Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak opublikować swoją książkę na Amazon (Kindle Publikowanie bezpośrednie)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak opublikować swoją książkę na Amazon (Kindle Publikowanie bezpośrednie)

Ten artykuł zawiera linki partnerskie, które pozwolą nam zarabiać prowizje bez żadnych dodatkowych kosztów dla Ciebie. Przeczytaj nasze pełne ujawnienie tutaj.

Amazon Kindle Direct Publishing (KDP) ułatwiło każdemu zostanie opublikowanym autorem. W tym artykule omówimy, w jaki sposób możesz opublikować własną książkę za pośrednictwem KDP i jak na tym zarabiać.

Powiązane lektury: Jak sprzedawać książki na Amazon

Co to jest KDP i jak działa?

KDP jest Amazonplatforma wydawnicza książek. Autorzy mogą przesyłać swoje książki, które następnie mogą być sprzedawane zarówno jako ebooki, jak i książki fizyczne. KDP działa na zasadzie drukowania na żądanie, więc nie musisz wydawać pieniędzy, aby wydać swoją książkę.

Publikowanie przez Amazon KDP ułatwia dotarcie do milionów Kindle użytkownicy.

Autorzy zarabiają na tantiemach ze sprzedaży. W przypadku sprzedaży książek drukowanych autorzy płacą cenę publikacji, która zostanie odjęta od ich tantiem.

Od momentu uruchomienia w 2007 roku stała się największą platformą do samodzielnego publikowania w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jest bezpłatna i stosunkowo łatwa w konfiguracji. Obecnie posiada co najmniej 80% rynku ebooków, również dzięki temu, że 72% rynku e-czytników należy do Amazon’S Kindle.

Amazon KDP eliminuje konieczność przechodzenia przez wydawnictwo, aby książki trafiły w ręce czytelników. (Możesz uniknąć odrzucenia, jakie JK Rowling musiała znieść, zanim dostała odpowiedź twierdzącą). Jednak tracisz również funkcje marketingowe i redakcyjne, które są dostępne w tradycyjnych wydawnictwach.

Plusy i minusy publikowania za pośrednictwem KDP

Zalety

 • Bezpłatne przesyłanie książek
 • Wiele formatów: ebook, twarda okładka i miękka okładka
 • Druk na żądanie
 • Nie ma potrzeby aprobaty tradycyjnego wydawnictwa
 • Ekspozycja na większą liczbę klientów
 • Ma darmowy kreator okładek
 • Przecenione kopie autorskie, które można wykorzystać za darmo + przesyłkę

Cons

 • Musisz sam promować i sprzedawać swoją książkę
 • Amazon ma klauzulę wyłączności na e-booki podczas rejestracji w KDP Select
 • Musisz sam dokonać korekty i zatrudnić projektanta
 • Termin płatności 60 dni

Jak można zarobić przez Amazon KDP?

Jak wspomniano wcześniej, autorzy zarabiają na tantiemach, publikując przy użyciu KDP. Opłata za e-booki wynosi 35 lub 75%, w zależności od tego, czy Twoja książka kwalifikuje się do wyższej stawki tantiem. Kwalifikowalność zależy również od miejsca sprzedaży książek.

Z drugiej strony opłata licencyjna za książki w miękkiej oprawie jest ustalona na 60% ceny katalogowej. Ponadto musisz zapłacić za koszt druku. Istnieją również dodatkowe koszty za stronę, w zależności od rynku, na którym sprzedajesz. Na szczęście, Amazon ma kalkulator, który oblicza szacunkową wysokość tantiem.

Oprócz opłat licencyjnych autorzy mogą również promować swoje książki, korzystając z bezpłatnej wysyłki + wysyłka, co zostanie omówione w dalszej części.

Publikowanie za pośrednictwem KDP może być źródłem pasywnego dochodu. Jednak płatność zajmuje trochę czasu i jest odbierana około 60 dni po zakończeniu miesiąca, w którym zarobiono tantiemy. Odbywa się to poprzez bezpośredni depozyt, czek lub przelew bankowy. Nie ma minimalnej kwoty wymaganej do bezpośredniego depozytu, ale w przypadku dwóch ostatnich istnieją progi, które należy spełnić przed wypłatą.

KDP Wybierz

KDP Select umożliwia autorom umieszczanie swoich książek w Kindle Abonament Unlimited, który umożliwia czytelnikom dostęp do wszystkich ebooków w programie KDP Select za stałą miesięczną opłatą. Gdy zarejestrujesz się w KDP Select, Twoje książki zostaną automatycznie uwzględnione na liście.

KDP ma pewne zalety, w tym możliwość uzyskiwania wyższych opłat licencyjnych, uzyskiwania udziału w KDP Select Global Fund, docierania do większej liczby czytelników i posiadania dostępnych narzędzi promocyjnych.

Jednak rejestrując się w KDP Select, zasadniczo dajesz Amazon wyłączne prawo do rozpowszechniania Twojego ebooka, tzn. nie możesz udostępniać wersji cyfrowej na innych platformach. Dobra wiadomość jest taka, że ​​dotyczy to tylko e-booków. Fizyczne wersje Twojej książki mogą być sprzedawane gdziekolwiek indziej.

Na szczęście rejestracja w KDP Select trwa tylko 90 dni, dając autorom możliwość odnowienia lub rezygnacji z programu.

Przewodnik krok po kroku dotyczący publikowania za pośrednictwem Amazon KDP

KDP jest więc wygodnym sposobem samodzielnego publikowania książek. Ale jak właściwie to zrobić? Oto krótki przewodnik, jak zacząć.

Krok 1: Napisz swoją książkę.

To oczywisty pierwszy krok, ale warto o nim wspomnieć. Nie musisz pisać 300-stronicowej powieści, aby opublikować ją za pośrednictwem KDP, ale musisz upewnić się, że treść jest akceptowalna w ramach AmazonWytyczne dotyczące treści.

Krok 2: Przygotuj okładkę i inne grafiki

Książki mogą, ale nie muszą, zawierać grafiki i obrazy, ale wszystkie książki wymagają okładki. Zdecydowanie możesz to zrobić samodzielnie, używając Kreatora okładek KDP. Ale jeśli chcesz, aby profesjonalista zrobił twoją okładkę, istnieje wiele świetnych witryn, w których można znaleźć freelancerów.

Oto przykład okładki, którą zamówiliśmy. Kosztuje około 55 dolarów, a jego ukończenie zajęło tylko dwa dni.

Cieszyliśmy się z tego, jak wypadła okładka Import from China Like a Pro.

Oczywiście istnieją specyfikacje okładek, których należy przestrzegać, aby upewnić się, że nic nie wydaje się chybotliwe w ostatecznym wyniku. Wyjaśnij to, jeśli zatrudniasz kogoś do zrobienia okładki. Możesz także poszukać projektanta, który zna już specyfikację KDP.

Uzyskaj szczegółowe informacje dotyczące jakości tego samego dnia dla Twojej firmy

PickFu przeprowadza badania rynkowe, łącząc Cię z tysiącami prawdziwych ludzi.

Załóż konto PickFu

Krok 3: Prześlij swoją książkę do KDP

Przejdź do kdp.amazon.com i zaloguj się lub utwórz konto.

Kliknij Utwórz: Wybierz typ książki, którą chcesz opublikować.

Uzupełnij dane i ustal swoją cenę. Upewnij się, że Twoja książka jest zgodna z Amazon formacie KDP.

Dokładnie sprawdź informacje, ponieważ niektórych rzeczy nie możesz zmienić po opublikowaniu.

Krok 4: W przypadku książek fizycznych zamów kopię próbną.

Ten krok nie jest obowiązkowy, ale jest zalecany. Zamówienie egzemplarza próbnego gwarantuje, że książka ma prawidłowy format. To także świetny sposób na ponowne przeczytanie książki w jej prawie ostatecznej formie, aby wyłapać wszelkie błędy, które mogłeś przegapić.

Jak promować i sprzedawać swoje książki

Będziesz musiał stać się bardziej kreatywny, gdy będziesz publikować samodzielnie. Jest to prawdą, niezależnie od tego, czy używasz KDP, czy nie. Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

Wykorzystaj moc własnych kont w mediach społecznościowych. Rozpowszechnij informacje o swojej książce FacebookTIK Tok, Instagramlub jakąkolwiek inną platformę społecznościową, na której znajdują się Twoi docelowi odbiorcy.

Docieraj do influencerów. Możesz przekazać bezpłatną kopię swojej książki wpływowym osobom do recenzji. Nie zawsze musi to być umowa płatna.

Stwórz przyciągającą wzrok okładkę. Zawsze mówiono nam, aby nigdy nie oceniać książki po okładce, ale wiesz, że tak nie jest, gdy po prostu przewijasz Internet, próbując znaleźć następną lekturę.

Jeśli masz witrynę internetową, utwórz stronę docelową specjalnie dla swojej książki. Miej miejsce na swojej stronie, które koncentruje się na promocji Twojej książki. Możesz nawet dodać film, tak jak zrobiliśmy dla naszego Amazon Książka Dominacja.

Zaloguj się do KDP Select. Jak wspomniano wcześniej, KDP Select umożliwia dotarcie do znacznie większego grona odbiorców oraz daje dostęp do narzędzi promocyjnych.

Bezpłatna przesyłka Plus za pomocą KDP

Innym sposobem zarabiania za pośrednictwem KDP jest skorzystanie z modelu darmowej wysyłki plus. Amazon oferuje obniżoną cenę na zamówienia egzemplarzy autorskich, tj. zamówienia składane przez samych autorów. Zasadniczo płacisz tylko za koszty druku i oferujesz swoją książkę za $0, ale klient musi zapłacić za wysyłkę. Koszt wysyłki, który płaci klient, będzie wyższy niż rzeczywisty koszt wyprodukowania i dostarczenia książki, więc możesz zatrzymać różnicę.

Tak więc autor składa zamówienie, ustawia nazwę i adres klienta i Amazon zajmie się dostawą. Są ludzie, którzy kwestionują etykę tego modelu, ale od lat jest on używany do promocji produktów.

Powiązany podcast: E230: Jak tworzyć skuteczne oferty bezpłatnej wysyłki Plus

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kopii autorskich za darmo plus oferty wysyłki:

 • Zamówienia kopii autorskich nie kwalifikują się do wysyłki Prime.
 • Nie otrzymasz tantiem za kopie autorskie.

Końcowe przemyślenia

Niektórzy używają Amazon KDP rozpocznie poważną karierę pisarską, podczas gdy inni tworzą krótkie książki obrazkowe głównie dla zysku. Bez względu na powód, dla którego korzystasz z KDP, zdecydowanie ułatwiło to zostanie autorem publikowanym.

Czy korzystałeś już z KDP? Jeśli masz opublikowaną książkę, podziel się nią z nami w sekcji komentarzy.