuszony do płacenia dodatkowo za niektóre wybrane funkcje.

Netflix oferuje również wszystkiego po trochu i nadal często produkuje oryginalne treści. Ma wiele hitów i filmów, które mogą pochwalić się imponującą liczbą wyświetleń. Ale platforma dostarcza również dość rozczarowujące tytuły, które wydają się być stworzone dla ludzi, którzy nienawidzą oglądać i kpić.

Sprawdź, co oferuje każda usługa przesyłania strumieniowego i oceń, czy odpowiada ona Twoim preferencjom oglądania. Nie płać za coś, co wiesz, że ci się nie spodoba.

Czy usługa przesyłania strumieniowego obejmuje wszystkie bazy?

Decydując o subskrypcji określonej usługi, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Po pierwsze, czy jakość wideo w bibliotece multimediów jest odpowiednia? Czy są funkcje w 4K i ile? Jaki jest sens inwestowania w dobry telewizor, jeśli usługa przesyłania strumieniowego nie nadąża?

Czy platforma jest intuicyjna i ogólnie łatwa w nawigacji? Ile urządzeń obsługuje? Niektóre usługi zwiększają cenę subskrypcji wraz z liczbą urządzeń.

I być może nawet najważniejsze pytanie: czy oferuje funkcję oglądania imprezy?

Jeśli pozwala na wspólne oglądanie, czy funkcja działa dobrze? Czy ludzie są z tego zadowoleni? Czy pozwala rozmawiać ze znajomymi podczas oglądania? Niektóre usługi przesyłania na parze, które umożliwiają wspólne oglądanie, umożliwiają wysyłanie emotikonów. Inni synchronizują oglądanie i wstrzymują oglądanie dla wszystkich, jeśli jeden z uczestników naciśnie pauzę, ale niektórzy tego nie robią.

Rekommenderad:  Jak naprawić rozmazane filmy z iPhone'a na Androidzie

Obejmij wszystkie swoje bazy i upewnij się, że to, na co się zapisujesz, będzie warte twojego czasu i pieniędzy.

Podejmij świadomą decyzję

Oczywiście byłoby wspaniale, gdybyś mógł wykupić subskrypcję wszystkich dostępnych usług przesyłania strumieniowego i cieszyć się wszystkimi oferowanymi przez nie treściami przez nieograniczony czas.

Może to jednak wiązać się z miesięcznymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, które platformy są warte subskrypcji, jest przetestowanie ich tak dokładnie, jak to tylko możliwe, przed podjęciem zobowiązania.

Podjęcie tej decyzji będzie wymagało przeprowadzenia pewnych badań. Musisz poświęcić czas i wysiłek, aby dowiedzieć się, co oferuje każda usługa, ceny, daty wydania treści i tak dalej. Ale cała twoja praca będzie tego warta.

Table of Contents