Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak opowiedzieć fascynującą historię marki dla swojego biznesu e-commerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak opowiedzieć fascynującą historię marki dla swojego biznesu e-commerce

Każdy biznes e-commerce ma wyjątkową historię. Być może zaczynali swoją działalność w domowych kuchniach i udało im się rozszerzyć swoje imperium na arenie międzynarodowej. Być może zaczęli od dostarczania swoich produktów potrzebującym członkom społeczności. Niezależnie od tego, wciągająca narracja może być ogromnym dobrodziejstwem dla każdej firmy, jeśli jest dobrze opowiedziana.

Możesz stworzyć markę detaliczną, która nawiąże silną więź osobistą z klientami, dzieląc się mocną historią. Pokazuje przystępną, ludzką stronę Twojej firmy i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. W końcu wiele sklepów eCommerce może sprzedawać produkty podobne do Twojego, ale to Twoja historia będzie tym, co naprawdę Cię wyróżni i przyciągnie uwagę potencjalnych klientów.

Nawet jeśli nie jesteś zawodowym pisarzem, nadal istnieje wiele sposobów skutecznego komunikowania się z odbiorcami. Pamiętaj, że celem jest opowiedzenie swojej historii w przekonujący sposób, który wzbudzi zaufanie zaufaj swojej marce.

Co to jest historia marki?

Przy całej tej rozmowie o „narracji” i „historii marki” może być dobry moment na rozwinięcie tej koncepcji. Wiele osób zakłada, że ​​jest to szczegółowa historia Twojej firmy. Chociaż jest to niewątpliwie duża część, zastosowanie i wykorzystanie historii Twojej marki idzie nieco dalej.

Zasadniczo historia Twojej marki ma być narracją stojącą za Twoją firmą, która wywoła uczucia, które chcesz kojarzyć z Twoją marką i pokaże jej cel. Czynniki wpływające na to obejmują cenę, produkt, jakość i markę.

Tak, każda firma ma swoją narrację, niezależnie od tego, jak „typowe” mogą się wydawać. I wszyscy potrzebują tej historii. Niezależnie od branży, każdy klient doceni przekaz i emocje, jakie niesie ze sobą narracja.

Dlaczego opowiadanie historii w biznesie jest ważne?

Zanim przejdziemy do sedna, jak opowiedzieć historię marki, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego Twoja marka powinna przede wszystkim dbać o koncepcję. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest przegapienie sprzedaży lub ruchu z powodu ignorowania lub zaniedbania opowiedzenia swojej narracji.

Angażuje odbiorców.

W dużej mierze celem Twojej marki jest zaangażowanie odbiorców. Kiedy pozwolisz swojej firmie mówić o sobie, umożliwisz jej odróżnienie się od innych w podobnej niszy. Pomyśl o tym jak o rozmowie — Twoja historia marki to sposób na zakomunikowanie, co Twój produkt lub usługa może dla nich zrobić i co sprawia, że ​​są świetne.

Twoi klienci zareagują, pamiętając o tobie — czy to dzięki atrakcyjnym cenom, czy marketingowi. Mimo wszystko, Historie zapamiętywane są do 22 razy częściej niż same fakty.

Rekommenderad:  Historia sukcesu firmy Rimuut w przekształcaniu freelancerów w firmy

Twoi odbiorcy będą pisać o tobie, recenzować produkty, rozmawiać o twojej ekscytującej historii i dziwactwach oraz dzielić się tym z ludźmi, którzy będą podobnie zainteresowani tym, co masz do zaoferowania. W rezultacie przyciągniesz więcej docelowych konsumentów. Przede wszystkim pozostaniesz w umysłach i sercach odbiorców na dłużej.

Tworzy lojalność.

Kiedy marka pozostaje w pamięci konsumentów, jest bardziej prawdopodobne, że odbiorcy będą lojalni wobec tej marki. W końcu ta marka, która jest lepiej zapamiętana, zwycięży w umysłach Twoich klientów. Możesz myśleć o swojej historii jako o emocjonalnym kleju, który przylega do umysłów odbiorców. Jest to szczególnie ważne w erze cyfrowej, w której wszyscy dzielą się wszystkim.

Być może Twoje produkty dają poczucie pocieszającej nostalgii. Być może Twoja marka ma określoną tożsamość, z którą identyfikują się Twoi klienci (np Apple) lub tworzy aspiracyjny sposób myślenia i cel (jak w przypadku Strażników Wagi). Tak czy inaczej, stworzenie solidnej historii marki – i zrozumienie, jak wykorzystać stojące za nią emocje i psychologię – może być potężnym narzędziem marketingowym.

Uczucia są zapamiętywane i udostępniane bardziej niż fakty. Ludzie znacznie częściej będą mówić o początkach Twojej firmy w garażu niż o najnowszych funkcjach Twojego najnowszego produktu. Nawet jeśli nie wierzysz, że twoja historia jest inspirująca, prawdopodobnie jest coś, co możesz wykorzystać, co przyciągnie ludzi.

Daje przewagę konkurencyjną.

Stworzenie odświeżającej, zapadającej w pamięć historii marki daje Twojej firmie zdecydowaną przewagę nad innymi w Twojej niszy. W końcu tworzenie narracji polega na popisywaniu się tym, co odróżnia Cię od konkurencji. Możesz być jedynym, który używa niektórych wysokiej jakości składników lub części w swoim produkcie. Twoja marka może wzbudzić zaufanie niektórych członków Twojej społeczności, dając innym o podobnej grupie demograficznej znać, że warto od Ciebie kupować. Inspirowanie tego zaufania i lojalności wśród odbiorców nigdy nie jest złe. W rzeczywistości może to prowadzić do większej liczby stałych klientów, którzy rozpowszechniają Twoją wiadomość i markę pocztą pantoflową.

Niezależnie od tego, w jaki sposób Twoja historia inspiruje odbiorców do korzystania z tego, co masz do zaoferowania, ważne jest, aby stale ją wykorzystywać. Jeśli je zbudujesz, przyjdą. Wszystko, co musisz zrobić, to złożyć elementy w taki sposób, aby docelowa grupa demograficzna mogła łatwo znaleźć i cieszyć się nimi. Możesz podzielić się swoją historią w mediach społecznościowych, a nawet wysłać tę informację w materiałach drukowanych wraz ze swoimi zamówieniami. Zanim się zorientujesz, zobaczysz, że Twoi klienci są zainteresowani tym, co masz do powiedzenia i chcą dowiedzieć się więcej.

Rekommenderad:  10 przykładów sklepów Shopify, które zainspirują Twoją strategię e-commerce

Jak opowiedzieć historię marki eCommerce w 5 Kroki

Łatwo jest omówić, dlaczego dzielenie się historią marki jest ważne. Jednak samo zadanie może wydawać się nieco przytłaczające. Być może zadajesz pytania typu „Od czego zacząć?” oraz „Jak sprawić, by moja historia była przekonująca?” Na szczęście możesz podjąć kroki, aby narracja Twojej marki była bardziej widoczna i przyswajalna.

Krok 1: Wyjaśnij, dlaczego założyłeś sklep.

Założyłeś firmę! To wielka sprawa. Przekroczenie tej granicy poza posiadaniem świetnego pomysłu to ogromny krok na drodze do przedsiębiorczości. Wierz lub nie, ale ludzie są wciągani w to, dlaczego robią to, co robią i co ich tam prowadzi. Pokazuje ludzką stronę Twojej firmy, która musiała naprawdę pracować, aby osiągnąć swoje aspiracje.

Na przykład własny Shift4Shop Wenecki sklep z koralikami opowiada o tym, jak pasja do włoskiej kultury i rzemiosła zainspirowała ich odnoszący sukcesy biznes do tworzenia autentycznych, rzemieślniczych produktów dla swoich klientów. Udostępniają tę historię na swojej stronie „O nas”, która jest idealnym miejscem na własną historię marki.

Niezależnie od tego, czy historia powstania Twojej firmy ma charakter informacyjny, aspiracyjny czy po prostu wyjątkowy, prawdopodobnie przyciągnie uwagę odbiorców. Nie tylko pomaga to odróżnić Twój sklep od innych, ale także pozwala dodać punkt emocjonalnego kontaktu dla potencjalnych klientów. Powinien również wskazywać wartości i etos Twojej marki, które docenią Twoi klienci.

Krok 2: Pokaż swoją pasję i wiedzę.

Wielu sprzedawców internetowych pasjonuje się produktami, które sprzedają. W końcu wielu ludzi tworzy i sprzedaje rzeczy z miłości. To prawdopodobnie widać w produktach, które wytwarzasz. Na szczęście istnieją różne sposoby, aby pokazać swoją historię i pasję do swojej branży. Zagroda Aarona opowiada o swojej prostej miłości do uprawy żywności i karmienia ludzi.

Jesteś klientem własnego sklepu? Masz doświadczenie w pracy dla dużej marki w swojej branży? Porozmawiaj o tym w historii swojej marki. Pokazuje, że dbasz o to, co robisz, a także demonstrujesz pasję i doświadczenie potrzebne do stworzenia wysokiej jakości, godnego zaufania produktu.

Krok 3: Udostępnij kilka danych osobowych.

Klienci chcą kupować od prawdziwych ludzi, a nie anonimowych korporacji. Być może dlatego w pierwszej kolejności szukają małych firm e-commerce. Dzielenie się swoją ludzką stroną — w tym celami i marzeniami dotyczącymi sklepu — to doskonały sposób na wyróżnienie tego połączenia z tłumu.

Rekommenderad:  Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Harvardu i Uniwersytetu Keio przedstawiają nowy związek między uczeniem się opartym na dopaminie a uczeniem maszynowym

Tak długo, jak Twoje dane są uczciwe i skłaniają się ku pozytywom, Twoi klienci będą z przyjemnością czytać o tym, dokąd zmierzasz i skąd pochodzisz. Założyciel Perły radości mówi o swoim prawie 1 miliony mil śledzenia pereł i oddanie przejrzystości i jakości.

Krok 4: Porozmawiaj o tym, jak się rozwinąłeś.

Bez względu na to, jak duży lub mały jesteś teraz, niezależnie od branży, każdy musi gdzieś zacząć. Każda firma ma okresy walki, sukcesu i wzrostu. Mówienie o nich w uczciwy, szczery sposób pokaże prawdziwy wysiłek, jaki musiałeś włożyć, aby znaleźć się tam, gdzie jesteś. To pokazuje, że poprawiłeś się i wytrwałeś przez lata. Minnetonka jest tego doskonałym przykładem, wykazując wzrost od momentu powstania w 1946 roku.

Jednym ze sposobów, w jaki możesz to zrobić, jest podzielenie się wartościami procentowymi wzrostu i przyczynami sukcesu. Daje to aspiracyjny element historii Twojego sklepu i pokazuje, że jesteś firmą godną zaufania, gotową poświęcić czas i wysiłek na prawdziwy rozwój.

Krok 5: Mów zwięźle.

Będąc stosunkowo małym sprzedawcą internetowym, prawdopodobnie nie masz epickiej, rozległej opowieści do utkania dla swoich odbiorców. To jest w porządku. Twoi klienci z przyjemnością przeczytają krótkie, słodkie podsumowanie Twojej narracji. Pamiętaj, że Twoja historia powinna sprawiać wrażenie naturalnej i niewymuszonej. Jako autor swojej historii powinieneś podać wystarczająco dużo informacji, aby ją opowiedzieć, ale nie na tyle, aby zanudzić czytelnika niepotrzebnymi szczegółami. CozyCoverz.com stanowi doskonały przykład prostej, zwięzłej i wciągającej historii marki na swojej stronie „Informacje”.

Końcowe przemyślenia

Zrozumienie, udoskonalanie i prezentowanie narracji marki może wydawać się zniechęcające. Jednak po prostu spisując swoją historię na papierze i wykorzystując najbardziej wciągające i interesujące części, będziesz na dobrej drodze do wyróżnienia swojej firmy niemal każdej publiczności.

Chociaż proces ten z pewnością może być zaangażowany i złożony, rzadko trzeba go wykonywać więcej niż raz. Gdy masz już opisaną historię i zdefiniowaną markę, jesteś prawie gotowy. Pozostało tylko usiąść i zobaczyć, jak zareagują Twoi odbiorcy.

Table of Contents