Jak organizować zdjęcia przy użyciu aplikacji Zdjęcia Windows 10

Czy masz wszędzie zdjęcia i nie ma łatwego sposobu ich sortowania? Jeśli jesteś włączony Windows 10, są sposoby, aby posortować je wszystkie. Co najlepsze, możesz to zrobić za pomocą domyślnej aplikacji Zdjęcia, która jest w zestawie Windows 10 bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

Oto jak uporządkować zdjęcia Windows 10

Otwieranie aplikacji Zdjęcia

Aby rozpocząć, musimy otworzyć Windows Aplikacja Zdjęcia Aby to zrobić, po prostu otwórz menu Start i wpisz „Zdjęcia”. Kliknij pozycję, która się pojawi, lub naciśnij klawisz Enter.

Windows  Zdjęcia Start

Wyświetlanie zdjęć w trybie osi czasu

Po uruchomieniu aplikacji Zdjęcie automatycznie zobaczysz wszystkie swoje zdjęcia na osi czasu. Aby powrócić do tego widoku w przyszłości, po prostu kliknij „Kolekcja” u góry.

Windows  Kolekcja zdjęć

W tym widoku znajdziesz wszystkie obrazy i zdjęcia, które Windows może znaleźć. Są one posortowane w taki sposób, aby najnowsze obrazy znajdowały się u góry, co pozwala przewijać wstecz w czasie podczas schodzenia. Możesz przewijać za pomocą kółka myszy lub klikać określone daty po prawej stronie, aby przejść do tego punktu w czasie.

Jeśli zauważysz, że w folderze Zdjęcia brakuje folderu, możesz dodać więcej zdjęć poprzez „import” w prawym górnym rogu menu. Możesz importować obrazy z folderu na komputerze lub z pamięci USB.

Windows  Zdjęcia Importuj obrazy

Tworzenie albumów za pomocą aplikacji Zdjęcia

Jeśli masz pomysły na sortowanie zdjęć, możesz ręcznie tworzyć dla nich albumy. Aby to zrobić, kliknij kartę „Albumy” u góry ekranu, a następnie kliknij „Nowy album”.

Windows  Zdjęcia Utwórz

Na następnym ekranie wybierz obrazy, które chcesz dołączyć do albumu, klikając je. Wokół wybranych zdjęć pojawi się czerwona ramka, a pole pojawi się w polu w prawym górnym rogu. Nie martw się jeszcze nadaniem jej nazwy; najpierw wybierz zdjęcia, które chcesz dodać do albumu.

Po zakończeniu kliknij „Utwórz”.

Windows  Zdjęcia Utwórz album

Na następnym ekranie wybierz ikonę ołówka obok tytułu albumu i nadaj mu pasującą nazwę, a następnie naciśnij klawisz Enter. Twój album jest teraz zapisany i gotowy do użycia, więc po zakończeniu wróć do menu głównego za pomocą strzałki w lewym górnym rogu.

Windows  Zdjęcia Nazwa Album

Sortowanie zdjęć według osób

Zdjęcia mogą również sortować obrazy przy użyciu rozpoznawania twarzy. Aby to zrobić, upewnij się, że masz foldery, w których chcesz zidentyfikować osoby, przesłane do aplikacji. Możesz to zrobić za pomocą opcji „importuj” w prawym górnym rogu.

Po zaimportowaniu folderów do zdjęć kliknij kartę Ludzie u góry. Zobaczysz, że Zdjęcia posortowały wszystkie obrazy według twarzy. Następnie możesz dołączyć te twarze do kontaktów na swoim Windows 10 list kontaktów lub nadaj im nazwę, jeśli jeszcze ich nie dodałeś.

Windows  Zdjęcia Sortowanie osób

Wykończenie zdjęcia

Windows 10 ma przydatną aplikację Zdjęcia, która ułatwia sortowanie zdjęć. Teraz wiesz, jak importować zdjęcia, tworzyć albumy, a nawet sortować zdjęcia według twarzy.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące sortowania zdjęć Windows 10 użytkowników? Krzycz poniżej!

Czy ten artykuł jest przydatny?

The Complete Windows 10 Podręcznik dostosowywania „class =” responsive-lazy alignleft

The Complete Windows 10 Podręcznik dostosowywania

W tym ebooku zbadamy wiele opcji, które można w pełni dostosować Windows 10. Pod koniec tego ebooka będziesz wiedział, jak zrobić Windows 10 własnych i zostań ekspertem Windows 10 użytkowników.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »