Jak organizować zdjęcia na iPhonie

Aplikacja Zdjęcia na iPhonie to niesamowite miejsce do przechowywania rosnącej biblioteki wspomnień. Dzięki rozwojowi aparatów na smartfony każdego dnia rejestrowane są miliony zdjęć. Nawet gdy iPhone automatycznie porządkuje zdjęcia i filmy według daty, możesz robić to lepiej, znacznie lepiej. Porządkowanie własnych zdjęć sprawia, że ​​nieskończenie łatwiej jest znaleźć i przeżyć swoje ulubione wspomnienia lub pokazać pierwszy luźny ząb dziecka. Jaki jest najlepszy sposób na uporządkowanie telefonu iPhone? Albumy Po pierwsze, zacznijmy od pierwszego albumu.

1. Utwórz album

Jak organizować zdjęcia Utwórz iPhone

Rozpoczęcie pracy z albumami nie może być łatwiejsze. Po prostu otwórz aplikację do zdjęć i spójrz na lewy górny róg ekranu, gdzie zobaczysz przycisk „+” i dotknij go. iOS zapyta Cię, czy chcesz utworzyć „nowy album”, czy „nowy album współdzielony”. Wybór należy do ciebie, ale dla większości ludzi ten pierwszy ma sens. Wpisz nazwę swojego albumu, a następnie kliknij „zapisz”. To wszystko, ponieważ album jest tworzony i łatwo dostępny za pomocą karty albumu (drugi od prawej) w aplikacji Zdjęcia.

2. Dodaj do albumu

Po utworzeniu albumu dodawanie zdjęć lub filmów jest niezwykle łatwe. Jeśli nie dodałeś materiału w momencie rozpoczęcia albumu, nie martw się. Wróć do albumu i kliknij „Edytuj” w prawym górnym rogu. Zobaczysz teraz opcję „Dodaj” u dołu, kliknij ją. Możesz teraz wybrać dowolne zdjęcie lub wideo z całej kolekcji zdjęć na urządzeniu z systemem iOS i dodać je do albumu.

Jak organizować zdjęcia iPhone Dodaj więcej

Dodaj tyle zdjęć, ile chcesz, nie ma limitu. Albumy można tworzyć na prawie wszystko, niezależnie od tego, czy jest to wycieczka, miejsce, ludzie czy zwierzęta. Później można nawet łatwo dodawać zdjęcia do albumu. Wybierz zdjęcia, które chcesz dodać do istniejącego albumu, aw iOS 12 i 13 kliknij ikonę „strzałka w górę w polu” i wybierz „dodaj do albumu”. Możesz to zrobić tak często, jak chcesz .

Jak uporządkować zdjęcia Iphone Dodaj do albumu

3. Pomysły na albumy

Do tej pory powinno być całkowicie jasne, jak utworzyć album i dodawać do niego zdjęcia. Nauczenie się tych kroków to dopiero początek, ponieważ istnieje jeszcze więcej sposobów wykorzystania albumów, aby zachować porządek!

  • Utwórz cotygodniowy album, aby łatwo było do nich wrócić. W ten sposób nigdy nie zapomnisz, gdzie jest zdjęcie, i nie będziesz musiał przewijać setek zdjęć, aby znaleźć jedno.
  • Jeśli tworzenie albumu tygodniowego wydaje się zbyt duże, wybierz opcję miesięczną. To jest tak proste, ale wciąż dość podstawowe. Pomoże Ci utrzymać porządek bez obawy, że jesteś zbyt zorganizowany.
  • Coroczne albumy mogą wydawać się odcinkiem, ale dla wielu jest to idealne rozwiązanie. Może chcesz zapamiętać pierwszy rok życia dziecka lub pierwszy rok w szkole. Stworzenie albumu w tym celu pomoże ci szybko zlokalizować te wspomnienia za każdym razem, gdy chcesz poczuć nostalgię.

4. Nie zapomnij o Ulubionych!

Jak organizować zdjęcia Ulubione w telefonie iPhone

Nie ma wątpliwości, że jeśli chodzi o organizację zdjęć na iPhonie, albumy przyciągają całą uwagę. Nie zapomnij o opcji ulubionych, abyś mógł szybko zidentyfikować zdjęcia, które są dla Ciebie najważniejsze. Za każdym razem, gdy otwierasz obraz w aplikacji Zdjęcia, na środku dolnej części ekranu znajduje się serce. Po pierwszym kliknięciu nowego urządzenia z systemem iOS tworzony jest album Ulubione. To tutaj możesz zapisać swoje absolutnie najcenniejsze zdjęcia lub filmy, aby szybko znaleźć i pochwalić się znajomym, rodzinie lub współpracownikom. Nie stresuj się zbytnio dodawaniem zdjęć tutaj. Zamiast tego upewnij się, że jest on lekki i dodaje tylko najważniejsze obrazy ze swojej kolekcji.

Wniosek

Jeśli porządkowanie zdjęć na iPhonie wydaje się bardzo proste, to dlatego, że tak jest absolutnie. Wszyscy, od babci po przedszkola, mogą szybko skonfigurować album i dodawać zdjęcia w ciągu kilku sekund. Nie jest wymagane formalne szkolenie i jest tak intuicyjne, jak można się spodziewać Apple. Jaki jest twój ulubiony sposób organizowania zdjęć w telefonie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?