Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak oprzeć się lękowi przed sztuczną inteligencją, podążając za szybko rozwijającą się technologią

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak oprzeć się lękowi przed sztuczną inteligencją, podążając za szybko rozwijającą się technologią

Jeśli cały szum i gadanina o sztucznej inteligencji przyprawiają cię o dreszcze, nie jesteś jedyny. Nic dziwnego, że wiele osób odczuwa niepokój z powodu szybko rozwijającej się technologii.

Sztucznej inteligencji nie trzeba się bać, ale warto zająć się wszelkimi obawami związanymi z sztuczną inteligencją. Poświęć kilka minut, aby dowiedzieć się więcej o sztucznej inteligencji, zrozumieć, dlaczego jest to tak powszechne zaniepokojenie, i skup się na tym, co możesz zrobić, aby przezwyciężyć swoje obawy związane ze sztuczną inteligencją.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Po pierwsze: co to jest sztuczna inteligencja?

Strach często rodzi się z nieznanego, więc zrozumienie, czym jest sztuczna inteligencja i co robi, to pierwszy krok do przezwyciężenia lęku przed sztuczną inteligencją.

Sztuczna inteligencja (AI) to symulacja ludzkiej inteligencji, w której maszyny i komputery są zaprogramowane do wykonywania zadań, które mogą wykonywać ludzie. Może to obejmować rozumienie języka, rozpoznawanie obiektów i wzorców oraz uczenie się na podstawie doświadczenia lub powtórzeń.

Programowanie AI obejmuje:

  • Uczenie się poprzez pozyskane dane i tworzenie reguł (algorytmów) realizacji zadań.
  • Rozumowanie wybierając algorytm prowadzący do osiągnięcia wyniku.
  • Samokorekta gdzie sztuczna inteligencja nieustannie doskonali swoją „wiedzę”, aby dostarczać najdokładniejsze i aktualne wyniki.
  • Kreatywność jest osiągany dzięki sztucznej inteligencji przy użyciu różnych procesów w celu uogólnienia nowych rzeczy, w tym obrazów, tekstu, muzyki i innych.

Idea sztucznej inteligencji jest prawdopodobnie starsza niż myślisz, a informatyk John McCarthy ukuł ten termin w 1956 roku. Podobnie jak w przypadku wszystkich wynalazków technologicznych, sztuczna inteligencja została zaprojektowana w celu złagodzenia bólu i problemów oraz zwiększenia przyjemności. Więcej o pochodzeniu i celach sztucznej inteligencji dowiesz się z naszego poradnika.

Mamy nadzieję, że daje to jaśniejszy obraz tego, czym jest sztuczna inteligencja i dlaczego została stworzona. Następnym krokiem jest zrozumienie, dlaczego ludzie tak bardzo się tym przejmują.

Przestań mieć obsesję na punkcie wiadomości

Wszyscy wiemy, że media uwielbiają publikować sensacyjne nagłówki, a najbardziej niepewne media tworzą hiperboliczne „wiadomości”, aby zmusić czytelników takich jak Ty do zaangażowania się w ich treść. To nie służy ci jako komuś, kto próbuje zrozumieć sztuczną inteligencję; zamiast tego może wprowadzić cię w błąd i wprowadzić w błąd.

Rekommenderad:  Co zrobić przed otwarciem sklepu Etsy: 17 wskazówek, jak odnieść sukces! [2023]

Jeśli czujesz się przytłoczony ciągłymi nagłówkami o sztucznej inteligencji, czas wyłączyć wiadomości. Jeśli widzisz, że treści sztucznej inteligencji pojawiają się na Twoich kanałach w mediach społecznościowych, spróbuj użyć narzędzia do detoksykacji cyfrowej, aby odzwyczaić się od nawyku przewijania zagłady.

Znajdź godne zaufania i obiektywne zasoby dotyczące rozwoju sztucznej inteligencji

Wraz z hiperbolicznymi nagłówkami prawdopodobnie natkniesz się na różnego rodzaju mity na temat sztucznej inteligencji online, które tylko zwiększą Twój poziom lęku.

Jeśli nadal chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i badaniami dotyczącymi sztucznej inteligencji, powinieneś mądrze wybierać zasoby. Sprawdź te obiektywne zasoby, aby być na bieżąco z rozwojem sztucznej inteligencji bez wywołującej niepokój retoryki:

  • Partia. Ta firma zajmująca się technologią edukacyjną dąży do przyszłości opartej na sztucznej inteligencji. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze informacje i przełomowe informacje dotyczące sztucznej inteligencji, nie czując się przytłoczonym.
  • Wiadomości z MIT. Uważany za jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ma dedykowaną sekcję wiadomości o sztucznej inteligencji, która zagłębia się w prawdziwą techniczną stronę sztucznej inteligencji — nie można tu znaleźć siania strachu.
  • ScienceDaily. Najświeższe wiadomości i wiarygodne informacje dotyczące sztucznej inteligencji można znaleźć w ScienceDaily’s Artificial Intelligence News.

Jak w przypadku wszystkich źródeł wiadomości, warto czytać aktywnie i krytycznie. Jeśli odczuwasz niepokój podczas czytania — czy to na sensacyjnym forum informacyjnym, czy na renomowanej stronie badawczej — odsuń się o krok od źródła, aż poczujesz się lepiej.

Użyj medytacji lub dziennika, aby usiąść ze swoimi uczuciami

Czasami najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, to usiąść i przetworzyć trudne uczucia i emocje, zamiast przed nimi uciekać. Sztuczna inteligencja już tu zostanie, więc próba skupienia się na tym, co masz pod kontrolą (myśli i emocje), a nie na tym, czego nie masz (szybki rozwój i wdrażanie programowania sztucznej inteligencji), może pomóc uspokoić nerwy.

Medytacja może pomóc złagodzić niepokój i gonitwę myśli, zachęcając do skupienia się na chwili obecnej. Przeczytaj nasz przewodnik, jak zacząć medytację, jeśli jesteś nowy w tej koncepcji. W przeciwnym razie spróbuj zaplanować czas na medytację każdego dnia, aby pomóc zwalczyć lęk wywołany przez sztuczną inteligencję.

Innym popularnym narzędziem do zarządzania lękiem jest dziennik. Jeśli czujesz się przytłoczony, przyłożenie pióra do papieru (lub opuszków palców do ekranów) w celu zapisania myśli związanych z wyścigami może pomóc Ci zyskać perspektywę. Wypróbuj My Possible Self — aplikację dotyczącą zdrowia psychicznego certyfikowaną przez Priory Healthcare, która wykorzystuje techniki terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), aby pomóc użytkownikom w stworzeniu zestawu narzędzi do samoopieki.

Rekommenderad:  5 Kluczowe wnioski z AmazonKonferencja AWS re:Invent

Pobierać: Moje możliwe ja na Androida | iOS (bezpłatny)

Bezpośrednio angażuj się w sztuczną inteligencję

Tak, dobrze to przeczytałeś. Jak dowiedziałeś się wcześniej, strach i niepokój mają korelację z nieznanym, więc bawienie się sztuczną inteligencją i znalezienie osobistego zrozumienia może pomóc złagodzić niepokój wokół tego.

Wypróbuj te bezpłatne narzędzia sztucznej inteligencji, aby zobaczyć, o co tyle zamieszania:

  • ChatGPT. W przypadku konwersacyjnego chatbota ze sztuczną inteligencją spróbuj użyć ChatGPT do ogólnych wyszukiwań i zapytań (trochę jak googlowanie), aby otrzymywać konwersacyjne i ustrukturyzowane odpowiedzi.
  • Wnętrze AI. Aby uzyskać bardziej wizualne wprowadzenie do sztucznej inteligencji, aplikacja InteriorAI może zainspirować Cię do projektowania wnętrz. Po prostu zarejestruj się, prześlij zdjęcie swojego pokoju i wybierz styl, aby skłonić InteriorAI do wygenerowania projektów dla Ciebie.
  • Gramatycznie. Czy wiesz, że Grammarly jest zasilany przez sztuczną inteligencję? Teraz robisz. Wykorzystując techniki sztucznej inteligencji, w tym przetwarzanie języka naturalnego (NPL) i uczenie maszynowe, możesz używać Grammarly jako profesjonalnego asystenta AI do sprawdzania pisowni i poprawiania gramatyki.

Aby bardziej zaangażować się w korzystanie ze sztucznej inteligencji, istnieje wiele społeczności, w których można dowiedzieć się o narzędziach sztucznej inteligencji, takich jak DAIR.AI. Bazując przede wszystkim na Discord, możesz znaleźć obszerne zasoby obejmujące różne tematy związane ze sztuczną inteligencją i ogólną wiedzę, które pomogą Ci rozpocząć korzystanie z DAIR.AI.

Podnieś umiejętności do sztucznej inteligencji, jeśli martwisz się o swoją pracę

BBC podzieliło się wywołującym niepokój nagłówkiem na temat sztucznej inteligencji i tego, jak może zastąpić 300 milionów miejsc pracy. Jeśli jednak przeczytasz cały artykuł, zobaczysz, że autor twierdzi, że sztuczna inteligencja „może również oznaczać nowe miejsca pracy i wzrost produktywności”. (Jest to również przykład hiperbolicznego nagłówka w mediach na temat sztucznej inteligencji ze źródła wiadomości, które jest powszechnie uważane za bezstronne i bezstronne!)

Niepokój związany z pracą ze sztuczną inteligencją prawdopodobnie zaczął się w 2020 r., kiedy egzekwowanie prawa do pracy z domu przyspieszyło postęp technologiczny. Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało w tym samym roku raport sugerujący, że sztuczna inteligencja może nie prowadzić do masowego bezrobocia, ale że do 2025 roku może powstać 97 milionów nowych miejsc pracy dla ludzi.

Rekommenderad:  Facebook mówi, że zadziała z ostrzeżeniem dla nastolatków „Zrób sobie przerwę” Instagram po tym, jak sygnalista to woła

Kluczowym wnioskiem jest to, że chociaż podział pracy między ludźmi a maszynami prawie na pewno się zmieni, najlepszą rzeczą do zrobienia jest podnoszenie i przekwalifikowywanie się, aby być gotowym na te oczekiwane nowe zawody.

Jeśli martwisz się o swoje perspektywy zawodowe, być może nadszedł czas, aby nauczyć się, jak odpowiedzialnie korzystać ze sztucznej inteligencji, aby wspierać Twoje obecne umiejętności i karierę. Kilka zawodów już korzysta z technologii sztucznej inteligencji, więc warto nauczyć się, jak opanować sztuczną inteligencję lub przynajmniej zintegrować ją z obecną pracą.

Zasoby potrzebne do podniesienia lub przekwalifikowania się na sztuczną inteligencję lub przynajmniej dostosowania się do sztucznej inteligencji będą zależeć od branży lub zawodu, w którym pracujesz. Jeśli zajmujesz się kreatywnym zawodem, takim jak na przykład pisanie lub sztuka, znajdź raporty na temat odpowiedzialnego korzystania z sztucznej inteligencji i etycznie może być Twoim głównym celem. Innym wystarczy nauczenie się, jak rozpocząć karierę inżynierską, aby wznieść się ponad konkurencję w postaci ludzi i sztucznej inteligencji.

Zachowaj elastyczność, otwarty umysł i nie wierz (wszystkiemu) w szum

W obliczu obaw związanych z utratą miejsc pracy na rzecz sztucznej inteligencji i ciągłych, przytłaczających nagłówków wiadomości, ważne jest, aby uznać, że sztuczna inteligencja zostanie z nami na zawsze — na dobre i na złe. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest odejście od wszelkich zapalnych reakcji mediów, mądry wybór źródeł wiadomości AI i skupienie się na tym, co masz pod kontrolą: twoich przemyśleniach na temat sztucznej inteligencji i tego, jak jej używasz lub nie. Wreszcie, podnoszenie kwalifikacji może pomóc zachować lub nawet rozwinąć karierę bez groźby, że sztuczna inteligencja zastąpi cię.