Jak otworzyć wszystkie linki w nowej karcie w Chrome

Każda z najpopularniejszych przeglądarek internetowych ma własne funkcje i funkcje, a tam, gdzie większość z nich udostępnia funkcje, funkcje i ustawienia ze względu na jednolitość i intuicyjny wygląd, wiele z nich ma dodatkowe funkcje, które nie są od razu oczywiste. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o przeglądarce Chrome, w tym jak otwierać wszystkie linki w nowej karcie w Chrome.

Otwieranie linków w nowej karcie – na czym polega problem?

Dla tych, którzy nie mają jasności na ten temat, w tym artykule opisano, jak otworzyć link w nowej karcie. Kiedy klikniesz link normalnie, strona internetowa robi jedną z dwóch rzeczy. Link prowadzi do miejsca docelowego (zwykle jest to kolejna strona internetowa) lub klikasz link i otwiera nową kartę w przeglądarce Chrome.

Kto decyduje, czy link ładuje stronę właśnie tam, czy otwiera nową kartę i tam ładuje? Osobą decydującą jest webmaster. Osoba, która kontroluje witrynę, może wybrać, czy link ładuje stronę in situ, czy ładuje ją na nowej karcie (w niektórych przypadkach nawet w nowym oknie Chrome).

Dlaczego ludzie chcą otwierać „każdą” stronę na nowej karcie?

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś chciałby, aby każda strona była otwierana w nowej karcie. Jeśli link zabierze Cię ze strony internetowej, ktoś, kto chce pozostać na stronie internetowej, może chcieć otworzyć połączoną stronę w nowej karcie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli dana osoba klika reklamę.

Najczęstszym powodem jest to, że ludzie chcą sprawdzić kilka różnych filmów z listy, ale nie chcą stracić listy po kliknięciu filmów. Otworzą więc szereg różnych kart z różnymi filmami, sprawdzą je, a następnie zamkną karty, jeśli film nie jest tym, czego szukali.

Podobnie dzieje się, gdy ludzie korzystają z wyszukiwarek. Ludzie będą otwierać linki wyników wyszukiwania w nowych kartach, pozwolić im się załadować, a następnie szybko przejrzeć otwarte strony, zamykając te, które nie są istotne. Oto lista metod, które pokazują, jak otworzyć wszystkie linki w nowej karcie w Chrome.

metoda 1 – Użyj środkowego przycisku myszy / przycisku przewijania

Jeśli używasz myszy ze środkowym przyciskiem myszy lub klikalnego kółka przewijania na środku, możesz nacisnąć ten przycisk, aby otworzyć łącza w nowej karcie. Działa to nawet w przypadku wielu rodzajów filmów, a nawet plików obrazów. Naciśnięcie środkowego przycisku myszy powoduje pojawienie się nowej karty w tym samym oknie przeglądarki internetowej, w której znajduje się miejsce docelowe łącza.

Obraz myszy

metoda 2 – Za pomocą touchpada

Być może używasz laptopa lub innego urządzenia, które używa touchpada, a nie myszy. W takim przypadku musisz użyć trójpalczastej końcówki lub kliknąć. Jednak niektóre touchpady nie są skonfigurowane do kliknięcia trzema palcami, więc musisz użyć przycisków, które można naciskać pod panelem dotykowym.

Większość touchpadów ma dwa przyciski do naciskania poniżej. Mają one zastąpić lewy i prawy przycisk myszy. Naciśnij oba te przyciski jednocześnie, co często powoduje kliknięcie środkowym przyciskiem myszy.

metoda 3 – Przytrzymaj klawisz CTRL

Czy czytałeś kiedyś dokumenty na edytorach tekstu, takich jak Word i darmowy system LibreOffice, i zauważyłeś, że możesz kliknąć łącza, jeśli przytrzymasz CTRL, a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy łącze kursorem myszy Ta sama funkcja działa w przeglądarce Chrome.

Różnica polega na tym, że przytrzymanie CTRL, a następnie kliknięcie lewym przyciskiem myszy w przeglądarce Chrome, zastępuje funkcję, która powoduje, że miejsce docelowe jest ładowane na bieżącej karcie. Przesłania to i ładuje link na nowej karcie.

Problem z metodą CTRL polega na tym, że niektóre strony internetowe mogą faktycznie używać przycisku CTRL. Na przykład, jeśli próbujesz zalogować się do programu Outlook i klikniesz CTRL mały link z napisem „Zapomniałem hasła”, otworzy się nowa karta na stronie zapomnianego hasła. Jeśli jednak w tej samej witrynie programu Outlook naciśniesz klawisz CTRL, kliknij opcję „Opcje logowania”, a następnie aktywuje się narzędzie na stronie, a nie ładowanie nowej karty.

metoda 4 – Menu prawym przyciskiem myszy

Metodą, do której prawdopodobnie jesteś najbardziej przyzwyczajony, jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy, otwarcie menu, a następnie kliknięcie funkcji „Otwórz łącze w nowej karcie”. Jest to powolna metoda otwierania linków w nowych kartach, a powolność jest prawdopodobnie powodem, dla którego czytasz ten artykuł. Niemniej jednak metoda menu klikniętego prawym przyciskiem myszy ma swoje zastosowanie.

Otwórz w nowej karcie

Na przykład, jeśli korzystasz z niezaufanej witryny i nie masz pewności, czy strona przejęła twoją stronę, możesz użyć metody kliknięcia prawym przyciskiem myszy. Metoda kliknięcia prawym przyciskiem jest bezpieczniejsza, ponieważ jeśli spróbujesz wykonać zwykłe kliknięcie lewym przyciskiem myszy, kliknięcie myszą lub metodę kontrolną, możesz aktywować przejętą stronę i zostać przeniesionym na inną stronę.

Ostatnie myśli – co z aplikacjami i rozszerzeniami przeglądarki

Wydaje się, że w tym artykule brakuje odpowiednich aplikacji i rozszerzeń przeglądarki. Chociaż istnieje kilka dobrych aplikacji i rozszerzeń w Internecie, prawdopodobnie powinieneś trzymać się metod wymienionych w tym artykule. Istnieją trzy powody tego.

Pierwszym powodem jest to, że aplikacje i rozszerzenia, które zmieniają kliknięcia, można łatwo zmienić w celu śledzenia korzystania z Internetu. Po drugie, nigdy nie możesz być pewien, czy możesz ufać takim aplikacjom. Po trzecie, jak wspomniano wcześniej w przykładzie Outlook.com, niektóre strony internetowe używają tych samych funkcji, z których korzystają aplikacje i rozszerzenia przeglądarki, co sprawia, że ​​te aplikacje / rozszerzenia nie są odpowiednie dla niektórych stron internetowych, a zwłaszcza gier online.

Czy wiesz o czterech prostych metodach wymienionych w tym artykule? Czy masz lepszy lub łatwiejszy sposób otwierania linków w nowej karcie? Daj nam znać w komentarzach.